Atilla Taş için tutuklama talebi..

Atilla Taş'tan Saldırıya Çok Sert Tepki!
Atilla Taş'tan Saldırıya Çok Sert Tepki!

FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik aralarında gazeteci Murat Aksoy ve müzisyen Atilla Taş’ın da bulunduğu 2’si firari, 7’si tutuksuz 20’si tutuklu sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Savcı Atilla Taş’ın da aralarında bulunduğu 24 sanığın silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan cezalandırılmasını istedi.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, Hanım Büşra Erdal, Cuma Ulus, Mutlu Çölgeçen, ve Atilla Taş’ın da aralarında bulunduğu 24 sanığın silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan cezalandırılmasını istedi. Savcı ayrıca örgü üyeliğinden ceza istediği sanıklar arasında bulunan Atilla Taş, Ali Akkuş, Bünyamin Köseli ve Cihan Acar’ın tutuklanmalarını talep etti. Savcı, sanıklar Murat Aksoy, Gökçe Fırat Çulhaoğlu ve Muhterem Tanık’ın FETÖ’nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek örgüte yardım etmek suçundan cezalandırılmasını istedi. Mahkeme, tutuklu sanıklardan İbrahim Balta’nın tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Esas hakkındaki mütalaasında firari sanıklar Bülent Ceyhan ve Said Sefa hakkındaki dosyanın ayrılmasını isteyen duruşma savcısı, sanıklar Yakup Çetin, Yetkin Yıldız, Seyit Kılıç, Mustafa Erkan Acar, Hüseyin Aydın, Abdullah Kılıç, Ali Akkuş, Atilla Taş, Bünyamin Köseli, Cihan Acar Oğuz Usluer, Murat Aksoy ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu’nun “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme”, “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” suçlarından beraatine karar verilmesini istedi.

Savcı, sanıklar Bayram Kaya, Cemal Azmi Kalyoncu, Cihan Acar, Emre Soncan, Habip Güler, Halil İbrahim Balta, Hanım Büşra Erdal, Ufuk Şanlı, Cuma Ulus, Mutlu  Çölgeçen, Ahmet Memiş, Ünal Tanık, Bünyamin Köseli, Davut Aydın, Muhammet Sait Kuloğlu, Yetkin Yıldız, Yakup Çetin, Seyid Kılıç, Mustafa Erkan Acar, Hüseyin Aydın, Abdullah Kılıç, Ali Akkuş, Oğuz Usluer ve Atilla Taş’ın, “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan cezalandırılmalarını istedi.

Savcı mütalaasında Murat Aksoy, Gökçe Fırat Çulhaoğlu ve Muhterem Tanık’ın ise, “Silahlı terör örgütünün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan cezalandırılmasını istedi.

Savcı esas hakkındaki mütalaasında tutuksuz sanıklar Ali Akkuş, Atilla Taş, Bünyamin Köseli ve Cihan Acar’ın tutuklanmalarını, Gökçe Fırat Çulhaoğlu’nun ise tahliyesini istedi.

Yetkin Yıldız, Yakip Çetin, Seyid Kılıç, Mustafa Erkan Acar, Hüseyin Aydın, Abdullah Kılıç, Ali Akkuş ve Oğuz Usluer’in, beraatleri istenen, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme”, “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” suçlarından tutuklu bulunduğunu, bu suçlardan dolayı sanıkların beraatlerini istediğini belirten savcı, sanıkların bu suçtan tahliyelerine ancak cezalandırılmalarını istediği, “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanmalarına karar verilmelerini istedi.

Tutuklu sanıklardan Halil İbrahim Balta’nın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek tahliyesine, sanıklardan ele geçirilen digital iadesine karar veren mahkeme, esas hakkındaki savunmalarını yapmaları için sanıklar ve avukatlara süre tanıyarak duruşmayı erteledi.

Jurnalci.com