Dünya

Avrupa ülkelerindeki Türkler depremzedelere yardım için seferber oldu

Paylaş:

Kahramanmaraş merkezli, toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki zelzelelerin akabinde mağdurlara yardım için gerek konsolosluklar gerekse sivil toplum kurumları tarafından yardım kampanyaları başlatıldı.

HOLLANDA

Hollanda’da başlatılan kampanyalarda şimdiye kadar 4 milyon avrodan fazla yardım toplandığı öğrenildi.

Hollanda Diyanet Vakfının (HDV) başlattığı yardım kampanyasında 1,5 milyon avro toplanırken, HDV’ye bağlı kimi mescitlerde acil muhtaçlık gereç yardımı da kabul edileceği açıklandı.

Ayrıca Hollanda Hasene Toplumsal Yardımlaşma Derneğinin başlattığı kampanyada yaklaşık 500 bin avro, Hollanda Türk Gönüllüler Vakfının kampanyasında 380 bin avro ve Hollanda Kızılhaçı’nın kampanyasında 2 milyon avro toplandığı belirtildi.

İNGİLTERE

Depremzedelere yardım etmek isteyen İngiltere’de yaşayan Türklerin Londra’nın Aziziye Camisi’nde topladığı yardımlar 10 tonu aştı.

Londra’nın kuzeyindeki Dalston bölgesinde bulunan caminin salonu kısa müddette depremzedelere yardım etmek isteyen vatandaşların uğradığı bir nokta haline geldi.

Yaklaşık 10 ton kotası bulunan salon ile yardım gereçlerinin yükleneceği tırın dolduğunu söyleyen caminin baş imamı Ebu Bekir Tezgel, kota dolduğu için yeni gelen yardım materyallerini bölgede yardım toplayan başka kurum ve derneklere yönlendirdiklerini aktardı.

Tezgel, nakdi yardım yapmak isteyenler için de Aziziye Camii Vakfının sterlin hesabı bulunduğunu belirterek, buraya yapılan yardımların AFAD, Türk Kızılay ve Diyanet Vakfı aracılığıyla gereksinim sahiplerine ulaştırılacağını kaydetti.

YUNANİSTAN

Yunanistan’ın iktidardaki Yeni Demokrasi Partisi ve partinin Gençlik Kolları Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım için kampanya başlattı.

Kampanya kapsamında, bebek maması, tahıl, konserve üzere yiyeceklerin yanı sıra battaniye ve nevresim üzere muhtaçlık hususlarının toplanması için de davet yapıldı.

Yunanistan Basketbol Federasyonu, bünyesindeki departmanların Türkiye’deki ve Suriye’deki depremzedelere yardım kararı aldığını duyurdu.

Yunan Kızılhaçı, Mücadeleci Emekçi Cephesi Sendikası (PAME), Atina, Pire, Selanik ve Patra belediyeleri başta olmak üzere çok sayıda belediye de misal kampanyalar başlatmıştı.

İstanbullu Rumlar Üniversal Federasyonu da Kızılhaç ve Kızılay işbirliğiyle cumartesi kan bağışı kampanyası başlatacağını duyurmuştu.

FİNLANDİYA

Finlandiya, zelzeleden etkilenen Türkiye ve Suriye’ye için 1 milyon avroluk dayanak sağlayacağını duyurdu.

Finlandiya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, kelam konusu yardımların Milletlerarası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) aracılığıyla gönderileceği kaydedildi.

Desteğin, iki ülkede konutunu kaybeden insanlara besin, barınak, tıbbi gereç, psikososyal takviye sağlanması için kullanılacağı belirtildi.

İSPANYA

İspanya’da Türkiye’nin Madrid Büyükelçiliği ve Barselona Başkonsolosluğu da Türkiye’deki depremzedeler için yardım kampanyaları başlattı.

Depremzedelerin gereksinimlerine ait yardım kampanyası duyurulur duyurulmaz, Madrid’deki Türk vatandaşları hazırladıkları kolileri Türk Hava Yolları (THY) ofisine teslim etti.

Deprem yardımlarını fiyatsız olarak göndereceğini açıklayan THY, toplanan yardımları peyderpey Türkiye’ye ulaştıracak.

Büyükelçilik ayrıyeten AFAD, Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfının zelzele yardımları için başlattığı kampanyaların linklerini de paylaştı.

Diğer yandan emsal yardım kampanyaları İtalya, Avusturya ve Almanya’daki Türkler tarafından da kapsamlı bir biçimde yürütülüyor.

ALMANYA

Almanya’nın başşehri Berlin’de yaşayan Türkler, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda mağdur olanlar için yardım kampanyalarını artırarak devam ettiriyor.

Kentin çeşitli noktalarında oluşturulan yardım toplama merkezlerinde çok sayıda istekli ağır çalışıyor.

Yardımseverlerin getirdiği battaniye, mont ve ayakkabı üzere eşya buralarda gönüllülerce denetim edilerek sınıflandırılıyor.

Sınıflandırmanın akabinde acil yardım materyali Türkiye’ye ulaştırılmak üzere paketleniyor.

Gönüllülerden Fırat Şaşkakan, yardımların toplandığı düğün salonunda AA muhabirine, üzgün olduklarını ve Türkiye’ye yardım için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Depremde can kayıplarına çok üzüldüğünü belirten Şaşkakan, “Yüreğim yandı. Bütün yurttaşlarımı düşündüm. Çok üzüldüm. Hepimiz Türk’üz. Biz beraberken güçlüyüz.” dedi.

Özel antrenör olarak çalışan Derya Polat da işindeki bir saatlik ortada yardımcı olmak için yardım toplama merkezine geldiğini belirterek, “Elimizden bu kadar geliyor. Hepimiz el ele verdiğimiz vakit olağan ki çok büyük güç oluşuyor.” diye konuştu.

Polat, Türkiye’deki depremzedelere Allah’tan güç ve sabır dileyerek, “İnşallah kısa bu vakitte bu berbat devri atlatabiliriz. Hepimiz çok üzgünüz. Yurt dışındaki beşerler kalben Türkiye’deki insanların, milletimizin yanında. İnşallah bu günleri de atlatacağız.” tabirini kullandı.

Üç yıldır Berlin’de yaşayan Gökçe Kozludere ise arkadaşlarının Türkiye’deki akrabalarına ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, “Toplanan yardımları koliledik. Şu an liste çıkarıyoruz. Bu kadarı elimizden geliyor.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’ye yardım için toplumsal medya sayesinde bir ortaya geldiklerini anlatan Kozludere, şunları kaydetti:

“(Depremzedeler) Yalnız değiller. Buradayız, kalbimiz daima onlarla. Yardım da gelecek tez vakitte. Dualarımız da onlarla. Yalnızca güçlü kalsınlar.”

Yardım gönüllüsü Oya Salman da Türkiye’de kardeşlerine bir yardımları dokunsun diye Berlin’deki Türk vatandaşlarının birlik olduğunu tabir etti.

Salman, “Yaşadığımız şey düzgün bir şey değil. Orada bizim arkadaşlarımız, tanıdıklarımız var. Televizyon karşısında onlardan bir haber gelsin diye bekliyoruz. Gözyaşıyla izliyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’deki depremzedelere seslenen Salman, “Morallerini bozmasınlar. Devletimiz de gerilerinde. Buradaki kardeşleri de artlarında. Elimizden gelen yardımı yapacağız.” bildirisini yolladı.

Yardım faaliyetlerini organize eden ve Berlin’de restoran işleten Barış Cemalettin Bekler de sarsıntı haberini aldıktan sonra toplumsal medyadan Türkiye’deki depremzedelere yardım için davette bulunduklarını belirtti.

Bekler, “Milletimiz de yardıma dün bayağı bir akın etti, atak etti. Asla bu kadar beklemiyorduk. Beklediğimizden kat kat daha fazla yardım geldi.” dedi.

Berlin’deki Türkler olarak ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini lisana getiren Bekler “Devletimiz bu hususta çok deneyimli. Bu zelzele felaketinin de üstesinden geleceğimize inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu