AktüelGüncelGündemTürkiye

Azra Gülendam Cinayetinde Gizlilik Kararı!

Paylaş:

Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katledilmesine ilişkin soruşturma dosyasına ‘delillerin karartılabileceği şüphesi’ üzerine gizlilik kararı getirildi.

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu’nun Mustafa Murat Ayhan isimli erkek tarafından katledilmesine ilişkin ailesinin, arkadaşlarının ve kadınların isyanı sürüyor. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyaya gizlilik kararı getirirken Azra’nın ailesi adalet talebini dile getiriyor, kadınlar ise isyanlarını sokakta haykırıyor. Arkadaşları da Azra’nın güzel bir dünya hayali kurduğunu söylüyor.

DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR


BirGün
‘den Meral Danyıldız‘ın haberine göre, Azra’nın halası Medine Haytaoğlu ile arkadaşı Yusuf Kaplan konuştu. Yas tutmadıklarını, aksine isyan ettiklerini söyleyen hala Haytaoğlu, adaletin yerini bulmasını istediklerini aktardı. “Biz Azra’mızı kaybettik” diyen Haytaoğlu, şunları dile getirdi: “Desteğe ihtiyacımız var. İçimizi bir nebze olsun soğutacak bir şey var o da adaletin yerini bulması. Bu yüzden süreçte herkesten destek bekliyoruz.”

ÜZGÜN VE ÖFKELİYİZ

Hem üzgün hem de öfkeli olduklarını ifade eden Haytaoğlu, “Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bizi bu süreçte en çok yaralayan konulardan bir tanesi kendimizi savunmaya çalışmak oldu. Sürekli ‘Azra ablasıyla tartışmış’ yönünde haberler çıktı. Oysa bunun bir gerçekliği yok” dedi.

Hâlâ otopsi raporunu beklediklerini aktaran Haytaoğlu, Azra’nın cansız bedenini bugün teslim almayı umduklarını belirtti. Cenaze töreninin Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde gerçekleşeceğini aktaran Haytaoğlu, son olarak “Yasta değil, isyandayız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

AMACI KADINLARDI

Azra’nın üniversiteden arkadaşı Yusuf Kaplan ise genç kadının hayallerini anlattı. Azra’nın gazetecilik için çok uğraştığını söyleyen Kaplan, mesleğini yapabilmeyi çok istediğini de aktardı. Kaplan, “Gazetecilik okumakta bu hevesi bana veren kişi kendisiydi” dedi ve ekledi: “Ben okumayı bile düşünmüyordum. O ise hayat doluydu. Hayvanlara, insanlara, bitkilere, kimseye zarar veren biri değildi. Onu sevmeyen tek bir insan bile yoktur. Gazeteciliği seçmekteki en büyük amacının kadın ve insan hakları olduğunu söylüyordu. Güzel bir dünya hayali kuruyordu. Bunları yapabilmek için gazetecilik mesleğini seçtiğini söylüyordu.”

Azra’nın kendilerini duyarlı olmaya teşvik ettiğini de aktaran Kaplan, “Bir gün onun başına bunların geleceğini hiç tahmin etmiyorduk. Azra’nın adını her zaman yaşatmak için hele ki mahkeme sürecinde adaletin yerini bulması için sürecin öncüsü olacağız. Azra’nın adını yaşatmak için çalışmalarımız olacak.”

KADINLAR SOKAKLARDA

Günlerdir aranan Azra’nın Mustafa Murat Ayhan tarafından öldürüldüğünün ortaya çıkması yurttaşların büyük tepkisini çekti. İktidarın polis ve yargı eliyle kadınların yaşamı üzerinde sürdürdüğü karanlığa tepki gösteren kadınlar sokakları doldurdu.

Başta İstanbul, Bursa ve Antalya olmak üzere birçok kentte Azra için sokaklara çıkan kadınlar, sessiz kalmayacaklarını söyledi. Kadınların her gün iktidarın kadın düşmanı politikalarının bedelini ödediğinin altı çizilen açıklamalarda, “Yaşamlarımıza yönelik tehditlerden korumak için var olan İstanbul Sözleşmesi’ni fesheden iktidar, tüm faillerin ortağıdır” denildi.
Azra’nın Mustafa Murat Ayhan tarafından katledildiği ortaya çıkmış. Ayhan, cinayeti işlediğini itiraf etmişti.

GLİSERİN NEDİR?

Genellikle gliserol olarak da adlandırılan gliserin, tatlı bir tada sahip renksiz, kokusuz ve zehirli olmayan bir sıvıdır. Su ve alkol ile karışabilen gliserin doğal veya sentetik olabilir. Doğal gliserin, hayvansal veya bitkisel yağların hidrolizinin bir sonucu olarak üretilir. Hidroliz, bir maddenin suya tepki göstermesi ve bunun sonucunda kimyasal bir bağın parçalanmasıdır. Sentetik gliserin, petrol, propilen ve klor içeren kimyasal işlemlerle üretilir.

GLİSERİNİN FAYDALARI NELERDİR?

– Antibakteriyel, antifungal ve antiviral özelliklere sahiptir.
– Cildi nemlendirir.
– Cildi besler.
– Cildin su dengesini korur.
– Cilt kırışıklıklarını giderir.
– Cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm verir.
– Cildin zararlı UV ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olur.
– Cilt rengini açar.
– Sivilceleri azaltır.
– Dudakları nemlendirir.
– El ve ayak nasırlarına iyi gelir.
– Ağız içi yaralarına karşı etkilidir.
– Egzama ve sedef hastalığına iyi gelir.
– Topuk çatlaklarını iyileştirir.
– Kulakta yer alan kirleri akıtır.
– Nemli saça uygulandığında saçların onarılmasını ve güçlenmesini sağlayarak dökülmeleri azaltır.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0552 3307100

www.kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu