AktüelGüncelTürkiye

Azra’yı öldüren Murat Ayhan’ın ifadesi ortaya çıktı: Paniğe kapıldığı için boğmuş!

Paylaş:

Azra’yı öldüren Murat Ayhan’ın ifadesi ortaya çıktı: Paniğe kapıldığı için boğmuş!

Antalya’da gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’na (21) cinsel saldırıda bulunup öldüren Mustafa Murat Ayhan’ın ifadesi ortaya çıktı. Paniğe kapıldığı için genç kadını boğduğunu iddia eden Ayhan, cinayetten sonra kadının bedenini de parçaladığını iddia etti.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre inşaat mühendisi ve emlakçı olan Mustafa Murat Ayhan (48), 2013’te boşandığını, bir erkek çocuk sahibi olduğunu anlattı. Ayhan, 16 Temmuz’da Konyaaltı’nda kafeye gittiğini, kafede servis elemanı olan Azra Gülendam Haytaoğlu ile tanıştığını söyledi. Haytaoğlu’na iş teklif ettiğini belirten Ayhan, karşılıklı telefonlarını aldıklarını söyledi.

28 Temmuz’da Azra’nın koronavirüse yakalandığını öğrenince mesaj yazdığını kaydeden Ayhan, kadının “Bakanım yok, beş gün oldu bir şey yemedim, ilaçlarımı alamadım, ölmek istiyorum. Her yerim çok ağrıyor” dediğini söyledi.-

Haytaoğlu’nu evden aldığını ve lokantaya gittiklerini belirten Ayhan, kadının ilacını alıp eve dönmek üzere yola çıktıklarını söyledi. Ayhan, şöyle devam etti:

“Azra, arkadaşına telefon açtı. Arkadaşı cevap vermedi. ‘Uyumuş, telefonu duymuyor’ dedi. ‘Evine bırakayım mı?’ diye sordum. ‘Ablam ile kalmak istemiyorum’ demesi üzerine ‘Bende kalabilirsin’ dedim. Azra, ablası aradığında ‘Eve dönmeyeceğim, sana bahsettiğim arkadaşımda kalacağım, beni merak etme’ dedi.”

Saat 01.30’da eve geldiklerini kaydeden Ayhan, Haytaoğlu salonda uyurken, kendisinin ise odaya geçtiğini ifade etti. Saatlerce uyuşturucu hapı aldığını anlatan Ayhan, saat 13’te odadan çıktığında Haytaoğlu’nun üzeri açık şekilde uyuyor olduğunu öne sürerek, şöyle devam etti:

“Üzerini örttüğüm sırada elim kalçasına değdi. Panikle uyanıp ‘Ne yapıyorsun’ diyerek, bağırıp yüzümün sol tarafını tırmaladı. Panikledim ve ‘Sus ne bağırıyorsun’ diyerek, Azra’nın boğazını sıktım. Nefes almadığını, nabzının atmadığını fark edince öldüğünü anladım.”

Kadının telefonu ve terliğini el valizine doldurup evden çıktığını anlatan Ayhan, cep telefonunu Boğaçay’a, terliği çöpe attığını söyledi. Ayhan, sitede kamera olduğu için Haytaoğlu’nun cansız bedenini parçaladığını ve ormanlık alana koyduğunu aktardı.

Haytaoğlu’na cinsel saldırıda bulunmadığını iddia eden Ayhan, “Bağırıp yüzümü tırmalaması üzerine paniğe kapıldım. Polise şikayet eder korkusu ile boğazını sıktım ve öldürdüm” dedi. Ayhan, savcılıkta, Azra’nın kafasını attığı noktayı hatırlayamadığını anlattı.

Ayhan, Antalya 6. Sulh Ceza Hakimliği’nde ise “Çok pişmanım. Böyle bir şeyin yaşanmasını istemezdim. Olayı planlamadım” dedi.

GLİSERİN NEDİR?

Genellikle gliserol olarak da adlandırılan gliserin, tatlı bir tada sahip renksiz, kokusuz ve zehirli olmayan bir sıvıdır. Su ve alkol ile karışabilen gliserin doğal veya sentetik olabilir. Doğal gliserin, hayvansal veya bitkisel yağların hidrolizinin bir sonucu olarak üretilir. Hidroliz, bir maddenin suya tepki göstermesi ve bunun sonucunda kimyasal bir bağın parçalanmasıdır. Sentetik gliserin, petrol, propilen ve klor içeren kimyasal işlemlerle üretilir.

GLİSERİNİN FAYDALARI NELERDİR?

– Antibakteriyel, antifungal ve antiviral özelliklere sahiptir.
– Cildi nemlendirir.
– Cildi besler.
– Cildin su dengesini korur.
– Cilt kırışıklıklarını giderir.
– Cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm verir.
– Cildin zararlı UV ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olur.
– Cilt rengini açar.
– Sivilceleri azaltır.
– Dudakları nemlendirir.
– El ve ayak nasırlarına iyi gelir.
– Ağız içi yaralarına karşı etkilidir.
– Egzama ve sedef hastalığına iyi gelir.
– Topuk çatlaklarını iyileştirir.
– Kulakta yer alan kirleri akıtır.
– Nemli saça uygulandığında saçların onarılmasını ve güçlenmesini sağlayarak dökülmeleri azaltır.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0552 3307100

www.kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu