AktüelGüncelGündemTürkiye

BAE Veliaht Prensi Paris’in kasasını doldurdu

Paylaş:

BAE Veliaht Prensi Paris’in kasasını doldurdu

Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) Dassault Havacılık tarafından üretilen 80 adet Rafale savaş uçağı satan 17 milyar avroluk rekor anlaşmaya imza attı. Anlaşma, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un dün Dubai’ye ziyaretinde Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid el Nahyan’la yaptığı görüşmede imzalandı.

Dassault Havacılık’ın CEO’su Eric Trappier’in de imzacı olduğu anlaşmada Rafale uçaklarının yanı sıra 12 adet Airbus Caracal helikopteri satışına ilişkin sözleşme de imza altına alındı. Yaklaşık 13 yıl süren müzakerelerin ardından satışı kesinleşen F4 standardında 80 adet Rafale savaş uçağı siparişi, Dassault Havacılık tarafından imzalanan en büyük sözleşme olarak tarihe geçti.

Anlaşmaya ilişkin Elysee Sarayı’ndan yapılan açıklamada, “Bu anlaşmalar, iki ülke arasındaki stratejik ortaklığın büyük bir başarısıdır” denildi. Dassault Havacılık, BAE’ye teslimatları 2027 ile 2031 yılları arasında yapacak. Dubai ziyaretinin hemen ardından dün Katar’ın başkenti Doha’ya geçen Macron bugün Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde de Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman’la bir araya gelecek. Macron, Suudi yetkililer tarafından İstanbul Konsolosluğu’nda öldürülen muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin ardından Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ı ziyaret eden ilk Batılı lider olacak.

POTASYUM SİLİKAT NE İŞE YARAR?

· Kutikula tabakasının hemen altında epidermal hücrelerde bir tabaka halinde toplanır.

· Biotik ve abiotik streslere karşı bitkiyi korur.

· Silisyumun hücre duvarında toplanması ile böceklere karşı mekanik bir koruma etkisi sağlanır. B öcekler silisyum ile kuvvetlenmiş kutikula tabakasını geçmekte zorlanır.

· Çeltikte yapılan silisyum uygulama çalışmalarına göre silisyumun çeltik yapraklarını önemli ölçüde dikleştirmiş ve kontrol (Silisyum uygulanmayan) bitkilerine göre bitki kuru ağırlığının arttığı gözlenmiştir.

· Silisyum uygulanan bitkilerin daha canlı bir yeşil renge sahip olduğu rahatça göze çarpar. Bunun sebebi, yaprakların 40–70 derecelik artışları ışıktan yaralanmayı arttırdığı için bitkilerde fotosentez oranını %36 oranında arttırır ve bu da bitki kuru ağırlığında artış sağlar.

Narda Kirazda ve Domateste Çatlamaya SON..!!!
Hububatta Başakların Yatmasına ve Dane Dökümüne SON..!!!
DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu