AktüelGüncelGündemTürkiye

Bakan Dönmez’den ‘algı’ iddiası!

Paylaş:

Bakan Dönmez'den 'algı' iddiası!

Balıkesir İvrindi’de TÜMAD Madencilik altın ve gümüş madeni işletmesinin açılış törenine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ‘algı’ yapıldığını iddia etti.

Ülkenin ormanları, tarım alanları fütursuzca maden şirketlerine peşkeş çekilmesine rağmen Dönmez, doğasını, havasını korumayan çalışan yaşam savunucularını da hedef aldı. Bakan Dönmez, “Son zamanlarda madenciliğe, özellikle de altın ve gümüş madenciliğine yönelik oluşturulmaya çalışılan olumsuz algının farkındayız. Öyle ki kimi yerde iş makinalarının yakılması, tehdit ve şantajlarla çalışanların yıldırılmaya çalışılması gibi şeylere de şahit oluyoruz. Bu eylemleri düzenleyen, finanse eden ya da başka yerlerden buralara adam taşıyanların çevre mevzuatından bihaber olduklarının farkındayız” dedi.

HER YER KUŞATMA ALTINDA!

Dönmez her ne kadar algı oluşturulmaya çalışıyorlar dese de ülkedeki madenciliğin ekolojiye verdiği zarar ortada. Kazdağları’ndan Fatsa’ya, Şebinkarahisar’dan Marmara Adası’na kadar her yer maden şirketlerinin kuşatması altında.

bakan-donmez-doga-katliamlarini-boyle-savundu-algi-olusturuluyor-968271-1.
Şebinkarahisar

bakan-donmez-doga-katliamlarini-boyle-savundu-algi-olusturuluyor-968272-1.
Fatsa

ÇED süreçlerini göstermelik hale getiren ve maden şirketlerinin önünü açan AKP iktidarı 2007 ve 2020 yılları arasında toplam 114 bin 222 hektarlık ormanlık alanı maden şirketlerine peşkeş çekti.

bakan-donmez-doga-katliamlarini-boyle-savundu-algi-olusturuluyor-968273-1.
Mandra Dağı

bakan-donmez-doga-katliamlarini-boyle-savundu-algi-olusturuluyor-968274-1.
Kazdağları

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu