GüncelGündem

Bakan Göktaş: Belçika Türk toplumunun huzuru ve refahına atfettiğimiz önemi, resmi görüşmelerimizde de dile getiriyoruz

Paylaş:

BRÜKSEL (AA) – Bakan Göktaş, TOBB Brüksel Temsilciliğinde düzenlenen Göçün 60. Yılı resepsiyonuna katıldı. Belçika Türk toplumu temsilcilerine hitap eden Göktaş, Türkiye-Belçika İşgücü Anlaşmasının 60. yıldönümü vesilesiyle doğup büyüdüğü kenti ziyaret etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Göktaş, bundan 10 yıl önce Türk göçünün 50. yılını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifiyle Brüksel’de kutladıklarını anımsatarak, “O programda Brüksel’in ilk Türk marketçisi, herkesin tanıdığı Hasan Malak da vardı. Göç hikayemizin başlangıcı, üzerimde çok emeği olan ve iki sene önce kaybettiğimiz dedem Hasan Malak’a şükranlarımı sunuyorum. Mekanı cennet olsun.” dedi.

Türkiye ile Belçika arasında tesis edilen diplomatik ilişkilerin 185’inci yıl dönümünün geçen sene kutlandığını hatırlatan Göktaş, “Bu yıl da Türkiye-Belçika İşgücü Anlaşması’nın 60. yıl dönümünde, dost ve müttefik ülkeler olarak güçlü bağlarımızı pekiştiriyoruz. Göçmen işçi anlaşmalarıyla Avrupa’ya gelen Türklerin, Belçika ve Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinin kalkınma sürecine önemli katkıları oldu. Bu süreçte Belçika Türk toplumu, Belçika’nın asli bir unsuru ve vazgeçilmez bir parçası oldu.” diye konuştu.

“Vatandaşlarımızın başarıları gurur kaynağımız oluyor”

Göktaş, nüfusu 300 bini bulan Belçika Türk toplumunun iki ülke arasında sağlam bir köprü vazifesi gördüğünü vurgulayarak, “Bu ülkede kültürümüzü ve değerlerimizi en güzel şekilde temsil eden vatandaşlarımızın pek çok alanda elde ettikleri başarılar gurur kaynağımız oluyor. Ayrıca Avrupa’ya, Anadolu’nun hoşgörü iklimini taşıyan insanımız burada çok kültürlü ve çok dilli bir yaşam tecrübesi ediniyor.” ifadelerini kullandı.

İki ülkenin zenginlikleriyle beslenen gençlerin barışçıl ve kapsayıcı Belçika toplumunun öncüleri arasında olacağına yürekten inandığını dile getiren Göktaş, “Belçikalı dostlarımızın da Belçika Türk toplumunu ülkenin önemli bir değeri olarak gördüğünü burada yetişmiş biri olarak çok iyi biliyorum.” dedi.

Göktaş, Türk toplumunun, Türkiye’nin önemli ticaret ortaklarından Belçika’nın ekonomik ve toplumsal hayatına sağladığı katkıların ikili ilişkilere her zaman olumlu yansıdığını vurguladı.

Göçmen olarak yeni bir coğrafyada köklenmek, yerli olmak ve kurumsallaşmanın kararlı bir mücadeleyi gerektirdiğini ifade eden Göktaş, şöyle devam etti:

“Belçika’ya gelen birinci nesil büyüklerimiz, kısıtlı imkanlarla başarılı olmak için büyük bir özveriyle çalıştılar. Onların bu çabası sonraki nesillerin bu ülkedeki yaşamını önemli ölçüde kolaylaştırdı. Misafir işçi olarak Belçika’ya gelen vatandaşlarımız türlü zorluklara rağmen manevi değerlerini korudu, milli kültürlerine bağlı kaldı. Örnek bir duruş sergilediler, gözden uzak olanı gönülden uzağa koymadılar. Ana vatanımız ile, Türkiye ile gönül bağlarını hiçbir zaman koparmadılar.”

Göktaş, Belçika Türk toplumunun destekleriyle 6 Şubat depremlerinin ardından Kahramanmaraş’ta Önsen Çocuk Evleri Sitesi’nin temellerinin atıldığını ifade etti ve bu girişimde emeği geçenlere teşekkür etti.

Öz kimliklerini unutmadan, yaşadıkları ülke ile samimi bağlar kuran ve Belçika’ya değer katan Türk diasporasına da teşekkür eden Göktaş, “Türkiye-Belçika arasında 60 yıldır devam eden, her iki ülkenin de gelişimini destekleyen bu dostluğun göç alan ülkeler için ilham verici olduğunu düşünüyorum.” dedi.

“Türkiye olarak dünyanın dört bir yanında yaşayan vatandaşlarımıza ülkemizin sunduğu tüm hukuki ve sosyal hakları ulaştırmaya büyük özen gösteriyoruz” diyen Göktaş, yurt dışındaki Türklerin bazı ​​​​​​ayrımcılıklara da maruz kaldıklarını ifade etti.

Göktaş, “Vatandaşlarımızın kendilerini yalnız hissetmemeleri için büyük bir gayret sarf ediyoruz. İhtiyaç duydukları her an yanlarında olmaya çalışıyoruz. Belçika Türk toplumunun huzuru ve refahına atfettiğimiz önemi resmi görüşmelerimizde de her düzeyde dile getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Ataşeliklerinin sayısını artırmayı hedeflediklerini belirten Göktaş, “Böylece vatandaşlarımızın sorunlarını yakından takip edecek, yaşayabilecekleri olası sorunlara en hızlı şekilde müdahil olmaya ve taleplerini hızlıca karşılamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Göktaş, Belçika Türk toplumuna, kariyeri boyunca her sıkıntısında ve her mutlu anında yanında oldukları için teşekkürlerini ileterek, “Bu vefanızı, sevginizi, muhabbetinizi asla unutmuyorum, unutmayacağım. Bugün burada sadece Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak değil, sizlerin bir kızı, kardeşi olarak bulunuyorum ve her zaman yanınızdayım.” dedi.

“60 yılda büyük bir aile olduk” diyen Göktaş, bu bağları güçlendirmek için Belçika’daki Türk toplumunun her bireyine büyük sorumluluklar düştüğünü belirterek. şunları kaydetti:

“60 yıl önce başlayan alın teri ve emekle yazılan göç hikayesi, Belçika ile olan ilişkilerimizi farklı bir boyuta taşıdı. Bu anlamda Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanlığını yürüten dost ve müttefik ülke Belçika’nın, AB üyelik sürecinde Türkiye’ye sağladığı desteği sürdürmesini temenni ediyoruz. Ayrıca, haziranda yapılacak Belçika genel seçimleri ile Avrupa Parlamentosu seçimlerinin karşılıklı saygı ve barış içinde gerçekleşmesini diliyorum. Belçika ile ilişkilerimizin Avrupa’nın birlikte yaşama kültürünü daha da güçlendireceğine inanıyorum.”​​​​​​​

Muhabir: Selen Valente Rasquinho,Sarp Özer

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu