GüncelGündem

Bakan Karaismailoğlu’ndan İmamoğlu’nun “Metronun maliyeti bize ait” iddiasına yanıt: Bu bir emek hırsızlığıdır

Paylaş:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve hükümet cephesi ortasındaki metro maliyeti tartışması devam ediyor. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu hakkında, “Bugün açılışı yapılan metro çizgisinin maliyeti İBB tarafından karşılanmaktadır. Yani, aslında tüm ülkede olduğu üzere yatırımların tek sahibi değerli vatandaşlarımızdır. Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu İstanbul’umuza iyi olsun” formunda tweet attı. İmamoğlu’nun tweetine Ulaştırma Bakanlığı cephesi ise reaksiyon gösterdi.

CANLI YAYINDAN CEVAP VERDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise İmamoğlu’nun tweetine katıldığı CNN Türk canlı yayınından karşılık verdi. Karaismailoğlu, “Bu tweet’in karşılığı emek hırsızlığıdır. 16 milyon insanın emeğinin hırsızlığıdır. Zira çalışma arkadaşlarımızın alın teri vardır. Siz akşam keyif yaparken 16 saniyelik tweet’le arkadaşlarımızın emeğini çalamazsınız. Buna konuşacak bir şey yok. Yanıt vermeye değmez. Bir adam çıkmış bir tanesi keyif yaparken tweet atarak üstüne çıkmaya çalışıyor” dedi.

“İŞLE ALAKASI OLMAYAN BİR KİŞİ”

Ulaştırma Bakanı, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Bu kadar işle alakası olmayan, kendi görevine iş olmayan bir kişinin 16 saniyelik tweet’ini tartışıyoruz. Bu türlü bir şey olmaz. Bugüne kadar 4.4 milyar TL’lik bakanlığımız tarafından bu proje bitti. Büyükşehir’in vazifeleridir raylı sistemleri yapmak. Bu ilgili Belediye’nin vergi gelirlerinin %5’ini aşmamak koşuluyla ödemesi olacak. Belediye’ye ayrılan bütçeden %5’lik kesinti yapılmayacak. Vergi, faiz yok. Bu İstanbul’da da Kayseri Bursa’da da böyle

“KİMSEYE AYRIM YAPMIYORUZ”

Kimseye ayrım yok. Ne yüzle konuşuyorlar. Biz bu metroyu yaptık teslim ettik. Bunun Pendik’ten Marmaray’a teması var. Bu Belediye ilişkin. Bakın ortadan 5 yıl geçti. İBB’nin bunu bitirmesi gerekiyordu. İşi burada alınganlık yapacaklarına kendilerine ilişkin olan işleri bitirsinler. 4 km çizgi. Şimdiye kadar çoktan bitmesi gereken bir sınırdır. Gerilerini biz mi toplayacağız. Herkesin sorumlulukları var. Herkesin işi belirli. %80’le teslim etmiş olduğumuz Bostancı Dudullu çizgisi bile açılmadı. Bunlar çoktan bitecek işlerdi. Çok lafla iş olmuyor maalesef.

“103 KİLOMETRE YOL YAPIYORUZ”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu