Siyaset

Bakan Kurum: Cumhurbaşkanımız konut yapılacak arsa sayısını 1 milyona çıkarma talimatı verdi

Paylaş:

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Tüm dünyanın durduğu dönemde, sosyal devlet anlayışının rafa kalktığı dönemde cumhurbaşkanımız milletimize 500 bin sosyal konut, 250 bin sosyal konut arsası ve 50 bin iş yerinden oluşan 800 bin bağımsız birimlik bir proje sunmuştur. Milletimiz büyük bir teveccüh göstermiştir. 5 milyonu aşkın başvuru karşısında cumhurbaşkanımız konut yapılacak arsa sayısını da 1 milyona çıkarma talimatı verdi. İnşallah onu da çalışıp milletimizle paylaşacağız” dedi.

Bakan Kurum birtakım ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Konya’nın Ereğli ilçesine geldi. Burada konuşan Kurum, “20 yıllık süreçte 1 milyon 170 bin konutu yapmış, vatandaşına teslim etmiş bir kuruluştan bahsediyoruz. Bu iradeyi ortaya koyan da cumhurbaşkanımızdır. Tüm dünyanın durduğu dönemde, sosyal devlet anlayışının rafa kalktığı dönemde cumhurbaşkanımız milletimize 500 bin sosyal konut, 250 bin sosyal konut arsası ve 50 bin iş yerinden oluşan 800 bin bağımsız birimlik bir proje sunmuştur. Milletimiz büyük bir teveccüh göstermiştir. 5 milyonu aşkın başvuru karşısında cumhurbaşkanımız konut yapılacak arsa sayısını da 1 milyona çıkarma talimatı verdi. İnşallah onu da çalışıp milletimizle paylaşacağız” ifadesini kullandı.

“Onlar istemese de, istese de biz bu projelerimizi yapacağız”

“Onlar büyükelçilerin arkasında koşarken, biz vatandaşımız için, milletimiz için koşturuyoruz. Onlar 6’lı masa etrafında gelecek kaygısı çekerken, biz milletimize hizmet ediyoruz. 20 yıldır vatandaşımıza ne söz verdiysek o sözlerin hepsini tuttuk. Hastane dedik, onları yaptık. Havalimanı dedik, havalimanlarını yaptık. Üniversiteler dedik, üniversiteleri yaptık, köprülerimizi, yollarımızı, sanayi alanlarımızı, tarım alanlarımızı, Türkiye’nin bir ucundan bir ucuna baştan aşağı hemen hemen tüm alanlarda devrim niteliğindeki yatırımları yaptık. Bu yatırımları yapan, bu iradeyi ortaya koyan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Şimdi onların anlamadığı ve maalesef anlamak istemedikleri de bu iradenin neler yaptığını, neler yapabileceğini görmek istemiyorlar. Ama biz bunlara hiçbir zaman kulak asmadık. Her zaman işimize odaklandık. Eserlerimizi yaptık ve eser siyasetini yaptık. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışacağız. Nasıl 1 milyon 170 bin konut yapıldıysa, söz verdiğimiz gibi bu sosyal konutlarımızı da 25 Ekim’de 5 bin konutun temelini atmak ve etaplar halinde konutlarımızı 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim etmek suretiyle onların mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Vatandaşlarımızın duasını alacağız. Biz açıkladığımız hemen hemen her projede, seçim beyannamesinde verdiğimiz her bir hedefte bu hedefleri gerçekleştiren bir iktidarız. 50 bin sosyal konut açıkladık hepsinin ihalesini yaptık. 100 bin sosyal konut açıkladık, 95 binin ihalesini yaptık. Diğerleriyle alakalı da yine baksınlar, dönsünler aynaya ya muhalefet belediyelerinden kaynaklı ya da onların bağlı olduğu kuruluşların yapması gereken sorumlulukları yapmadığından kaynaklı problemler yaşıyoruz ama onları da yapacağız. Onlara rağmen yapacağız. Onlar istemese de, istese de biz bu projelerimizi yapacağız ve vatandaşımıza söz verdiğimiz gibi teslim edeceğiz.”

“Kararlı duruşumuzu hep sergileyeceğiz”

Konya’nın 7 ilçesine daha 2023 yılında doğalgaz getireceklerini söyleyen Kurum, “Bu çerçevede nüfusumuzun yüzde 99’una artık doğalgaz verebilecek konuma gelmiş olduk. 4 ilçemizi de inşallah 2023 sonrasında planlamak suretiyle en hızlı şekilde vatandaşlarımıza bu hizmeti götürmüş olacağız. Tabii inşallah Ereğli’mizi, Konya’mızı çok daha güzel hale getirecek, çok daha ileri taşıyacak kararlı duruşumuzu hep sergileyeceğiz” diye konuştu. (İHA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu