Ekonomi

Bakan Nebati’den enflasyon mesajı: Yıl sonundan itibaren düşüşü net şekilde hissedeceğiz

Paylaş:

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İkinci Türkiye Çiftçi Doruğu’nda konuştu. Tarım bölümü hakkında bilgiler veren bakan “Tarım eserleri ihracatı 7,6 milyar dolar Cumhuriyet tarihimizin en yüksek düzeyine ulaşmış durumdadır” kelamlarını kullandı.

Enflasyon konusuna değinen Nebati, “Ekonomide sakinliğe yer vermeden vatandaşların alım gücünü artırmaya yönelik çabayı kararlılıkla devam ettiriyoruz. Enflasyonu da yeneceğiz. Yıl sonundan itibaren de bu düşüşü daha net biçimde hissetmeye başlayacağız” kelamlarını kullandı.

“KÜRESEL BESİNDE ERDOĞAN TESİRİ DEĞERLENDİRİLECEK”

Bakan Nebati’nin konuşmasından değerli başlıklar şöyle:

“Son 20 yılda ülkemiz kıymetli atılımlar gerçekleştirdi. Bunun başında da tarım dalı geliyor. Başka yandan verimlilik artışı ve eser çeşitliliği sağlandığına daima birlikte şahit olduk. Tarım eserleri ihracatı 7,6 milyar dolar Cumhuriyet tarihimizin en yüksek düzeyine ulaşmış durumdadır. Kâfi ve muteber besin arzının sağlanması maksadıyla üreticilerimizi kapsayıcı uygulamalarımız devam ediyor. Bu çerçevede çiftçilerimize bütçeden 24 milyar lira takviye sağlarken bu yıl bu sayısı 39,2 milyar liraya yükselttik. Birçok ziraî eser alım fiyatında kıymetli artışlar yaparak çiftçilerimizin yanında olmaya devam ettik. 2002 yılında yalnızca 5 esere prim takviyesi verilirken bu sayı 18’e çıkmış durumda. Global besin fiyatları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aracılığı ile birlikte geriledi. Literatüre girsin diye söylüyorum. Global besinde Erdoğan tesiri pahalandırılacak.

“TÜRKİYE SON 8 ÇEYREKTE ARALIKSIZ BÜYÜDÜ”

Türkiye, OECD ülkeleri ortasında salgın öncesi duruma nazaran istihdamını en çok artıran ülkeler ortasındadır. Salgın devrinde istihdamını en fazla artıran ülke Türkiye oldu. Ülkemizin son 8 çeyrekte aralıksız büyümesi bir muvaffakiyettir. Yıl sonunda 40 milyar dolarlık turizm geliri hedefliyoruz.

“ENFLASYONDA DÜŞÜŞ YIL SONU PRESTİJİYLE HİSSEDİLECEK”

Aldığımız önlemler ve global seviyede yaşanacak olağanlaşma ile birlikte enflasyonu yeneceğiz. Yıl sonundan itibaren bu düşüşü daha net bir halde hissetmeye başlayacağız.

Hepimiz biliyoruz ki enflasyon sepeti içerisindeki en kıymetli kalem besindir. Besin enflasyonunun halkımız üzerindeki olumsuz ektilerini azaltmak için temel besin eserlerinde KDV oranlarını indirdik. Üretici ve hal fiyatları ile perakende ortasındaki farkın takibi ve nedenlerine yönelik tahlil çalışmaları sürüyor.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu