AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

Bakan Pakdemirli: Önümüzdeki sezon zeytincimiz kazanacak

Paylaş:

Bakan Pakdemirli: Önümüzdeki sezon zeytincimiz kazanacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manisa’nın Kula ilçesindeki programının ardından Demirci ilçesine geçti. Bakan Pakdemirli, burada düzenlenen törenle Güveli ve Kuzuköy barajlarını hizmete açtı. Törende konuşan Bakan Pakdemirli, icraatları anlattı.

“TERÖRE GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

Şanlıurfa’daki şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Pakdemirli, şöyle konuştu:

* Cenazede Murat şehidimizin eşi ‘Ben seni yüreğime sığdıramadım, seni kefenlere sığdırmışlar’ dedi. Derinden etkilendim.

* Bu milletin anaları, gelinleri çok ağladı, çok ağıt yaktı. Bu acıları da unutmadık, yaşatanları da. Hepsinin hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz.

* Dicle’nin kuzularını, çakallara kaptırmak niyetinde değiliz. Gençlerimize uzanan elleri kırdık, kırmaya devam edeceğiz. Biz, teröriste terörist diyemeyenlerle yol yürümeyeceğiz.

* Sayın Bahçeli’ye ‘Sarayın sözcüsü’ diyen Kılıçdaroğlu, dönsün kendine baksın. Kendisi bizatihi Kandil’in sözcüsüdür. Bizim şehit analarına, babalarına, eşlerine, çocuklarına sözümüz var. Teröre geçit vermeyeceğiz.

“KEŞKE O POZLARI VERİRKEN ŞEHİTLERİ DÜŞÜNSEYDİN”

Pakdemirli, şunları söyledi:

* Biliyorsunuz, Meclis’te, PKK’lılarla fotoğraf çektiren bir milletvekili var. Dün duygusal açıklamalar yapmış. Ben de diyorum ki, keşke o fotoları çektirirken sen de şehit nişanlılarını düşünseydin. Keşke o pozları verirken sen de şehit sözlülerini, şehit eşlerini de düşünseydin.

* Keşke poz verdiğin o silahlarla, kaç gencimizi şehit ettiler, onu düşünseydin. Bunlar, kuzu postuna bürünmeyi bıraksınlar. Bunun başka açıklaması yok. HDP, sırtını PKK’ya dayamış. Zillet ittifakı, sırtını HDP’ye dayamış. O kadar fotoğraf var ortada, hangisinden ses çıktı. Susuyorlar.

* Sükut, ikrardandır. Susarak, onaylıyorlar. Susmak bir tercihtir. Yani, ‘Safımız da tercihimiz de belli’ diyorlar. Yeter ki Erdoğan gitsin; biz PKK ile ihanet ilişkisine de gireriz, gönül ilişkisine de diyorlar. İhanet ilişkisi- gönül ilişkisi hiç fark etmez; yılan derisini değiştirir ama huyunu değiştirmez.

“DÜN BAŞÖRTÜLÜLERLE HELALLEŞİYORLARDI, BUGÜN SÖVÜYORLAR”

Muhalefeti eleştiren Bakan Pakdemirli, şöyle konuştu:

* CHP’nin dini değerlerle kavgası bitmiyor çünkü bunlar ikiyüzlü ve samimiyetsiz. Sözde dün başörtülülerle helalleşiyorlardı, bugün sövüyorlar. Yani yalancının mumu, yatsıya da kalmadı.

* CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ne diyordu, ‘Başörtüsü yasağının yanlış olduğunu çok kez dillendirdim. Onların acılarını anlamalıyız, aynı sorunların yaşanmaması için gelecek vizyonu belirlemeliyiz.’

* Kemal Kılıçdaroğlu, hızını alamadı, katıldığı televizyon programında, ‘En çok kiminle helalleşmek istiyorsunuz?’ sorusuna, ‘En çok başörtülü kızlarla helalleşmek istiyorum. Hata yaptık’ dedi. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Başkanları ayrı, vekilleri ayrı telden çalıyor.

* Gelişmiş toplumların iki özelliği vardır. İlki hür teşebbüs; ikincisi ise fikir ve vicdan özgürlüğü. CHP bu ikisinin de karşısında. Bunu da her defasında söylemleriyle doğruluyorlar.

* İşte CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in geçenlerde yaptığı tam da budur. Orta Çağ zihniyetinin dışavurumudur. Aynı tavrı, 2019’da da CHP Manisa Milletvekilli Bekir Başevirgen de yapmıştı. Bunlar Manisa’ya yakışmıyor.

Manisa’daki tarımsal üretime de değinen Bakan Pakdemirli, “Üzüm geçen yıl para kazandırdı. Üzüm üreticimiz merak etmesin. Bu yıl da daha çok kazandırması için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Malum, kuzey yarım kürenin ilk kirazını Manisa çıkartıyor. Kirazdan önemli ihracat gerçekleştiriyoruz. Kiraz üreticimiz geçen yıl kazandı mı? Kazandı. Bu yıl da kazanacak. Manisa zeytinde Türkiye’de ilk sıralarda, çok sayıda zeytin üreticimiz var. Geçen yılla bu yılki yağ satış fiyatlarınız farklı değil mi? Farklı. Önümüzdeki sezon da emin olun ki zeytincimiz kazanacak” dedi.

“DANE ZEYTİNE PRİM VERMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Dane zeytinin en çok üretildiği ilin Manisa olduğunu ifade eden Bakan Pakdemirli, “Dane zeytine ilk prim açıklamasını Manisa’da yapmıştık. Dane zeytine prim vermeye devam ediyoruz. Tarım şehri Manisa’mız, üretmeye devam etsin. Maliyetleriniz ne olursa olsun kazanacaksınız, biz bunun için çalışıyoruz. Kimsenin çiftçimizin moralini bozmasına izin vermeyeceğiz. Sesimizi değil sözümüzü yükseltiyoruz” diye konuştu. 

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu