Bakan Soylu ‘4 Şubat’ iddiasını yalanladı, Özgür Özel yanıt verdi ”Karşıma çık karşıma”

CHP İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında verdiği gensoru önergesi verdi.CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “4 Şubat 2012 günü Fetullah Gülen’le görüşme yaptın mı? 4 Şubat’tan 3 gün sonra ne oldu? 17-25 Aralık olayının öncüsü 7 Şubat MİT krizi yaşandı. Hakan Fidan ve MİT’e yapılacak FETÖ operasyonu başladı” dedi.

Bakan Soylu ise bu soruya cevap vermedi. Özel bunun üzerine, “Bu kubbenin altında hakikatler er ya da geç ortaya çıkar. Bakan tarih önünde mahcup olacaktır” diye sordu.

1

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iddialara Twitter’dan yanıt vermeyi tercih etti. Bakan Soylu, 4 Şubat 2012 günü Vedat Demir ile birlikte Pensilvanya’ya giderek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le görüştüğü iddialarını yalanladı.Belirtilen tarihte Umre’ye gittiğini öne süren Bakan Soylu, Twiiter’dan paylaştığı mesajında “Kendi sus pus, ulakları devam ediyor. Bu sefer yalanı servis ettikleri ulak kayaya çarptı. Pensilvanya dediler, Umre çıktı. Bilinçaltı mı, gaf mı” ifadelerini kullandı.

2

3

Bu açıklamanın hemen akabinde Özgür Özel den Twitter hesabından jet bir açıklama geldi. Özel, “Fetullah’la görüştün mü? Kaç kez?  Ne zaman? Soylu’nun bir haftada 2 kez yüzüne sorduk. 49 + 22 = 71 dakika konuştu cevap veremedi.  Şimdi kontrolündeki hesaplar Aralık 4 çıkış 11 giriş kaydı paylaşıyor.  Bir de Umre vizesi Kürsüde sus. Burada trolle Yok öyle. Karşıma çık karşıma” karşılığını verdi.

basliksiz-2

Jurnalci.com

ilgili haberler