GüncelGündem

Bakan Soylu: İBB’nin işe aldığı 1688 kişi terör örgütüyle bağlantılı, 6’sı kırsalda silahlı faaliyet göstermiş

Paylaş:

İçişleri Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Kurulu’nda konuşan Bakan Süleyman Soylu, CHP’li belediyelerle ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Soylu, ” İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Bu açıklamanın akabinde bugün kameralar karşısına çıkan Bakan Soylu, belediyelerdeki soruşturmalara ait olarak, “Herhangi bir siyasi partiye yönelik baskı, farklı anlayış kelam konusu değildir. Burası devlettir.” dedi.

“İBB İŞE ALDIĞI 15 BİN KİŞİ İÇİN GÜVENLİK SORUŞTURMASI TALEP ETMEMİŞ”

Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıyla ilgili dataları paylaşan Bakan, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, birinci kez işe aldığı 15 bin 125 kişi hakkında hiçbir güvenlik soruşturması talep etmemiş, kıymetlendirme komitesi oluşturmamıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde işe alınan 1668 kişinin yahut yakınının terör örgütü irtibatı/iltisakına dair kaydı ve isimli kayıt bulunduğu belirlenmiştir. Kelam konusu 1668 kişinin terör örgütlerine nazaran dağılımı şöyledir: FETÖ/PDY 875, PKK/KCK 432, DHKP/C 143, THKP/C 66, TKP/ML 64, MLKP 33, DEAŞ 3, El Kural 1 ve öbür örgütler 51. 1668 bireyden, incelemeye bahis olanlar ortasındaki 6’sının, PKK/KCK terör örgütü ismine kırsalda silahlı faaliyet göstermiş olduğu belirlendi.” tabirlerini kullandı.

Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

“Onlarca ülkede FETÖ terör örgütlerinin okullarının kapatılması için devlet topyekün gayret ortaya koyuyor. 15 Temmuz sonrasında FETÖ paklığı yaptık, yargıda, poliste, eğitimde neredeyse kamu kuruluşlarında FETÖ paklığı yaptık. En küçük belediye ünitelerine kadar PKK paklığı yaptık. Belediyeler mahallî hizmet üniteleridir. Hem insan kaynağına hem mali imkanlarına temas eden alanlar olduğu için belediyeler terör örgütlerinin sızmak istediği alanlardır.

“74 BELEDİYEDE 88 TERÖR SORUŞTURMASI YÜRÜTÜLDÜ”

Anayasanın 127. unsurunda diyor ki misyonlarıyla ilgili soruşturma açılan kişiyi İçişleri Bakanlığı uzaklaştırabilir.2. yasal desteğimiz ise belediye kanununun 55. hususudur. Belediyelerde iç ve dış kontrol yapılır. Belediyenin süreçleri hukuka uygunluk açısından İçişleri Bakanlığı tarafından da denetlenir. İçişleri Bakanlığı’nın belediyelerle ilgili sorumluluğu vardır. MASAK uzmanlarıyla da soruşturmalarımızı elbette ki yapıyoruz. Soruşturma 5 biçimde başlar. Birincisi vatandaşların ihbarı, ikincisi savcılığın soruşturması, üçüncüsü olağan denetimlerde, dördüncü olarak kamuoyuna yansıyan Haberler üzerine, beşinci de bakanlık tarafından res’en soruşturma başlatılır. 2019-2022 ortasında toplam 74 belediyede 88 soruşturma terör kapsamında yürütülmüştür. Bu soruşturmalardan 79’u tamamlanmış, 42 ön inceleme, 19 araştırma, 33 tevdii raporu, 2 inceleme, 3 form inceleme raporu düzenlenmiştir. 9 soruşturma ise hala devam etmektedir.

Zaman vakit muhalefet partileri tarafından bilhassa müfettiş gönderildiği, bu yolla baskı oluşturulduğu tezleri dillendirilmektedir. Bu savın mesnetsiz olduğunu, büsbütün de siyasi içerik taşıdığını, aslında devletin, aslında kontrol düzeneklerini etkisizleştirmeyi maksat aldığını yahut soruşturma sonucundaki yolsuzlukların aslında siyasi saiklerle ortaya konulduğunu tabir edebilmek için maalesef söylenen gerçekle ilgisi olmayan savlardır.

“204 BELEDİYEDE ÖZEL TEFTİŞ YAPILDI”

Devlet misyonunu yapmakla mükelleftir. ‘Bütün CHP’li belediyelere teftişler geliyor’ diyen bir anlayış kelam konusu. Devleti itibarsızlaştırmayı maalesef bir çıkış noktası olarak görüyorlar. Özel teftişlerin sayısı AK Partili 72 belediyede, CHP’li 57 belediyede, MHP’li 19, UYGUN Partili 2, HDP’li 34 olmak üzere toplam 204 belediyede özel teftiş yapılmıştır. Devletin kuralları vardır, bu kuralları herkes uygulamak zorundadır. AK Parti’ye yapılan özel teftiş sayısı daha fazla. En kıymetli sıkıntılardan birisi de devletin rehberlik vazifesi vardır. Sayılardan anlaşılabileceği üzere bunlarda hiçbir kasıt yoktur.

“KHK İLE İHRAÇ EDİLMİŞ ŞAHISLARA KAMU MİSYONU VEREMEZSİNİZ”

Bulgularımızın genel özetini yapmak isterim. Belediye bağlı kuruluş ve şirketlerine alım yapılırken, uyulması gereken konulara uyulmadığı, güvenlik soruşturması yapılması gerekirken, terör örgütüyle irtibatlı ve iltisaklı bireylerin işe alındığı, işe alınan işçi için ilgilinin durumunu görüşmek üzere bir komite oluşturulması gerekirken bu kurulun oluşturulmadığı, isimli sicil kaydı olduğu halde tekrar bir hülle metoduyla denetimli biçimde alındığı, terör örgütüyle irtibatlı yahut mahkumiyet kararı olan şahısların yeniden işe alındığı, ben burada yalnızca terör soruşturmasını değil bir ulusal güvenlik meselesini anlatıyorum… Terör örgütü aileye diyor ki bir çocuğunu dağa götürüyorum, bir çocuğunu da belediyede işe alırım diyor. Terör örgütü içerisinde aksiyon yaparken kahramanlarımız tarafından etkisiz hale getiriliyor. Aileye diyor ki ‘sen bizim paha ailemizsin’, haşa onu şehitleştiriyor, onun yakınını belediyeye yerleştiriyor. KHK’yla ihraç edilmiş bireylere kamu vazifesi veremezsiniz. Kanun açık, buna karşın belediye şirketleri üzerinden tekrar işe alındıkları, silahlı terör örgütü üyesi olmak, resmi evrakta sahtecilik, kabahat kaydı bulunanların işe alındığı, cinsel taciz cürmünden kaydı olanların stratejik ve hassas yerlerde çalıştırıldığı ortaya çıkan değerli konulardır.

“TERÖRİST CENAZESİNE KATILAN MERSİN BELEDİYESİ ÇALIŞANI TUTUKLANDI”

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bağlı şirketlerde terörle iktisatlı bireylerin olduğuna dair soruşturma başlatıldı. Bunlardan 54 kişinin terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisatlı olduğu tespit edildi. Terörist cenazelerine katıldığı, terör örgütüne maddi dayanak sağladığı tespit edilen Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla Alakalar Dairesi Lideri Bedrettin Gündeş tutuklanmıştır.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; PKK/KCK-TDÖ Çukurova Bölgesi İdeolojik Alan, Kültür, Eğitim, Cezaevi Dış Uyum ve gençlik yapılanması (DGH) sorumlularının ortalarında bulunduğu 38 şahsın yakalanmasına yönelik Adana merkezli 8 vilayette (Diyarbakır, Van, Şırnak, Osmaniye, Kahramanmaraş Mardin ve Mersin) gerçekleştirilen eş vakitli operasyon sonucunda 37 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Adana/Seyhan Belediye Lider Yardımcısı Funda Buyruk’un belediye binasında bulunan makam odasında, Binevş Kültür ve Sanat Derneği’nde ve şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda; 3 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca,4 şahıs tutuklanmış, 2 belediye çalışanının de ortalarında bulunduğu 27 şahsın isimli denetim kararıyla yargılanmalarına devam edilmektedir.

“DİAYDER’E 2020’DE PKK TEMASI NEDENİYLE SORUŞTURMA AÇILDI”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu