AktüelGüncelGündemTürkiye

Bakan Soylu: PKK’ya geçen yıl katılım sadece 51 kişi

Paylaş:

Bakan Soylu: PKK'ya geçen yıl katılım sadece 51 kişi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Gölbaşı ilçesindeki Vilayetler Evi’nde düzenlenen programa, Ankara Valisi Vasip Şahin ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin de katıldı.

Davetlilerle birer birer selamlaşan Bakan Soylu, ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Terörle mücadeleye değinen Soylu, şu ifadeleri kullandı:

* Bugün sizlerin karşısına çıkıp konuşabiliyorsak biliniz ki ülke içerisinde silahlı terör eylemlerinin 2014 yılına göre hem sayı hem de nitelik olarak yüzde 95 azalmış olduğu bir karneyle konuşuyoruz. Ama bunda sizin kahramanlarınızın payı en yüksek pay.

* Çünkü eğer onlar, o büyük kahramanlıkları göstermemiş olsalardı, Allah muhafaza bugün belki her birimiz hangi durumdaydık? Terör örgütüne katılım yılda 5 bin 550 kişiydi. PKK’ya geçen yıl katılım sadece 51 kişi oldu. Bu yıl 3 aya yaklaşıyoruz, 2 kişi o da yurt dışından. Yurt içinde terör örgütünün sayısının sadece 150 olduğu bir fotoğrafla karşınızda duruyoruz.

Terör yapılarının en büyük finans kaynağı uyuşturucuyla da mücadele ettiklerinin altını çizen Soylu, burada da şehitler verdiklerini ama Cumhuriyet tarihinin en büyük yakalamalarının bu dönemde gerçekleştirildiğini söyledi.

“İNSANLIĞI BATI İLE DOĞU ARASINA SIKIŞTIRDILAR”

Bakan Soylu, Antalya Diplomasi Forumu’nda dünyanın pek çok yerinden gelen diplomatların Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan saygılarını gösterdiğini, Türkiye’den beklentilerini vurguladıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dünya 5’ten büyüktür’ sözüne atıfta bulunan Bakan Soylu şöyle konuştu:

* Bunu bir siyasi kelam olarak mı ortaya koydu? Bugün bu işlere teslim olan ülkelere dedi. Siz eğer birlikte olamazsanız, eğer dünyanın bütün hassasiyetine sahip olamazsanız, bir gün gelir mahcup olursunuz. Bugün gelip mahcup oldular.

* Yaklaşık 5 milyona yakın insan ülkelerinden ayrıldı ama 13 milyon insan, Suriye’den ayrılırken gıklarını çıkarmadılar. Aylan bebek denizlerimizde sahile vurur ve çaresiz bir şekilde o minnacık bedeniyle bütün dünyaya ders verirken hiçbir şekilde seslerini çıkarmadılar. Srebrenitsa’da binlerce insan katledilirken insanlığı Batı ile Doğu arasına sıkıştırdılar.

Türkiye’nin emin bir devlet olduğuna işaret eden Soylu, şöyle konuştu:

* Bunun için fedakarlıklarımız var. Daha emin bir devlet olacağız. Rusya- Ukrayna savaşı başladı, hiç gecikmeden 24’üncü saatinde Romanya sınırına arkadaşlarımızı gönderdik ve AFAD ilk günden itibaren hem oradan tahliye olan vatandaşlarımızın yanında oldu.

* Dışişleri Bakanlığımızla birlikte, Kızılayımızla birlikte hem de oranın kendi insanlarının yanında oldu. Soğuktan üşüyenlere battaniye verdi, kimini otobüslere yerleştirdi, bir başka noktaya gitti.

* Biz Batının çocuklarına verdiği terbiyeyi alan bir millet değiliz. Biz insanları saç rengiyle, göz rengiyle, ten rengiyle ayırmıyoruz. Kim olursa olsun, sadece insan olduğu için ona uzatılan elin bize bir emir olduğunu, biz bilen bir milletiz.

Bakan Soylu, bir işi yaparken hanelerine yazılacak başarı için değil, ‘mahcup olursak şehitlerimize ne hesap veririz?’ anlayışıyla yaptıklarını söyledi.

KOSTİK KALSİNE MANYEZİT NEDİR?

Manyezitin 700- 1200oC ısıtılmasıyla %2,7 CO2 kapsayan kostik kalsine manyezit elde edilir. Hayvan yeminden uranyum karbonat liçing sistemlerine kadar geniş bir tüketim alanı vardır. Oksiklorit veya sorel çimentosu yapımında, suni ipek, suni gübre, kimya endüstrisi vb. de kullanılır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

  • Tarım endüstrisinde, ince tarım seklinde hayvan yemine katılarak: iri taneliler gübre endüstrisinde
  • kok oluşturmayan ince tozlar pastörize tossuzlaştırma malzemesi olarak.
  • İnşaat endüstrisinde; askı taban, izolasyon inşaat blokları ve hafif yapı elemanı olarak.
  • İlaç endüstrisi ve tıpta,
  • Genel kimya endüstrisinde; magnezyum bileşiklerinin üretimini başlangıç malzemesi olarak.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

  • Lastik ve plastik endüstrisinde; stabilizatör madde vulkanizör madde olarak.
  • Kâğıt endüstrisinde.
  • Otomotiv yağlama yağlarında; hızlı çalışan motorlar için etkin olarak asitlerin nötrleştirilmesinde katkı maddesi olarak.
  • Uranyum cevherlerinden uranyum oksit eldesindeki karbonat devrelerinde absorbent ve katalizör olarak kullanılmaktadır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Jurnalci.com

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu