Bakan Soylu:”Erdoğan bıraktığı gün siyaset kapısından içeri girmeyeceğim”

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Soylu’nun ‘Tayyip Erdoğan sonrası AKP’nin genel başkan projesi’ olduğunu iddia ederek “Bu dokuz 10 yıllık bir FETÖ projesidir” demişti.

Özgür Özel’in ardından kürsüye dokuz klasörle çıkan Soylu, “Tayyip Erdoğan gibi bir dünya lideriyle burada siyaset yapıyorum. Tayyip Erdoğan siyaseti bıraktığı gün bir daha siyaset kapısından içeri girmeyeceğim, hiç merak etmeyin. Biz namuslu adamız. Alnımda bir tane ama bir tane leke bulunursa siyaset yapan da çocuklarının yüzüne bakan da namussuzdur” dedi.

CHP’nin, AKP’li dört bakan ve 60 milletvekilinin ‘Bylock’kullanıcısı olduğu yönündeki iddialarını hatırlatan Soylu, şöyle dedi: “Dört ‘ByLock’ kullanıcısı bakan, 60 değil bir tane ‘ByLock’çu milletvekili ispat etsinler, istifa etmeyen namerttir.” 

Soylu sözlerini şöyle bitirdi: “Biz birilerinin yetiştirdiği adamlar olmadık. Birilerinin güttüğü adamlar olmadık. Biz geçmişte ne yaşadığımızı bilen bir anlayışın kendisiyiz. Bizim hikayemizde tahta sandık var. Tahta idam sehpası yok. Hikayemizde demokrasi var darbe yok. İnsanlara hürmet var, iftira yok.”

Jurnalci.com

ilgili haberler