Bakan Soylu:”İstesek robot imal ederdik ama bize polis lazım”

Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü’nde düzenlenen 16’ıncı Dönem Mezuniyet töreninde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Eğer biz bu işleri merhametimizle yönetmeseydik, polis yetiştiremezdik robot imal ederdik ama bize polis lazım” dedi.

Soylu,  Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü’nde düzenlenen 16. Dönem Mezuniyet törenine katıldı.

Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Dünyanın bütün risklerini sırtımızda taşıyoruz.  Göç yolları bizde, uyuşturucu yolları bizde, kaçak göçmenlerin güzergahları bizde ama Allah’ın izniyle bütün bunlarla mücadele edecek güç de akıl da bizde. Eğer biz bu işleri merhametimizle yönetmeseydik, polis yetiştiremezdik robot imal ederdik ama bize polis lazım. Bize merhametli, vicdanlı suçluyla masumu ayıran, hukuktan ayrılmayan ve milletin selameti söz konusu olduğunda şehadete koşan polisler lazım” dedi.

Soylu, uyuşturucu konusunda “Ülke genelinde 2016’da 7601 olan tutuklu uyuşturucu satıcısı rakamı 2017’de 21.408 olmuştur. Yılbaşından bugüne kadar da 7698 tanesini daha tutukladık” bilgilendirmesini yaptı.

Jurnalci.com

 

ilgili haberler