Dünya

Bakanı Akar: Kıbrıs, 85 milyonun ulusal sıkıntısı

Paylaş:

KKTC’nin 39’uncu Kuruluş Yıl dönümü, Ankara’da bir otelde düzenlenen resepsiyon ile kutlandı. Resepsiyona Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genel Kurmay Lideri Yaşar Güler, KKTC Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu, Büyük Birlik Partisi Genel Lideri Mustafa Destici, Kıbrıs Barış Harekatı gazileri ile çok sayıda ülkeden diplomatlar ve davetliler katıldı.

“KIBRIS 85 MİLYONUN ULUSAL MESELESİ”

Resepsiyonda konuşan Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, hem Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hem de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kıbrıslıların hep yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirtti. KKTC’nin ve Kıbrıslıların haklı davasını tıpkı kararlılıkla destekleyeceklerini söyleyen Bakan Akar, “1974 Kıbrıs Barış Harekatı’yla yalnızca Kıbrıslı kardeşlerimiz değil, herkes rahata, huzura, inanca kavuştu. O günlere kadar yapılan cefaların katillerin haddi hesabı yok. Kıbrıs Barış Harekatının yapıldığı 1974’ten beri adaya barış ve huzur geldiğini, herkesin anlaması, görmesi ve bu hakkı teslim etmesi lazım. Sahiden o günden itibaren akan kanlar durdu, gözyaşları durdu, beşerler barış ve huzur içinde yaşayabilir hale geldi. Kıbrıs Barış Harekatı’nın ‘barış’ kısmını herkesin çok âlâ anlaması lazım. Kıbrıs bizim mili sorunumuz, 85 milyonun ulusal problemi. Bu bahiste Türkiye Cumhuriyeti devleti garanti ve ittifak mutabakatları çerçevesinde kendisine düşen ne varsa bugüne kadar yaptı bundan sonra da yapmaya devam edecek” dedi.

“KIBRIS TÜRKÜ’NÜN HAKKINI TESLİM ETMELERİNİ BEKLİYORUZ”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birebir anda barıştan yana olduğunu her fırsatta göstermeye devam ettiğini söz eden Akar, “Maalesef bizim bu barışçıl teşebbüslerimiz ve barışçıl attığımız adımlar anlaşılmadı, anlaşılmıyor ve maalesef bizim bu barış tekliflerimiz her vakit reddedildi. Bunu da bilhassa 3’üncü tarafların görmesi lazım. Bunu tarafsız bir biçimde görmelerini ve Kıbrıs türkünün hakkını teslim etmelerini bekliyoruz. Burada kalıcı ve adil bir barış ile istikrarın oluşabilmesi için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının, hakkının, hukukunun teslim edilmesi lazım. Bunlar kabul edilmediği sürece Türk varlığına gerekli hürmet gösterilmediği sürece bir tahlil olamayacağını daima bir arada gördük. Yarım asırdır devam eden görüşmeler sonucunda rastgele bir yere varılamaması nedeniyle biz kararımızı verdik. Hükümran, bağımsız 2 devletten bahsediyoruz. Artık sorun bu devletin kurulması değil, kurulmuş olan bu devletin tanınması sıkıntısı. Bununla alakalı olarak da Türk Devletleri Teşkilatında da alınan kararın güzelce özümsenmesi lazım. Burada artık Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türk topluluğu nezdinde gözlemci olarak kabul edildi. Bu da inşallah önümüzdeki devirde atılacak öteki adımlar için bir başlangıç teşkil edecek. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hakkı olan egemenlik ve bağımsızlığına sahip bir devlet olarak devletler topluluğuna katılacak” diye konuştu.

“SORUNLARIN BARIŞLA ÇÖZÜLMESİNDEN YANAYIZ”

Garanti ve ikmal muahedeleri çerçevesinde bütün çalışmaları yaptıklarını ve yapacaklarını belirten Akar, “Üzerimize düşen ne varsa bunları yerine getirdik, getireceğiz. Bizler öteki taraftan Yunanistan ile olan münasebetlerimizi tesirli bir halde sürdürmeye ve burada da barış elimizi uzatmaya devam ediyoruz. Türkiye ile Yunanistan ortasındaki sıkıntıların barışla çözülmesinden yanayız. Lakin öbür taraftan da ne Kıbrıslı kardeşlerimizin ne de kendi haklarımızın rastgele bir halde çiğnenmesine, rastgele bir oldu bittiye müsaade vermeyeceğimizin bilinmesi lazım. Barış derken hiçbir formda zafiyet değil bu. Hakkımızı koruruz demek de tehdit değil. Bunun komşularımız tarafından çok yeterli anlaşılması lazım. Maalesef Yunanistan’da bilhassa birtakım politikler bizim yaptığımız çalışmaları sabote ediyorlar ve kendi iç çekişmelerine feda ediyorlar. Tıpkı vakitte bu yaptıkları kendi haklarını, güvenliğini ve refahını tehlikeye atıyor. Yunanlı komşumuz, bir halde silahlanma sevdasıyla 2 ülke ortasındaki barışı, istikrarı bozmak için ellerinden ne gelirse yapmaya devam ediyor. Biz diyaloga açık olduğumuzu söyledik ancak hiçbir formda hakkımızı hukukumuzu çiğnetmeyeceğiz” tabirini kullandı.

“TEK YOL; EŞİT, HÜKÜMRAN, 2 BAĞIMSIZ DEVLET”

Kıbrıs Türkü’nün haklı davasının yanında olduklarını vurgulayan Akar, “Bu Türkiye için bir ulusal sorun. Geldiğimiz noktada kesin tahlil için tek bir yol kaldığını, onun da eşit, hükümran 2 bağımsız devlet olduğunu herkesin görmesi lazım, 3’üncü tarafların bunu anlaması lazım. Bundan sonra yapılacak iş, bir an evvel Kıbrıs Cumhuriyeti’nin devlet olarak tanınması, barış ve istikrar içinde yaşaması. Bugünlere kadar gelinmesinde emeği geçen, kan döken şehitlerimiz var, mücahitlerimiz var. Onları büyük bir hürmetle anıyoruz, Allah’tan rahmet diliyoruz. Bundan sonra da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dünya devletler ailesinde layık olduğu yere ulaşacağına ve bu noktada Kıbrıs ve Türkiye’nin birlikte çalışacağına, refahta daha ileri gideceğine inanıyoruz” dedi.

Bakan Akar’ın konuşmasının akabinde Kıbrıs yöresel dans gösterisi düzenlendi ve KKTC’nin kuruluşunun 39’uncu yılı anısına pasta kesildi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu