Ekonomi

Bakanlıktan öğrencilere büyük müjde! Harçlıklarını devlet verecek: Ailelere düzenli olarak ödeme yapılacak!

Paylaş:

Enflasyondaki artış birçok üründe fiyat hareketliliğine neden oldu. Özellikle dolar kurunun tarihi seviyelere ulaşması vatandaşın belini büktü. Vatandaşlı yükü azaltmak isteyen devlet ise sosyal yardımlarla destek sağlamaya çalışıyor. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çeşitli başlıklarda çok sayıda sosyal yardım ödemesi yapılıyor. Yapılan son duyuru ise öğrencileri sevince boğacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı okula devam eden öğrencilere okul harçlığı yardımı yapıyor. Peki hangi öğrenciler Aile Bakanlığı’ndan okul harçlığı alabilirler? İşte son dakika haberinin detayları…

ÖĞRENCİLERE BÜYÜK MÜJDE! YÜZLER GÜLECEK

Fiyatlardaki artışlardan etkilenen kırtasiye ürünleri öğrencileri zor duruma sokmakta. Bazı aileler çocuklarını okullara gönderirken ciddi maddi sıkıntılar yaşamaya başladı. Bu durumu fark eden ve devreye giren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eğitim yardımlarında bulunmaya başladı. Bunlardan en önemlisi ise okula devam eden öğrencilere verilen harçlıklar oluyor.

ÖĞRENCİLERE NE KADAR OKUL HARÇLIĞI VERİLECEK?

Aile Bakanlığı tarafından yapılan duyurunun ardından milyonlarca öğrenci bu yardımdan nasıl yararlanacağını araştırmaya başladı. Detayları paylaşılan duyuruda öğrenciler için verilen okul harçlıklarının miktarları açıklandı. İlköğretim ve ortaöğretim şeklinde iki ayrı program uygulayan Aile Bakanlığı ödemeleri ayrı ayrı yapacak.

İlköğretime devam eden kız öğrenciler için aylık 100 TL, erkek öğrenciler için ise 90 TL ödeme yapılıyor. Ortaöğretime devam eden kız öğrenciler için aylık 150 TL, erkek öğrenciler için ise 130 TL okul harçlığı veriliyor. Ödemeler aylık olarak hesaplanırken 2 ayda bir yapılıyor.

KİMLER BU YARDIMLARDAN YARARLANABİLECEK?

Peki bu sosyal yardımlardan kimler yaralanabilecek? Yapılan duyuruda bunlarda açıklandı. Buna göre sosyal yardımı alabilecek ailelerin sosyal güvencelerinin olmaması gerekiyor. İhtiyaç sahibi ailelerin bu yardımı alabilmeleri için çocuklarının örgün eğitime devam etmeleri gerekiyor. Okulların açık olduğu aylarda bir ay içerisinde 4 günden fazla devamsızlık yapan öğrencilere bu sosyal yardım ödemeleri verilmiyor.

BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL OLUYOR?

Başvuru yapmak isteyen öğrenciler ise nerden ve nasıl başvuru yapacaklarını sorgulamaya başladı. Bu sosyal yardımı alabilecek olan ailelerde başvuru işlemini anne veya babalar yapabiliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na yapılan başvurular değerlendirildikten sonra uygun görülen ailelerin çocukları için okul harçlığı sosyal yardımı ödemeleri yapılıyor.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu