GüncelGündem

Barınak vahşetinde 2. gün: Girişler kapatıldı

Paylaş:

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde bir vazifelinin elindeki kürekle bir köpeğe vurarak öldürdüğü manzaralar büyük toplamıştı.

ŞUBE MÜDÜRÜ MİSYONDAN ALINDI

Görüntülerin toplumsal medyada gündem olmasının akabinde AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nden olayla ilgili yapılan açıklamada Etraf Müdafaa ve Denetim Dairesi Başkanlığı Hayvan Sıhhati Şube Müdürü’nün misyondan alındığını duyurmuştu.

2 KİŞİ TUTUKLANDI 

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca mevzuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında ise 2 şüphelinin gözaltına alındığı aktarılmıştı.

Şüpheliler Murat B. ve Sefa Ç. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HAYVANSEVERLERİN BARINAĞA ULAŞMASI ENGELLENDİ

Öte yandan barınakta yaşanan vahşetin yankıları ise sürüyor. Dünden bu yana Türkiye’nin dört bir yanından hayvanseverler akın akın Konya’ya geldi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin önüne gelmek isteyen birçok hayvanseverin yolu polis tarafından kapatıldı ve barınak önüne gelmeleri engellendi.

GECE SAATLERİNDE ÇOK SAYIDA İSTEKLİ GÖZALTINA ALINDI

Yolu kapatan polisleri atlatarak barınak önüne gelmeyi başaran hayvanseverler bu sefer de barınak önünde geniş güvenlik tedbiri alan çevik kuvvet polisleriyle karşılaştı. Barınak içerisine girmeye çalışan gönüllülere polis mani oldu. Yaşanan arbede sırasında Şefkat-Der Lideri Hayrettin Bulan’ın yanı sıra birçok istekli gözaltına alındı. Gözaltına alınan hayvanseverler 2 saat sonra hür bırakılırken Şefkat-Der Lideri Hayrettin Bulan’ın hala gözaltında olduğu öğrenildi.

AVUKATLAR İÇERİ ALINMADI

Bu sabah saatlerindeyse Konya Barosu’na mensup kimi avukatlar barınak içerisine girerek inceleme yapmak istedi. Lakin avukatlarında içeriye girmesi ‘yasak’ denilerek engellendi.

“AVUKATLARIN İÇERDE İNCELEME YAPMASI ENGELLENEMEZ”

Yaşananlarla ilgili SÖZCÜ’ye konuşan Konya Barosu Hayvan Hakları Kurulu Lideri Avukat Ayşegül Başkoçak Çifci, hayvanseverlerin dünden beri barınak içerisine girmesinin polis ve barınak vazifelileri tarafından engellendiğini kaydetti. Kendilerine bir Valilik kararı gösterilmeden keyfi bir halde içeriye girilmelerinin engellendiğini kaydeden Çifci, şunları söyledi:

“Dünden bu yana Türkiye’nin dört bir yanından avukatlar ve gönüllüler Konya’ya geldi lakin yollar polis tarafından kapatılınca barınağa ulaşamadılar. Bu sabah saatlerinde de birçok istekli arkadaşlarımız ve çeşitli vilayetlerin barolarına üye arkadaşlarımızın geçişine müsaade verilmedi ve geri gönderildi. Biz de bu sabah barınak önüne geldik fakat Valilik kararı gösterilmeden barınağa girmemiz engellendi. Bizleriz avukatız ve içerde inceleme yapmamız engellenemez. Bunlardan fazla dün gece saatlerinde burada bekleyen kimi gönüllüler gözaltına alındı. Gönüllüler 2 saat sonra bırakıldı” dedi.

“ARAÇLARIYLA GELEN VATANDAŞLAR TEHDİT EDİLİYOR”

Her Yerde Adalet Platformu Lideri Avukat Özkan Öztürk ise, “Biz avukat olarak barınağa girip inceleme yapamıyoruz. Barınakta neyi gizlemeye çalışıyor da girişimize pürüz oluyorlar. Bugün Türkiye’nin birçok yanından otobüs ve dolmuşlarla barınağa ulaşmaya çalışan gönüllülerin yolu polis tarafından kesildi ve araçlardan indirildiler. Kendi araçlarıyla gelen vatandaşlar da çeşitli tehditlerle geri gönderilmek istendi. Gönüllülerin birçoğu otostopla barınağa ulaşmaya çalıştı. Burada yaşananlar kabul edilemez” dedi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu