AktüelGüncelGündemTürkiye

Barış Terkoğlu: Adamına Göre Muamele İşte Budur!

Paylaş:

Gazeteci Barış Terkoğlu, Adnan Oktar grubuyla bağlantısı olduğu iddialarından sonra TCDD Genel Müdürlüğünden istifa eden Murat Atik hakkında yazdı.

Terkoğlu, Atik hakkındaki iddiaların mahkeme dosyalarına girdiğini ancak buna rağmen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “herhangi bir somut bilgi veya belge bulunamadığı” gerekçesiyle “soruşturmaya gerek yok” kararı verildiğini aktardı.

Terkoğlu’nun yazısındaki ifadeler şöyle:

“Atik’in Oktar grubuna silah alan kişi olduğu, İstanbul’da geçen aylarda sonlanan duruşmaların tutanaklarında var. Sanık Mustafa Işık’ı sorgularken mahkeme başkanı, bizzat Atik’in adını vererek açıkladı.

Murat Atik’in Sun Grup şirketine ait görünen telefonun takip edildiği ise 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dosyaya sunulan polis fezlekesinin 6. sayfasında.

Kısacası bütün iddiaların kaynağı somut ve belgeli. Malum, söz konusu evraklara dayanarak, Murat Atik’in arkadaşları hakkında, mahkeme binlerce yıl ceza verdi. Atik’in iş ortakları dahil, sanıklardan bazıları tutuklandı ya da firar etti. Sıra Atik’e gelince ise iddialar “soyut ve delilsiz” oldu. Ankara’daki savcılık Atik’i aklamakla kalmadı. İstanbul’daki Adnan Oktar davasında, cezaya dayanak olan belgeleri de tartışmalı hale getirdi.

Türkiye’nin çifte standart hikâyeleri yazıldığında, Murat Atik’e ayrı bir başlık açmak gerekecek. Adaletsiz adalet saraylarının tuğlaları “ama o adam…” diyerek dizilmiyor mu zaten?”

Yazının tamamı için tıklayın.

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu