Başbakan: Anayasada sona geldik

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti il başkanları toplantısında konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti il başkanları toplantısında konuştu.

Başbakan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

* Türkiye’nin her köşesi ve bütün renkleri Ak Parti siyasetine kendini bulur. Seçim tabloları incelendiğinde bu gerçeğin rakamsal ispatını rahatlıkla görebiliriz.
* Daima milletimizle beraberiz. Bugün 15 yaşında olan AK parti girdiği her imtihandan alnının akı ile çıkmayı başardı. Her arkadaşımla gurur duyduğumu burada bir kez daha ifade etmek istiyorum. Siz bir oldukça, beraber oldukça bu ülkenin sırtını hiç kimse yere getiremez.

PAKİSTAN’A TEŞEKKÜR

* Kardeş ülke Pakistan’a gönülden teşekkür ediyorum. Pakistan’dan daima dostluk ve yakınlık gördük. Kardeşlerimiz bugün bir kez daha desteklerini ortaya koyarak FETÖ mücadelemizde yanımızda oldu. FETÖ’ye ülkeyi terk edin dedi. Cumhurbaşkanımız bugün Pakistan’a bir ziyaret gerçekleştiriyor. iki ülke arasındaki dostluk ilişkisi daima yaşayacak.İsteyince her ülke teröre karşı mesafe de koyabiliyor. Gerekince ülkesinden de kovabiliyor. Aynı hassasiyeti bütün ülkelerden bekliyoruz.

“TERÖRLE MÜCADELEDE DAYANIŞMA BEKLİYORUZ “

 

* Terör bugün bütün dünyada barışa huzura , istikrara karşı büyük tehdittir. Gerekli önlemler alınmazsa, hiç bir ülke güvende kalmayacak. Bütün ülkelerden bu konuda ortak bir tavır ve dayanışma bekliyoruz. Terör örgütlerinin sadece Türkiye’yi tehdit ettiğini düşüneneler yanılıyor. Bölge halkının yaşadığı acılar, yapılan katliamlar bütün insanlığa bu gerçeği haykırmıyor mu? Örgütün adının PKK olması, YPG olması, DAEŞ olması hiç bir şeyi değiştirmeyecek.

YENİ ANAYASA

Hazırlıklarımızda sona geldik. Önümüzdeki günlerde Anayasa değişikliğini Meclis’e getirmiş olacağız. Ortak mutabakat arayışımızı sürdüreceğiz. Vesayet anayasasını değiştiriyoruz, milletin değişim talebine karşı çıkılamaz. Kriz üreten yönetim yapısını değiştiren, çare üreten bir sistemi milletimiz istiyor. hedefimiz demokrasiyi en etkin şekilde işletecek hükümet sistemini hayata geçirmektir.

Gazetevatan

ilgili haberler