GüncelGündem

Binali Yıldırım Abdullah Gül Sorusuna Ne Dedi

Paylaş:

Başbakan Binali Yıldırım, Deniz Baykal’ın Abdullah Gül açıklamaları için “Hayır kampanyası yapanlar, doğrusu artık Evet çıktığına demek ki tam kani olmuşlar” dedi

Başbakan Binali Yıldırım, Moldova ziyareti öncesinde, Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu.

Abdullah Gül için adaylık iddiaları sorularına Binali Yıldırım, Hayır kampanyası yapanlar doğrusu artık Evet çıktığına demek ki tam kani olmuşlar. Şimdi Hayır grubunun makam dağıtma faslına geçmişler, bu iyi bir gelişme. Günü gelmeden kimin nereye aday olacağı arayışına girmek bilgisizlik.

Hayır kaybetmiş, Evet kazanmıştır. Halk oylamasının sonucu bir kez daha onlar tarafında da tescil edilmiş.

Kılıçdaroğlu’nun eğitimli-eğitimsiz açıklaması’na da değinen Başbakan, eğitimli-eğitimsiz ne olacakmış. Oyları yeniden mi sayalım. Eğitimlilerinkini ayrı, eğitimsizlerinkini ayrı bir katsayı ile mi çarpalım? Geçmişte de çobanın oyu ile profesörün oyu aynı olur mu diye bir takım laflar edenlerle bu lafı eden arasında hiçbir fark yoktur.

CHP ve HDP’nin HSK kararı sorusuna Başbakan, üniversite yıllarımızda zaman zaman dersleri boykot yapardık, artık o yıllar geride kaldı dedi. Bizim çağrımız 2019 seçimleri ile yürürlüğe girecek yeni sisteme uygun her türlü sistemin Meclis’te bütün partilerin katılımıyla yapılması doğrultusundadır. Buna yönelik çağrımızı yaptık. Boykot etmekle bir sonuç alınmaz. Vatandaş bunları sakin bir şekilde izler, günü geldiğinde de herkese hak ettiği cevabı verir.

 

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu