AktüelGüncelSiyaset

Başkan Böcek; ‘Antalya’mızı geleceğe taşıyacak projelerhazırladık”

Paylaş:

AntalyaBüyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in “Hizmette 5. Yıl Toplantısı” ve“Antalya Buluşması” Cam Piramit’te yapıldı. Toplantıya, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcıları, parti meclisiüyeleri, milletvekilleri, belediye başkanları ve başkan adayları katıldı. CamPiramit Fuar ve Kongre Merkezi’ni tıklım tıklım dolduran Antalyalılar, CHPGenel Başkanı Özgür Özel’i ve Başkan Böcek’i sevgi gösterisiyle karşıladı. Kalabalıksalona sığmayınca dışarıda kalan vatandaşlar, toplantıyı dışarıya kurulan ledekrandan izledi. Büyük coşku ve heyecanın yaşandığı toplantıda BüyükşehirBelediye Başkanı Muhittin Böcek’in 5 yıllık hizmet döneminde hayata geçirdiği‘Yaptıklarımız’ filmi gösterildi

“Hizmette 5.Yıl Toplantısı ve Antalya Buluşması”nda konuşn CHP Genel Başkanı Özgür Özel,CHP’nin bütün belediye başkan adaylarının seçim kuruluna teslim edilmesindensonra gerçekleşen ilk toplantının Antalya’da olduğunu dikkat çekerek, gerçekseçim kampanyasının başladığını ve Antalya’ya Türkiye’ye hayırlı olmasınıdiledi.

MUHİTTİN BÖCEK İKİNCİ BEŞ YILIHAKEDİYOR

BüyükşehirBelediye Başkanlığı adaylık sürecini ilişkin değerlendirmede bulunarakkonuşmasına başlayan CHP Genel BaşkanıÖzgür Özel, şöyle konuştu: “Başkan Muhittin Böcek’i adaylaştıran ne ÖzgürÖzel’dir, ne parti meclisi. Muhittin Böcek’i adaylaştıran hizmetlerinin Antalyahalkından gördüğü teveccühtür. Bundan sonraki süreçte Sayın Muhittin Böcek, birilki deniyor, bir ilki de başaracak. Antalya, Büyükşehir Belediyesi olduğundanberi bir başkan iki dönem üst üste hizmet ettiği şehre aday gösterilipseçilmeyi deniyor. Bu kadar belediye başkanı geldi geçti bu iş niye olmadıderseniz. Hangi partiden olursa olsun, kimsenin emeğini küçük görmeyelim birdurumu tespit edelim. Bu kentin nüfusu 2 milyon 600 bin. Bu kente her yıl 25milyon misafir geliyor. Bu kente devlet 2 milyon 600 bine göre katkı yapıyor.Ancak Büyükşehir Belediyesi 26-27 milyona göre hizmet veriyor. O imkânsızlıklarhalkın belediye başkanını değiştirme yönüne itiyor. Sanki Antalya kentinin,Antalya seçmeninin bir sorunuymuş gibi algılanabiliyor. Bu haksızlığı bu kente,bu kentin evlatlarına ve bu kentin yöneticilerine yapmamak lazım. Bu kenteyılda ortalama kaç kişi geliyorsa, ona göre katkı vermek lazım. Başkanın hizmetsunumunu izleyince, yapılanları görünce, beş yılda ne emek verilmiş,anketlerden neden memnuniyet çıkmış anladım. Muhittin Böcek ikinci beş yılı hakediyor. Antalya’da Muhittin Böcek’i hak ediyor.”

ÇEYİZ PAKETİ PROJESİNE ÖVGÜ

GenelBaşkan Özel, Başkan Muhittin Böcek’in gelecek dönem projeleri arasında yer alançeyiz paketi projesinden de övgüyle bahsederek, “Hükümet genel seçimlerden öncevaat ettiği yeni evlenecek gençlere yönelik krediyi daha veremedi, şimdi vadesinive kredi miktarını azaltarak vereceğini söylüyor. Antalya’da ise bu gençlere BüyükşehirBelediyesi beyaz eşyayı verecek. Bir tarafta verdiği sözü tutmayanlar faizi ilegeri alanlar. Bir tarafta gençlerin arkasında duran halkçı belediyeler var”dedi.

BAŞKAN BÖCEK PROJELERİNİSTK’LARLA HAZIRLIYOR

6Şubat’ta Hatay’da meydana gelen deprem sonrasında Antalya BüyükşehirBelediyesi’nin Hatay’da yaptığı çalışmaları çok yakından gördüğünü söyleyen Özgür Özel, konuşmasına şöyle devametti: “Belediyemiz çok güzel hizmetler yaptı. İlçe belediyelerle birlikte Hatay’dahalkımıza çok önemli destekleri oldu. Beraber çalıştılar. Hatay’da Muhittin Başkan’ın danışmanları iletanışma fırsatım oldu. Başkan danışmanlarını STK’lar, dernek başkanlarındanseçmiş. Hayata geçirmeyi düşündüğü projeler de STK’lardan, derneklerden gelenve yönlendirmelerle ortaya çıkan projeler. Antalya’nın engelli bireylere hizmetetme yönünde de ayrı bir pozitif ayrışan yönü var. Başkan’ın danışmanlarındanbiri Türkiye Sakatlar Federasyonu’nun Antalya temsilcilerinden Mehmet Karavural.Buradan engelli bireylere engelsiz bir kent yaratmak için çalışan MuhittinBaşkan ve Mehmet Başkan’ı teşekkür ediyorum.”

BAŞKAN BÖCEK’İDUYGULANDIRAN ANI

CHPGenel Başkanı Özer, toplantıya girdiği sırada Başkan Muhittin Böcek’in pandemidekaybettiği ağabeyi Şadi Böcek’in eşi ile sohbet ettiğini hatırlatarak, “SayınMuhittin Başkan’ın hastalığı süresince Şadi bey ile telefonda tanışma fırsatımoldu ve birçok kez telefon ile konuştum. Daha sonra öğrendim ki Covide yakalanmış.Çok üzüldüm ve daha sonra Şadi Bey hayatını kaybetti. Tekrardan Allah’tanrahmet diliyorum” dedi. CHP lideri Özgür Özel’in bu konuşmayı yaptığı sıradaise Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, duygusal anlar yaşadı.

ANTALYA’NIN YAŞAMKALİTESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Büyükşehir BelediyeBaşkanı Muhittin Böcek,konuşmasına 31 Mart 2024 yerel seçimleri için yapılan anketlerden çıkan destekve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in takdirleriyle Antalya Büyükşehir BelediyeBaşkanlığı’na ikinci kez aday gösterilmesinden dolayı teşekkür ederek başladı. BaşkanBöcek, Antalya’nın her köşesine eşit ve adil hizmet götürmenin, vatandaşların ihtiyaçve taleplerine duyarlı çözümler üretmenin ana hedefleri olduğunu söyledi.Antalya’nın dört bir yanında hayata geçirdikleri projelerle, Antalya’nın yaşamkalitesini yükseltmek için çalıştıklarını belirten Başkan Muhittin Böcek, “Antalya’nıngüzelliklerini korumak ve geliştirmek, kentimizi daha yaşanabilir, daha yeşil,daha modern bir hale getirmek için projelerimizi titizlikle planladık veuyguladık. Görevde olduğumuz süre içerisinde devraldığımız borçları,yaşadığımız tüm olumsuzlukları, üzerimizde kurulmak istenen siyasi baskıları,bütün başvurularımıza taleplerimize rağmen iktidar eliyle yapılanengellemeleri, hiçbir zaman bahaneye dönüştürmedik” dedi.

RANTA DEĞİL HALKA DÖNÜKPROJELER YAPTIK

Türkiye’nin bütçesine göre en borçlu belediyesini devraldıklarınısöyleyen Başkan Böcek, şunları söyledi: “Kaynakları doğru kullanarak ve israfason vererek işe başladık. Görevde olduğumuz süre içerisinde devraldığımızborçları, yaşadığımız tüm olumsuzlukları, üzerimizde kurulmak istenen siyasibaskıları, bütün başvurularımıza taleplerimize rağmen iktidar eliyle yapılanengellemeleri, hiçbir zaman bahaneye dönüştürmedik. Milletin parasını sadecemilletimize harcadık. Ranta değil, halka dönük projelerimizi gerçekleştirdik. Biz,ailesi ile huzur içinde yaşayacağı, sıkıntıları, sorunları, dertleri düşünerekdeğil, mutlu ve huzurlu biçimde uyanacağı, hayat kalitesinin ve yaşamstandartlarının arttığı bir Antalya için yola çıktık. Antalya’yı yönetmek demeksadece dönemi kurtarmak değil, uzun vadeli planlama da yapmak; Antalya’yıgeleceğe hazırlamak demektir.”

ANTALYA’YI TÜRKİYE’NİN EN MODERN ŞEHRİYAPACAĞIZ

Belediyeciliğinsadece taşla, inşaatla değil; insan sevgisiyle, hizmet aşkıyla ilgili olduğunainandığını dile getiren Başkan Böcek,“Bana göre belediyecilik, insanların hayatlarına dokunmaktır, dertlerine dermanolmak, yaşamlarını kolaylaştırmaktır. İşte tam da bu yüzden tarımdan ulaşıma, turizmdenyeşil alanların arttırılmasına kadar birçok alanda yenilikçi projelerimizleAntalya’mızı Türkiye’nin en modern, en yaşanabilir şehri yapma yolunda eminadımlarla ilerleyeceğiz” diye konuştu.

ANTALYAMIZI GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ

“Kentseldönüşüm, altyapı çalışmaları, sosyal ve kültürel projelerle Antalya’nın çehresinideğiştirmeye devam edeceğiz” diyen BaşkanBöcek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Antalya’mızı geleceğe taşıyacak,kentimizin her bir ferdi için daha iyi bir yaşam sunacak projeleri hayatageçireceğiz. Yeni dönem vizyon projelerimiz arasında, sürdürülebilir çevrepolitikaları, temiz enerji kaynaklarının kullanımının artırılması, toplu taşımasistemlerinin geliştirilmesi ve genişletilmesi, çocuklarımız ve gençlerimiziçin daha fazla yeşil alan ve spor tesisleri, eğitim ve sağlık alanlarındayapacağımız yenilikler öne çıkıyor. Yerel kalkınmayı destekleyen, esnafımızı veyerel üreticilerimizi güçlendiren girişimleri ön plana çıkaracağız. Buprojeler, sadece şehrimizin fiziki yapısını değil, aynı zamanda sosyal dokusunuda güçlendirecektir. Antalya; gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, kadınlarımızınyüzünün güldüğü, vatandaşlarımızın mutlu huzurlu ve özgürce yaşadığı bir şehirolmaya devam edecektir.”

5 YIL DAHA İŞİMİZ GÜCÜMÜZ ANTALYA

23 Şubat2019’da, 5 yıl önceki lansmantoplantısında göreve geldiği takdirde sadece bir kesimin değil, oy veren veyavermeyen herkesin başkanı olacağı sözünü verdiğini hatırlatan Başkan Böcek, “Bununsözünü şimdiden ve yeniden veriyorum. 31 Mart gecesi bu şehirde herkeskazanmış, Antalya’mız kazanmış olacak.Projelerimizi hayata geçirdiğimizde, sadece bana oy verenlere değil, Antalya’nıntamamına hizmet etmiş olacağım. Hizmette eşitlik ilkesinden yola çıkarakaltyapıdan imara, eğitimden kültüre, toplu taşımadan kent planlamasına kadar,şehrin bütün bileşenleriyle birlikte ortak akılla hareket ettik. Azimle gururla hep birlikte 5 yıl daha işimizgücümüz Antalya
yolumuz açık olsun.”

ANT İÇTİ

Başkan MuhittinBöcek, konuşmasını şöyle bitirdi: “Tıpkı geçtiğimiz 5 yılda olduğu gibi tekrarAnt içiyorum. Ant olsun Antalya’ya, çok çalışacağız. Ant olsun Antalya’ya,birlikte başaracağız. Ant olsun Antalya’ya, Antalyalıya biz kazandıracağız. Antolsun Antalya’ya herkesin başkanıolmaktan bir an olsun vazgeçmeyeceğim. Azimle gururla hep birlikte 5 yıl dahaişimiz gücümüz Antalya yolumuz açık olsun.”

YOLUMUZ AÇIK OLSUN

Toplantıdakonuşan CHP İl Başkanı Nail Kamacı ise, yerel seçim sürecinin başladığınıbelirterek, “Dertlere derman belediyeciliğin vatandaşa beş yılda nasıl nefesaldırdığını gördük. Beş yıllık süreçte halkçı, bilimsel, iklim dostu projelerile vatandaşa umut verdiğini hep birlikte yaşadık. Bütün belediye başkanadaylarımızla birlikte gecemizi gündüzümüze katarak vatandaşın seçeneksizolmadığını tüm herkese göstereceğiz. Büyükşehir ve 19 ilçe belediye başkanlığıiçin aday adayı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Artık bundan sonra bütünbelediye başkanlarımızla birlikte seçimleri kazanmak için mücadele edeceğiz veAntalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını tekrardan kazanacağız. Halkçıbelediyelere yenisini ekleyeceğiz. Yolumuz açık olsun” dedi.

132 PROJENİN TANITIMIYAPILDI

Konuşmaların ardındanBüyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek’in gelecek dönemde hayatageçirmeyi planladığı aralarında “4. ve 5. Etap Raylı Sistem projeleri, KepezŞehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı, 100. Yıl Yaşam Alanı, Kemer Kültür ve SanatMerkezi, Boğaçayı Rekreasyon ve Taşkın önleme Projesi, Kaleiçi Yat LimanıProjesi, Lara Sahil Yaşam Parkı Projesi, Antalya Performans Sanatları Merkezi, AntalyaUluslararası Olimpik Yüzme Havuzu, Aksu Kopak Çayı Rekreasyon Projesi, KepezKarting Park, Finike Nehir Kenarı Rekreasyon Projesi, Manavgat TitreyengölRekreasyon Projesi, Demre Kültür ve Sosyal Tesis Projesi, Kaş Gıda İhtisasOrganize Sanayi, Aksu Spor Kompleksi, Elmalı Güreş Sahası Tesisleri, ElmalıMeyve Konsantre Tesisi, Antalya Canlı Hayvan Borsası Kompleksi, Hallerde YaşSebze ve Meyve Paketleme Tesisleri, Alanya ve Gazipaşa Avokado Boylama vePaketleme Tesisi, Yaş Sebze ve Meyve Kasası Üretim Tesisi, Bal PaketlemeTesisi, Akseki ve Finike Alabalık Tesisi, Alanya Sera Atıkları Gezi Kazanımı veEnerji Üretim Tesisi, Kent Lokantaları, Halkın Bakkalı, Yaşlı Kreşleri, YaşlıBakım Evleri, Yaşam Köyü, Engelsiz Yaşam Evi, Sınav Kütüphaneleri, HayvanHastanesi, Çok Amaçlı Müzeler Kompleksi” gibi projelerin yer aldığı 132projenin tanıtımı yapıldı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu