GüncelGündem

Batman’da Berxwedan kod adlı terörist ikna yoluyla teslim oldu! İHA, SİHA’lar bize nefes aldırmıyordu…

Paylaş:
İHA

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle amansız mücadelesi bu kapsamda başarıyla devam ediyor.

Eli kanlı örgütünün korkulu rüyası olan kahraman komandolar, her nerede ne şartta olursa olsun, hainlerin tepesine biniyor.

Öte yandan Batman İl Emniyet Müdürlüğü TEM ve İstihbarat Şube Müdürlükleri tarafından yürütülen ikna çabaları sonuç verdi.

Batman Emniyet Müdürlüğü’nün başarılı çalışmaları sonucu son 8 ayda 8 teslim oldu.

Teslim olan terörist sayısı 39 oldu

Diyarbakır annelerinin eyleminin başladığı 2019 tarihinden bu yana teslim olan terörist sayısı 39’a ulaştı.

1 terörist daha teslim oldu

Suriye’deki saha unsurlarınca ikna edilen ‘Berxwedan’ kod adlı S.A. (25) isimli terörist de Habur Sınır Kapısı’na teslim olmasının ardından Batman’a getirildi.

Emniyette sorgulanan terörist S.A., ifadesinde ailesine maddi katkı sağlamak amacıyla Batman’dan İstanbul’a gittiğini söyledi.

İş bulma vaadine kandı

S.A., 2021 yılında sözde esnaf ziyareti yapmak amacıyla iş yerlerini ziyaret eden HDP’lilerle tanışıp, HDP’liler tarafından Avrupa’da iş bulma vaadiyle kandırılarak kaçak yollarla Yunanistan’a götürüldüğünü söyledi.

Terörist S.A., buradan Avrupa’ya gitmeyi beklerken terör kamplarına teslim edildiğini dile getirdi.

Kaçak yollarla Suriye’ye götürüldü

Bir süre buradaki terörist kamplarında eğitim gördüğünü anlatan S.A., Avrupa’ya gitmeyi hayal ederken sahte pasaportla Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra önce Mardin’in Nusaybin ilçesine, oradan da kaçak yollarla Suriye’ye götürüldüğünü söyledi.

Suriye’deki terörist kamplarında bir süre eğitim aldıktan sonra mağara, tünel ve hendek kazma ekibine dahil edildiğini belirten S.A., beraberindeki teröristlerce günlerce mağara, tünel ve hendek kazdığını söyledi.

“Tepemizde sürekli Türk İHA, SİHA’ları dolanıyordu”

İfadesinde Türk SİHA ve İHA’ları tarafından sürekli gözetlendiklerini ifade eden terörist S.A., şunları söyledi:

İstanbul’da HDP’lilerle tanıştım. Avrupa’da bana iş bulacakları hayaline kapılarak ikna oldum. Ancak gözümü Avrupa yerine önce Yunanistan’daki örgüt kamplarında, sonra da Suriye’deki kamplarda açtım.

Ben örgütün mağara, tünel ve hendek kazma ekibindeydim. Günlerce mağara, tünel kazıyorduk. Haftalarca güneş yüzü görmüyorduk. Tepemizde sürekli Türk İHA, SİHA’ları dolanıyordu.

Bize nefes aldırmıyorlardı, sürekli gözetleniyorduk. SİHA’lar’dan atılan bombalarla arkadaşlarımız kazdığımız mağaralara, tünellere, hendeklere gömülerek ölüyordu. Arkadaşlarımız hiç yere ölüyorlardı.

“Gelenler 13-14 yaşlarında çocuklardı”

Terörist S.A., Türk askerinin başarılı sınır ötesi harekatları ve operasyonlarından dolayı PKK’ya katılımın neredeyse bitme noktasına geldiğini itiraf etti. Ölüm korkusuyla yaşadıklarını vurgulayan S.A., şu ifadeleri kullandı:

Ölüm her an ensemizdeydi. Her an öleceğiz korkusuyla yaşıyorduk. Operasyonların ardı arkası kesilmiyordu. Kafamızı çıkaramaz hale gelmiştik. Her an sayımız azalıyordu, örgüte katılım yok denecek kadar azdı. Az da olsa gelenler oluyordu, onlar da 13-14 yaşında çocuklardı. Bunlarla ne savaşı verilebilirdi.

“Ailelerimize dönmek istiyorduk”

Örgütten kaçmak isteyen çok sayıda teröristin olduğunu ifade eden S.A. şunları kaydetti:

Hepimiz pişmandık, benim gibi arkadaşlarımın hepsi de örgütten kaçmak istiyor ama fırsat bulamıyorlar. Örgütteki yöneticiler eleman bulamadıkları için elindekilerini de kaybetme korkusu yaşıyorlar.

O yüzden sürekli baskı altındaydık. Diyarbakır’da annelerimizin eylem başlattıklarını duymuştum. O annelerin çığlığını duyar olmuştuk hepimiz. O yüzden de ailelerimize dönmek istiyorduk.

İlk fırsatta örgütten kaçtım ve güvenlik kuvvetlerine teslim oldum. Gelmek isteyen arkadaşlarıma sesleniyorum, gelin teslim olun. Bize anlatıldığı gibi değil, her şey anlatılanın aksine çok daha güzel. Hayatınızda siz de yeni sayfalar açın.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu