Ekonomi

Belediyenin çöp toplayıcısı bankayı dolandırdı!

Paylaş:

Düzce 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava, Ziraat Bankası Çilimli Şubesindeki bir dizi usulsüz kredi kullandırıldığı suçlamaları yargılama konusu oldu. Şubeye adım atmadıkları halde adlarına imza atılan 4 kişi şikâyetçi.

Sanık listesinde ise banka çalışanı Şevket Bakırkaya (69) ve Düzce Belediyesinde çöp kamyonu şoförü Mustafa Horuz (51) ile birlikte bir dönem belediyede çalıştığı Recep Polat (45), Cemal Ateş (44) ve Fedai Pomak (51) sanık sandalyesinde yer aldı.

ŞOFÖR BULDU, BANKACI KREDİYİ VERDİ

Dava dosyasına göre, usulsüz kredi verme işlemleri iki ayaklı bir biçimde sürdürüldü. Kredi verilecek kişiler ile kefil olarak gösterilecek kişileri Mustafa Horuz buldu. Bu kişilere, kredi verilmesini sağlayan ise bankacı Şevket Bakırkaya oldu.

USULSÜZ KREDİ İÇİN DUBLÖR KULLANILDI!

Birçok kişi, şubeye gitmedikleri halde adlarına kredi çıkarıldı. İşlemlerde sıklıkla sahte imzalar kullanıldı. Örneğin, Arzu Yeşilyurt adına çıkarılan kredide, imzayı Selma Ceylan attı. Şevket Bakırkaya, yaptığı savunmada “Selma Ceylan bana, Arzu Yeşilyurt olarak tanıtıldı” dedi.

‘PARAYA İHTİYACIM VARDI İMZAYI ATTIM’

‘BİR MENFAAT ELDE ETMEDİM’

Bankacı Şevket Bakırkaya, usulsüz verilen kredilerde bir menfaatinin olmadığını söyledi. Benim bir hatam yok. Ama eğer benim hatam olduğu düşünülür ise aynı zamanda kredi komitesinin de hatası vardır” diye konuştu. Bakırkaya, kendisini Arzı Yeşilyurt olarak tanıtan Selma Ceylan hakkında şikâyetçi olduğunu bu kişinin ceza aldığını söyledi.

O USULSÜZLÜĞÜ ANLATTI

Cemal Ateş ise savunmasında “Annemin ve ablamın evraklarını ben hazırlayıp getirdim. Kredi işlemlerini Şevket Yeşilyurt yapıyordu. Krediyi ablam Arzu Yeşilyurt adına çıkartacaktık. Evrakları bankaya verdik. Bankadan kredi tutarını Selma Ceylan, kendisini Arzu Yeşilyurt olarak tanıtıp şubeden imza atarak çekti. Sonra aldığı parayı Recep Polat’a verdiğini biliyorum” dedi.

5 SANIĞA DA HAPİS CEZASI

Yargılama sonrası mahkeme Şevket Bakırkaya ike Mustafa Horuz’a, ‘bankacılık zimmeti’ suçlaması ile 5’er yıl hapis 20’biner TL de adli para cezası verdi. Mahkeme, Recep Polat ve Cemal Ateş’e 3 yıl 4’er ay hapis cezası verdi. Bir diğer sanık Fedai Pomak’a is e2 ykıl 6’şar hapis cezası verildi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu