”Belki sen FETÖ’cüsün” dedi,2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı…

Resim Temsili..

İngiliz ve Türk pasaportu taşıyan  Meral Menteş Liggins adlı bayan yolcu,yanında oğlu Troy Tolga Liggins ile birlikte İngiltere’ye gitmek üzere 1 Kasım’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na geldi. Anne ile oğlu, İngiliz pasaportlarını görevli polis memuru Rıdvan A.’ya uzattı. Pasaportlarda vize olmadığını gören memur, T.C. vatandaşı olup olmadıklarını sorunca Meral Liggins, üzerinde kimlik olmadığını ifade edip, “Neden soruyorsun, İngiliz pasaportuyla giriş yaptım. Bu çıkış için yeterli” dedi

 Memur amirine danıştı,o da kadının soyisminin Menteş olduğunu söyleyip sorun olmadığını kaydetti.

Sabah gazetesinden Osman Asiltürk’ün haberine göre, Rıdvan A., işlemlere devam ederken Meral Linggis, “Her yerde soruyorlar biz terörist miyiz, FETÖ’cü müyüz, kaçıncı kontrol?” şeklinde belirtti.

Polise ismini soran Meral Liggins, cevap alamayınca, “Sen benim bilgilerimi görüyorsun, ben de senin bilgilerini öğrenmek istiyorum. Belki sen FETÖ’cüsün”dedi. Hakkında tutanak tutulan kadın, ifadesi alınarak serbest bırakıldı. İfadesinde iddiaları kabul etmeyen Liggins, uçağı kaçırmak üzere olduğu için panik atak ve psikolojik rahatsızlığının arttığını ifade etti. Polis memurunun şikayeti üzerine başlatılan soruşturmanın ardından Meral Liggins hakkında hakaret suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Jurnalci.com

ilgili haberler