Video

Berberde sazlı tıraş keyfi

Paylaş:

Türkoğlu ilçesi İstasyon Mahallesi’nde 20 yıldır berberlik yapan Ramazan Baykuş, uygulamayla müşterilerin istek parça eşliğinde alışılmışın dışına çıkarak tıraş olmalarının ortama neşe ve mutluluk kattığını söyledi.

Bağlama eşliğinde tıraşın müşterilerin çok hoşuna gittiğini söyleyen berber Ramazan Baykuş, “20 yıldır Türkoğlu’nda mesleğimi devam ettiriyorum. Kendi çapımda bağlama çalıyorum. Kahramanmaraş kültürel olarak da aşıklar şehri. İnsanlar bağlamayı duyduklarında duygulanmamaları elde değil. Bende de bu yeteneğin olduğunu keşfettim. Sevdiğim enstrümanlar arasında bağlama vardı kendimi bu yöne verdim. Elimden geldiği kadar bağlamamı çalıyorum, tıraş yapıyorum. Müşterilerimizin hoşuna gidiyor. Onların sevdiği türkülerden çalıyorum. Buraya gelenler bazen stresli oluyor, her şeyin boş olduğunu, insanlığın daha önemli olduğunu konuşuyoruz ve streslerini atıp gidiyorlar” dedi.

Müşterilerden 68 yaşındaki Ali Akıncı, 40 yıldır Almanya’da yaşadıktan sonra Türkoğlu’na geldiğini belirterek, “Buradaki berber çok iyi bir arkadaşımız. Buraya geldiğimizde insanın içi kıpır kıpır oluyor. Çok güzel bir şey. Müzik dinlemek başka canlı dinlemek başka” diye konuştu.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu