GüncelGündem

Berlin’de grev nedeniyle uçuşlar iptal oldu

Paylaş:

BERLIN (AA) – Almanya, Berlin-Brandenburg Havalimanı’nda yer ve güvenlik hizmetleri personelinin uyarı grevi sebebiyle hava yolu şirketleri yüzlerce uçuşu iptal edilmek zorunda kaldı.

Berlin Havalimanı’nda çalışan yer hizmetleri personeli ile güvenlik görevlilerini temsil eden Veri Sendikası arasında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alınamaması üzerine sendikanın çağrısıyla çalışanlar bir günlük greve gitti.

Çalışanlar havalimanı önündeki Willy-Brandt Meydanı’nda toplanarak gösteri yaptı. Yüzlerce kişinin katıldığı gösterinin ardından çalışanlar havalimanı içinde eylemini sürdürdü. Grev sebebiyle havalimanı salonu boş kaldı.

Berlin-Brandenburg Havalimanı şirketi basın sözcüsü Sabine Deckwerth AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün normalde 35 bin yolcuyla yaklaşık 300 iniş ve kalkışın planlandığını belirtti.

Verdi sendikasının havalimanında birçok şirketteki çalışanı bir günlük greve çağırdığını anlatan Deckwerth, yüzlerce uçuşun iptal edildiğine işaret ederek, bu uyarı grevinden dolayı bugün hiçbir yolcunun havalimanına inmediğini veya buradan uçmadığını, hiçbir yolcu uçağının da kalkmadığını ifade etti.

Deckwerth, hava yolu şirketlerinin grevle ilgili yolcuları bilgilendirdiğini aktararak çok az yolcunun bu bilgiyi alamamasının mümkün olabileceğini, grevden etkilenen yolcuların hava yolu şirketleriyle irtibata geçmesini istedi.

“Yarından itibaren planlandığı gibi devam edecek”

Sözcü Deckwert, yarından itibaren havalimanındaki trafiğin planlandığı gibi devam edeceğini ancak ertelenen bazı uçuşlardan dolayı yolcu sayısında artış yaşanabileceğini hatırlattı.

Verdi Sendikası Temsilcisi Holger Rössler de havalimanda yer hizmetleri ve güvenlik hizmetleri veren şirketler ile havalimanı şirketinde çalışanlarla ilgili yapılan 3 toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığını belirterek, “Bundan dolayı bundan sonraki görüşmeler öncesinde baskı yapmak istedik” dedi.

Görüşmelerde hızla bir sonuç almayı hedeflediklerini ifade eden Rössler, bu yüzden bugün güçlü sinyal vermek için çalışanları tam gün greve çağırdıklarını anlattı.

Rössler, işverenlerin yaptığı teklifin sendikanın talebinden çok uzakta olduğuna dikkati çekerek “Çok yüksek fiyat artış oranlarımız var. Bu da çalışanların her gün para kaybettiği anlamına geliyor. Bizim talep ettiğimiz fiyat artışlarını telafi etmek anlamına geliyor.” yorumunu yaptı.

Rössler, bu fiyat artışlardan orta ve düşük gelirlilerin ciddi şekilde etkilendiğini, bundan dolayı 500 avro ücreti artışı talep ettiklerini kaydetti.

Greve katılan ve 35 yıldan beri havalimanında çalışan Sven Munsonius da normal vatandaşlar için ülkede son dönemde fiyatların aşırı arttığına işaret ederek, burada talep edilen 500 avroluk talebin haklı olduğunu belirtti.

Munsonius, talep edilen meblağın müzakere için bir temel olduğunu aktararak, “Ama (maaş artışı) buna yakın bir şekilde yukarıda olmalı ki, hızla artan enflasyondan dolayı daha pahalı hale gelen gaz ve gıdayı tekrar alıp karşılayabilelim.” ifadesini kullandı.

Yolcuların çoğu havalimanına gelmedi

Grev nedeniyle yolcuların çoğu havalimanına gelmezken, birkaç yolcunun havalimanına gelmesi dikkati çekti.

Yolcuların bazılarından ilgili hava yolları tarafından varış noktalarına alternatif uçuşları yakalamak için yaklaşık 600 km uzaklıktaki Frankfurt Havalimanı’na trenle seyahat etmeleri istendi.

İspanya’nın Madrid şehrine gitmek için Berlin-Brandenburg Havalimanı’nına gelen Belen Gonnsilosgrau, AA muhaberine, uçuşların iptal edildiğine dair hiçbir mesaj almadığını söyledi.

Gonnsilosgrau, “Hiçbir mesaj almadım. Check-in işlemlerimi iptal etmişler. Uçuşumun son durumunu da web sitesi çalışmadığı için kontrol edemedim. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum.” dedi.

Verdi sendikası maaşlara 500 avro daha fazla ücret talep ediyor.

İşverenler ile sendika arasında bir sonraki görüşmeler 30 Ocak ve 8 Şubat’ta yapılacak. Bugünkü söz konusu uyarı grevinden 35 bin yolcunun etkilenmesi bekleniyor.

Muhabir: Erbil Başay

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu