Beşiktaş Belediyesi’nde akıllara zarar araç kiralama ihalesi!

Beşiktaş Belediyesiş çok tartışılacak bir araç kirlama ihalesine imza attı. Başkan Hazinedar, iki aylığına belediyenin çeşitli birimlerinde kullanılması için 201 araçlık kiralanma ihalesi yaptı. Üç firmanın katıldığı ihaleyi daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden iş alan 06 Antika Turizm ve Taşımacılık isimli şirket kazandı. 260 bin lira kırım yapılarak 6 milyon 33 bin TL olarak sözleşmesi yapılan ihalenin süresi ise sadece iki ay oldu. 201 araç için belediyenin ödeyeceği rakamın çok yüksek olması dikkat çekiyor. 201 araç kiralanması için belediyenin kasasından tam 6 milyon 332 bin TL çıkacak.

Akşam’ın haberine göre, Mercedes’in ayda 6 bin ila 8 bin arasında kiralandığı bir dönemde Beşiktaş Belediyesi yerli marka araç başına ayda 15 bin TL ödeyecek. İhale ilanında kiralanacak araçlar için ‘Yurtiçi ve yurtdışı yerlere seyahatler’ notu düşülmesi dikkat çekti. Partisi tarafından bile hakkında yolsuzluk incelemesi yapılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’dan bu ihaleye nasıl bir cevap vereceği merakla bekleniyor.

Belediye Başkanı Murat Hazinedar İBB’nin grup konuşmasında ‘Parti içinde çeteler var’ sözünü sarf edince, Başkanvekili Ertuğrul Gülseven de ‘Saçmalıyorsun’ diye sert çıktı. İl Başkanı Cemal Canpolat, Hazinedar’ı kürsüden indirdi.

Jurnalci.com

ilgili haberler