Spor

Beşiktaş’ta başkanlık koltuğuna 3 aday

Paylaş:

Beşiktaş’ta bu yaz hareketli geçecek. Lider Ahmet Parıltı Çebi’nin 22-23 Haziran’da yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu başkanlık seçimlerinde aday olmaya hazırlanması ‘kelebek etkisi’ yaratacak.

Çebi aday olmak için Beşiktaş başkanlığı misyonunu bırakacak. Bununla birlikte kulüp harika genel heyet havasına girecek. Siyah-beyazlılarda Çebi sonrasındaki birinci seçimde aday sayısının fazla olması bekleniyor.

KULÜPLER BİRLİĞİ’NDEN TAKVİYE İSTEYECEK

Bir müddettir Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarını boykot eden Ahmet Parıltı Çebi’nin, lider adaylığının startını buradan vermesi bekleniyor.

Çebi, kulüplere, son periyottaki idarelerin kusurlarını ve planlarını anlatıp dayanak isteyecek. Beşiktaş Lideri’ne bilhassa Anadolu gruplarından ağır bir dayanak olduğu biliniyor. Çebi, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin de kendisini desteklemesini istiyor. Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ’ın ise adaylığı düşündüğü ve farklı bir yol izleyeceği konuşuluyor.

HASAN ARAT

Daha evvel de başkanlık için yarışan Hasan Arat’ın adaylığını açıklayacak birinci isim olması bekleniyor. Arat, kulübün uzun müddettir uygun yönetilmediğini lisana getiriyordu. Hasan Arat 25 Mart’ta attığı bir ‘tweet’le, “Siyah-beyaz yarınlar için gitmemiz gereken bir yol var. Yol ne kadar uzun ve güç olursa olsun. Ben buradayım” tabirleriyle adaylık sinyali vermişti.

TEVFİK YAMANTÜRK

İki devirdir Beşiktaş Divan Konseyi başkanlığı yapan Tevfik Yamantürk adaylığı düşünen öteki bir isim. Yamantürk, aralık ayındaki divan şurası toplantısında Ahmet Işık Çebi ile şiddetli bir polemik yaşamıştı. Topluluğun duayen ismi, “Bu çatı altında olmasak, hem Çebi hem de ben birbirimizle arkadaşlık yapmayız” tabirini kullanmış ve idaresi eleştirmişti.

EMRE KOCADAĞ

Mevcut idarenin etkin isimlerinden Emre Kocadağ da başkanlık konusunda istekli. Geçen sene yaptığı bir açıklamada Kocadağ, olağan müddet olan 2025’te değil, 2028’de yapılacak bir sonraki seçimlerde adaylığını koyacağını söylemişti. Genç yöneticinin bu süreyi erkene çekebileceği ve Çebi’nin mirasını devam ettirme ismine aday olabileceği tabir ediliyor.

ORMAN VE ÇİMEN’İN DÜŞÜNCELERİ

Ahmet Işık Çebi’nin TFF başkanlığını düşünmesiyle, Beşiktaş’ta farklı isimleri de adaylık için heyecanlandırdığı düşünülüyor. Çebi’nin karşısına 2022’deki seçimde aday olarak çıkan ve geçerli 3 bin 965 oyun bin 190’ını alan Fuat Çimen bunlardan biri olabilir. Eski liderlerden Fikret Orman’ın da bir müddettir tekrar aday olma ismine çalışmalar yaptığı toplulukta konuşuluyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu