AktüelGüncelGündemTürkiye

Beykoz’daki ormanlık alana spor tesisi yapılacak

Paylaş:

Beykoz'daki ormanlık alana spor tesisi yapılacak

Beykoz Baklacı’daki Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı D Tipi Mesire Yeri, 2015 yılında Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü ile imzalanan sözleşme ile Beykoz Belediyesi tarafından 29 yıllığına kiralandı.

Mesire yerinin yaklaşık bin 700 metrekarelik (1.7 dönüm) kısmına çevre mahallelerde yaşayan vatandaşları ve özellikle gençleri sağlıklı yaşam için farklı spor alanlarına yönlendirmek amacıyla kapalı spor alanı yapılmasına karar verildi.

Beykoz Belediyesi, ormanlık alana kapalı yüzme havuzu ve spor salonu yapmak için arazinin imarını  “spor alanı” olarak değiştirdi.

İlçe belediyesinin yaptığı plan değişikliği, geçtiğimiz mart ayında gereğinin yapılması için İBB Meclisi gündemine geldi.

“YAPI VE TRAFİK YOĞUNLUĞU ARTAR”

Elmalı Baraj Havzası’nın yakın mesafe koruma sınırları içinde kalan alanı yapılaşmaya açan plan teklifine, İBB Yeşil Alan ve Tesisler Yapım Müdürlüğü ile Şehir Planlama Müdürlüğü olumsuz görüş bildirdi.

Elmalı Baraj Havzası içinde yapı ve trafik yoğunluğunun arttırılacağı uyarısı yapıldı. Ancak plan değişikliği onaylandı ve geçtiğimiz haziran ayında itirazlar için askıya çıkarıldı.

“AĞAÇLIK OLMAYAN ALANA YAPILSIN”

Plana olumsuz görüş bildiren İBB Şehir Planlama Müdürlüğü askı sürecinde plana itiraz da etti.

İtiraz dilekçesinde, planın kamu yararına uygun olmakla birlikte alanın büyük kısmında yoğun ağaç dokusunun bulunduğu belirtildi.

Yakın çevresinde hazine mülkiyetinde boş alanlar bulunduğuna dikkat çekilerek kapalı spor tesisinin ağaçlık olmayan alana yapılmasının daha uygun olacağı kaydedildi.

Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü ve Anadolu Yakası Milli Emlak Daire Başkanlığı görüşleri doğrultusunda yer seçiminin uygun olmadığının altı çizildi.

İtiraz başvurusu, karar alınmak üzere İBB Meclisi’ne havale edildi. Ocak ayı oturumlarında gündeme alınan Şehir ve Planlama Müdürlüğü itirazı AKP-MHP grubunun çoğunluk oyları ile reddedildi.

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

 

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu