Beyoğlu’nda korku dolu anlar ! Apartman çöktü

Beyoğlu Sütlüce’de toprak kayması nedeniyle boşaltılan apartman çöktü.

Alınan bilgiye göre, Sütlüce Fuadiye Sokak’taki bir apartmanın altında toprak kayması meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Polis ekipleri, bina yakınındaki caddeyi iki taraflı olarak yaya ve araç trafiğine kapatırken, çevrede yoğun güvenlik önlemleri aldı.Bina tahliye edilirken, çevredeki apartmanlar da tedbir amacıyla boşaltıldı.Bina, boşaltıldıktan yaklaşık 2 saat sonra çöktü.

Çöken binayı gören vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı. Çevredeki vatandaşlar binadan uzaklaştırıldı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yaptığı açıklamada temelinde toprak kayması yaşanan binanın kaçak olduğu bilgisini verdi.

Demircan, “Yoğun yağmurlardan dolayı istinat duvarının yıkılmasından sonra büyük bir tehlike yaşanıyor şu anda binada. Hep birlikte görüyoruz zaten. Olay bir buçuk saat önce oldu. Bu süre içerisinde belediyemiz müdahalesini sürdürüyor. 3 bina tahliye edildi, elektriği ve suyu kesildi. Hayati bir tehlike şu anda insanlar için söz konusu değil. Şu anda bütün resmi kurumlar olarak tedbirlerimizi almış bulunuyoruz. Maalesef iskanı, ruhsatı yok, kaçak bina.” dedi.

Can kaybı yaşanmadı.

Jurnalci.com