Dünya

Biden, Genelkurmay Lideri olarak Charles Q. Brown Jr’ı aday gösterdi

Paylaş:

ABD Lideri Biden, Beyaz Saray’da düzenlenen merasimle, Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Brown’ı bir sonraki Genelkurmay Lideri olarak aday gösterdiğini duyurdu.

Brown’ın babası ve dedesinin de geçmişte Amerikan ordusuna hizmet veren askerler olduğunu kaydeden Biden, bu kişinin askeri pilot olarak tecrübelerinden ve orduya katkılarından bahsetti.

Biden, Avrupa, Orta Doğu ve Hint Pasifik’te vazife yaptığını kaydettiği Brown’ın askeri bilgisini ve yeteneklerini övdü. Brown’ın dünya genelinde müttefikler ve ortakların da hürmetini kazandığını tabir eden Biden, terör örgütü DEAŞ’a karşı kurulan koalisyondaki rolüne de değindi.

Değişimler karşısında süratli hareket edip bunlara süratli adapte olmak gerektiğini belirten Biden, Çin ile rekabeti düzgün yönetmek ve Avrupa’daki savaşın gerçekliğiyle yüzleşmek gerektiğine dikkati çekti.

Biden, Senato’yu Brown’ın adaylığını iki partili takviyeyle onaylamaya çağırdı.

BIDEN’DAN MILLEY’E TEŞEKKÜR

Mevcut Genelkurmay Lideri Orgeneral Mark Milley’e hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Biden, Milley’in, dünyanın karşı karşıya olduğu en karmaşık güvenlik ortamında orduya liderlik ettiğini söyledi.

Biden, bu müddette NATO ve Hint Pasifik’te ittifaklarını güçlendirdiklerini belirterek Avustralya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri ortasında ilan edilen üçlü güvenlik paktı (AUKUS) üzere yeni iştirakler da kurduklarına dikkati çekti.

Uzay ve siber alanlarındaki tehditler, iklim değişikliği ve global salgın üzere zorluklarla çaba ettiklerini söz eden Joe Biden, “Amerikan tarihinin en uzun savaşını bitirdik. Teröristleri savaş meydanında uzaklaştırmaya devam ediyoruz ve Rus saldırganlığına karşı bir özgürlük savunucusu olarak dünyayı bir ortaya getiriyor ve cesaretli Ukrayna halkının yanında duruyoruz.” diye konuştu.

SAVUNMA BAKANI AUSTİN’DEN DESTEK

Savunma Bakanı Lloyd Austin de yazılı açıklamasında Biden’ın Brown’ı Genelkurmay Lideri adayı göstermesini coşkuyla karşıladığını belirterek Brown’ın stratejik yeteneklere sahip bir askeri önder olduğunu vurguladı.

Mevcut Genelkurmay Lideri Orgeneral Mark Milley’in dört yıllık misyon mühleti bu yıl sona eriyor.

Biden’ın yeni adayının Senato’dan geçmesi halinde Brown Jr, ülke tarihinde Colin Powell’dan sonra Genelkurmay Başkanlığı yapacak ikinci siyahi Amerikalı olacak.

PASİFİK’TE VAZİFE YAPMASI ABD’NİN ÇİN STRATEJİSİ AÇISINDAN ÖNEMLİ

Brown, askeri mesleğindeki birinci ve Hava Kuvvetleri Kumandanı olmadan evvelki son vazife yerinin Pasifik olmasıyla dikkati çekiyor.

Hava Kuvvetlerinde F-16 pilotu olarak vazife aldıktan sonra birinci vazife yeri Güney Kore’nin Kunsan Hava Üssü olan Brown, ABD Hava Kuvvetleri Kumandanı olmadan evvel ise ABD Pasifik Hava Kuvvetleri Kumandanıydı.

Doktrin ve stratejiler konusundaki ilgisinin yanı sıra bilhassa de Çin ile rekabette askeri yatırımların hızlandırılması gerektiği, aksi takdirde ABD’nin Çin ile rekabeti kaybedeceğini savunduğu “Hızlan ya da Kaybet” konseptinin de fikir babası olarak biliniyor.

Bu konsepte nazaran, ABD’nin mevcut silah sistemlerini arttırmak yerine daha gelişmiş yeni silahlara yatırım yapma konusunda hızlanmaması durumunda Çin ile rekabeti her alanda kaybedecek.

Brown bu konsept kapsamında ABD ordusunun da yine yapılandırılması gerektiğini savunuyor.

Pasifik bölgesine ve global askeri trendlere olan ilgisinin onu, rakibi Deniz Piyadeleri Kumandanı David Berger’a karşı öne çıkardığı söyleniyor.

ABD’NİN EN TESİRLİ PİLOTLARINDAN BİRİ

ABD Hava Kuvvetlerinde, 130 saati muharip uçuş olmak üzere 2 bin 900’den fazla uçuş saatine sahip değerli bir pilot olarak bilinen Brown, mesleğinde kısa bir müddet içerisinde uçuş öğretmenliği ve seçkin pilotların vazife alabildiği ABD Hava Kuvvetleri Savaş Uçağı Silah Sistemleri Eğitmenliği üzere misyonlarda bulundu.

1990’ların sonlarından itibaren Amerikan pilotların uçak ve silah eğitimlerinde kıymetli misyonlar alan Brown, misyon bölgesi Orta Doğu olan Merkez Kuvvetler Komutanlığında da (CENTCOM) filo komutanlığı ve silah sistemleri komutanlığı üzere misyonlarda bulundu.

Brown, Kosova ve Bosna savaşlarının yanı sıra 2002 Afganistan, 2003 Irak işgallerinde de rol aldı.

ABD’li general dış misyonlarının yanı sıra ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığında da harekat komutanlığından, Hava Kuvvetleri Genel Sekreterinin kurmay başkanlığı üzere vazifeler aldı.

FLOYD OLAYLARINDA ABD ORDUSUNDAKİ IRKÇILIĞA AİT GÖRÜNTÜ YAYINLADI

General Brown’ın kamuoyunda tanınmasına katkı sağlayan değerli faktörlerden biri de Minneapolis kentinde gözaltına alınırken hayatını kaybeden siyahi George Floyd için ülkedeki protestoların şiddet olaylarına dönüşmesi üzerine nadir görülen bir çıkış yaparak ABD’deki ırkçılığa yönelik görüntü yayınlaması oldu.

Floyd olaylarının ülke çapına yayılmasından birkaç gün sonra 5 Haziran 2020’de Brown’ın açıklaması, ABD Hava Kuvvetleri tarafından yayınlandı.

Kısa müddette medyada ses getiren görüntüde Brown, siyahi bir asker olarak ABD ordusunda yaşadıklarını anlattı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı için adaylığı Senato’da bekleyen biri için ender görülen bu çıkışında Brown, “iyi bir pilot olarak biliniyor musunuz?” formundaki sorulara, “Afrika kökenli olmaktan” kaynaklı ön yargılara maruz kaldığını tabir etmişti.

Brown, “Ülkemizde yüzyıllar boyunca süregelen ırkçılığı düzeltemem, Hava Kuvvetlerimizin üyelerini etkilemiş onlarca yıllık ayrımcılığı düzeltemem” diyerek serzenişte bulunmuş ve konuşması ABD’de gündeme oturmuştu.

Brown’ın bu konuşmasının da onu demokratlar ortasında favori haline getirdiği ve Biden’ın bunu da dikkate alarak tercihini yaptığı yorumları yapılıyor. (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu