Binali Yıldırım ve Kemal Kılıçdaroğlu’dan ortak açıklama

Başbakan Binali Yıldırım ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Çankaya’da bir araya geldi. İki lider ortak açıklama yaptı.

Binali Yıldırım ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çankaya Köşkü’nde yaklaşık bir saat süren görüşmesinin ardından, iki lider kameralar karşısına geçerek ortak açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu ve Yıldırım “Darbe girişimine karşı” birlik mesajı verdi.

“SÜRATLE NORMALLEŞMEMİZ GEREKİYOR”

İlk olarak söz alan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ciddi bir travma yaşadı toplum. Süratle normalleşmemiz gerekiyor” dedi.

“KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR”

Başbakan Binali Yıldırım ise, “Ben de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Bugün kendisine bilgi verdim ve tabi darbe ile ilgili müdahaleler yapılmış, olay kontrol altına alınmıştır. Siyasi irade galip gelmiştir, demokrasi kazanmıştır” dedi.

Başbakan Yıldırım şöyle devam etti:

“İşin başından beri kendisinin ana muhalefet partisi olarak gösterdiği basiret, birlik, beraberlik konusundaki desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Diğer bazı partilerde de aynı anlayışı gördük. Bu bizim alçakça girişimi bertaraf etmekte ve halkın meydanlara inmesinde işimizi kolaylaştırdı. Bundan sonra daha dikkatli olmamız gerekiyor. Bu işler halledilirken durumdan vazife çıkaran provokatörler her zaman mümkündür. Bu işlere tevessül edenlere gereken cevabı anında vermemiz gerekiyor. Bir yanlış başka bir yanlışla düzeltilemez. Hukuk çerçevesinde kalarak işler yoluna konulacak. Hukuk devletinde asla intikam almak kabul edilemez. Bundan böyle de görevlerini yaparken hukuk dışında hareket eden olursa en şiddetli şekilde üzerlerine gidilecektir. Ben bir kez daha Kemal Kılıçdaroğlu’na gösterdiği dayanışmadan ötürü teşekkür ediyorum.”

ilgili haberler