AktüelBilim - TeknolojiÇevreEnerjiFinans

BİZMUT OKSİT NEDİR?

Paylaş:

Bizmut Oksit, cam, optik ve seramik uygulamaları için uygun, yüksek oranda çözünmeyen, termal olarak kararlı bir Bizmut kaynağıdır.
Bizmut oksit, mineral bizmit ve sfaerobismoit olarak doğal olarak bulunur, ancak bakır ve kurşun cevherlerinin eritilmesinin bir yan ürünü olarak da elde edilebilir.
Bizmut oksit, bizmutun endüstriyel olarak en hayati bileşiğidir.
Oksit bileşikleri elektriği iletmezler.
Bununla birlikte, belirli perovskit yapılı oksitler, katı oksit yakıt hücrelerinin ve oksijen üretim sistemlerinin katodunda elektronik olarak iletken bulma uygulamasıdır.
En az bir oksijen anyonu ve bir metalik katyon içeren bileşiklerdir.
Tipik olarak sulu çözeltilerde (su) çözünmezler ve son derece kararlıdırlar, bu da onları gelişmiş elektroniklere kil kaseler üretmek kadar basit seramik yapılarda ve havacılıkta hafif yapısal bileşenlerde ve iyonik Yüksek Saflık sergiledikleri yakıt hücreleri gibi elektrokimyasal uygulamalarda faydalı hale getirir. (%99,999) Bizmut Oksit(Bi2O3) Toz iletkenliği.
Metal oksit bileşikleri bazik anhidritlerdir ve bu nedenle asitlerle ve redoks reaksiyonlarında güçlü indirgeyici maddelerle reaksiyona girebilirler.
Bizmut Oksit ayrıca peletler, parçalar, tozlar, püskürtme hedefleri, tabletler ve nanotoz halinde de mevcuttur .

Bizmut oksit genellikle çeşitli konsantrasyonlarda bulunur.
Özel paketleme gereksinimleri istek üzerine mevcuttur.
Bizmut oksit orijinal ambalajında ​​ve güvenlik bilgi formunda (SDS) belirtilen koşullarda depolanır

Görünüm
Bizmut oksit, eşkenar dörtgen şekilli kristaller ile karakterize edilen kokusuz sarı bir tozdur.

çözünürlük
Bizmut oksit suda çözünmez, ancak Hidrojen florür (HF) ve Nitrik asit (HNO3) içinde çözünür.

Kullanım Alanları:
Bizmut oksit, endüstride yaygın olarak kullanılan bizmut bileşiklerinden biridir.
Bismit cevheri, üretildiği hammaddedir.
Bizmut trioksit seramik, cam ve elektroteknik sektörü için bir hammaddedir

BiFeO3perovskite nanopartiküllerin hazırlanmasında bizmut oksit kullanılır.
Bizmut oksit dezenfektanlarda, mıknatıslarda, camda, kauçukta, vulkanizasyonda, ateşe dayanıklı kağıtlarda ve polimerlerde ve katalizörlerde kullanım bulur.
Bizmut Oksittrioksit, havai fişeklerde kırmızı kurşunun yerine “ejderha yumurtası” etkisi yaratır.
Bizmut Oksit bileşikleri, düşük maliyetleri ve kullanım kolaylığı nedeniyle organik sentezde çekici reaktifler ve katalizörlerdir.
Bizmut oksit nanoparçacıkları da yüksek enerjili gaz jeneratörlerinde önemli bir rol oynamaktadır.
Bizmut oksitin alfa kristal formu, p-tipi elektronik iletkenliğe sahiptir.
Dezenfektanlarda, mıknatıslarda, camda, kauçuk vulkanizasyonda; kağıtların ve polimerlerin ateşe dayanıklı hale getirilmesinde; katalizörlerde.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ,

0216 4421200-0532 5466184

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu