AktüelDünyaGüncelGündemTürkiye

BM Güvenlik Konseyi’nden Afganistan Açıklaması

Paylaş:

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi(BMGK), Afganistan’da tekrar bir “İslam emirliği” kurulmasını desteklemediklerini aktardı ve ülkede yükselen şiddet seviyesi sebebi ile “derin endişelerini” ifade etti.

BMGK, Afganistan’ın batısındaki Herat vilayetinin başkentinde yer alan Birleşmiş Milletler’e ait bir merkeze saldırılması ve bir Afgan güvenlik görevlisinin öldürülmesini de “olabilecek en sert ifadelerle” kınadı.

BMGK’nın mevcut Konsey Başkanı Hindistan Daimi BM Temsilcisi Büyükelçi T.S. Tirumurti tarafından yapılan açıklamada konseyin 15 üyesi bir kez daha çatışmaların “askeri yolla” çözülemeyeceği inanıcını dile getirdi.

Açıklamada hem Kabil hükümetinin hem de Taliban’ın “siyasi çözüm ve ateşkese doğru hızlı bir şekilde ilerleme kaydedebilmek” için “anlamlı diyalog” kurması gerektiğini ifade etti.

Güvenlik Konseyi, Taliban’ın ilerlemesiyle ülkede şiddetin ciddi anlamda arttığını ve ciddi insan hakları ihlallerine dair raporlar da bulunduğunu ifade ederek şiddetin azalması için çağrıda bulundu.

Kaynak: T24

GLİSERİN NEDİR?

Genellikle gliserol olarak da adlandırılan gliserin, tatlı bir tada sahip renksiz, kokusuz ve zehirli olmayan bir sıvıdır. Su ve alkol ile karışabilen gliserin doğal veya sentetik olabilir. Doğal gliserin, hayvansal veya bitkisel yağların hidrolizinin bir sonucu olarak üretilir. Hidroliz, bir maddenin suya tepki göstermesi ve bunun sonucunda kimyasal bir bağın parçalanmasıdır. Sentetik gliserin, petrol, propilen ve klor içeren kimyasal işlemlerle üretilir.

GLİSERİNİN FAYDALARI NELERDİR?

– Antibakteriyel, antifungal ve antiviral özelliklere sahiptir.
– Cildi nemlendirir.
– Cildi besler.
– Cildin su dengesini korur.
– Cilt kırışıklıklarını giderir.
– Cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm verir.
– Cildin zararlı UV ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olur.
– Cilt rengini açar.
– Sivilceleri azaltır.
– Dudakları nemlendirir.
– El ve ayak nasırlarına iyi gelir.
– Ağız içi yaralarına karşı etkilidir.
– Egzama ve sedef hastalığına iyi gelir.
– Topuk çatlaklarını iyileştirir.
– Kulakta yer alan kirleri akıtır.
– Nemli saça uygulandığında saçların onarılmasını ve güçlenmesini sağlayarak dökülmeleri azaltır.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0552 3307100

www.kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu