Dünya

BM’den İsrail’e karşı yeni karar

Paylaş:

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Konseyi, İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarının statüsünü, karakterini ve demografik yapısını değiştirmeyi amaçlayan ve memleketler arası hukuka uymayan tüm faaliyetlerine son vermesine dair karar tasarısını kabul etti.

BM Genel Şurasında 30 Kasım’da düzenlenen oturumda, Filistin sıkıntısı ve Orta Doğu’ya ait 5 karar tasarısı kabul edildi. “Filistin sıkıntısının barışçıl çözümü” başlıklı karar kapsamında, Genel Heyet, İsrail’in tüm iskan faaliyetlerine, topraklara el koymaya ve konutları yıkmaya son vermesi gerektiğini belirterek keyfi gözaltıları ve tutuklamaları da durdurması davetinde bulunuldu.

Tasarı, 9’a karşı 153 oyla kabul edildi. Kanada, Macaristan, İsrail, Liberya, Marşal Adaları, Mikronezya, Nauru, Palau ve ABD tasarıya ret oyu verdi. Genel Konsey oturumda kabul edilen “Golan Tepeleri” başlıklı karar ile de İsrail’in 1967’de işgal ettiği Golan Tepeleri’nde kendi kanunlarını uygulamasının, yasal bir kararının ve geçerliliğinin olmadığını belirtildi. İsrail’e ayrıyeten bu taraftaki 1981 tarihli kararını bozması daveti yapıldı.

Oturumda kabul edilen bir öteki karar tasarısında, Filistinlerin Hakları ile ilgili sekreterlikten, 2023’te faaliyetlerini “Nekbe”nin (Felaket) 75. yıl dönümünün anılmasına adaması talep edildi; bu faaliyetler ortasında 15 Mayıs 2023’te bu bahiste üst seviye bir aktiflik organize edilmesinin yer alması istendi. Bu karara İsrail, ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere, Almanya, Avusturya, Danimarka, Yunanistan, Macaristan, İtalya ve Hollanda dahil 30 ülke karşı çıktı.
Genel Heyet, “Filistinlilerin Devredilemez Haklarının Uygulanması Komitesi” ve “Küresel Bağlantı Sekreterliği Filistin sorunu hakkında özel bilgi programı” başlıklı iki karar tasarını daha kabul etti.

FİLİSTİN’DEN MİLLETLERARASI MÜDAHALE ÇAĞRISI

Öte yandan Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, İsrail’in işlediği hataları durdurmak için milletlerarası müdahale talebinde bulundu. Iştiyye, Cenin Mülteci Kampı’nda 2 Filistinlinin öldürülmesinin akabinde yazılı açıklama yaptı.

İsrail’in iki genci öldürmesine reaksiyon gösteren Iştiyye, İsrail güçlerini, “çifte standartlara dayalı milletlerarası siyasetin karar sürdüğü, cezanın ve hesap sormanın olmadığı bir ortamda tansiyonu yükseltmek”le suçladı. Başbakan Iştiyye ayrıyeten İsrail’in işlediği hataları durdurmak için milletlerarası müdahale talep etti.

İsrail ordusu da 2 Filistinlinin öldürülmesinin akabinde tansiyonun yükselmesi ihtimaline karşı işgal altındaki Batı Şeria’da teyakkuza geçtiğini bildirdi. İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin kentinde sabah saatlerinde düzenlediği baskın sırasında 2 Filistinlinin öldüğü, 1’inin yaralandığı belirtilmişti. (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu