Ekonomi

Borsa İstanbul’da gong, Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ için çaldı

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Standart dışı yük kaldırma, proje taşımacılığı, makine ve ekipman kiralama, montaj ve depolama gibi hizmetler sunan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ, 15-17 Mayıs’ta gerçekleştirilen talep toplama sonrası bugün itibarıyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da “HRKET” koduyla işlem görecek.

Şirketin yatırımcılara ayırdığı paylara 4,25 kat fazla talep gelirken, halka arz büyüklüğü 1 milyar 680 milyon liraya ulaştı.

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği, halka arzdan elde edilen gelirin yüzde 50-60’ını makine, ekipman, tesis ve yeni proje yatırımları için değerlendirecek.

“Tarihindeki önemli adımlarından birini attı”

Hareket Proje Taşımacılığı Yük Mühendisliği AŞ’nin borsada işlem görmeye başlaması dolayısıyla düzenlenen gong töreninde konuşan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, uzun yıllara dayanan köklü bir geçmişi bulunan şirketin yenilikçi bir firma olduğunu söyledi.

Şirketin enerji ve altyapı projeleri başta olmak üzere birçok alanda mühendislik çözümleri ve ağır taşımacılık hizmetleriyle faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürdüğünü dile getiren Ergun, şunları ifade etti:

“Bugün ise halka açılma sürecini tamamlayarak Borsamızda işlem görmeye başlamış ve tarihindeki önemli adımlarından birini atmıştır. Elde ettiği halka arz gelirini yatırımlarda ve büyümesinde kullanacaktır. Yatırımcılarından alacağı güçle daha büyük projeler gerçekleştirecektir. Bu başarılı halka arz sürecinde gayret gösteren şirket çalışanlarına, aracı kuruma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

“Mega projelere imza atmış global bir firmayız”

Hareket Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altunkum da şirketin 67 yıllık tecrübeye sahip olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Hareket, International Cranes and Specialized Transport (ICT) dergisinin taşıma kapasitesi üzerinden belirlediği IC T50-2023 endeksine göre Türkiye’de birinci, Avrupa’da 4’üncü ve dünyada 15’inci sırada yer almaktadır. Osmangazi ve 1915 Çanakkale köprüleri, Azeri Central East Petrol Platform Projesi, Star Rafinerisi, Senegal ve Kamerun stadyumları, Akkuyu Nükleer Santrali, Özbekistan’da Navoi, Turakurgan ve Takhiatash enerji santralleri, Abu Dabi Guggenheim Müzesi, Katar Petrol ve Gaz Sıvılaştırma Projesi, şirketimizin ağır yük taşıma ve kaldırma hizmetleri sunduğu önemli mega projeler arasındadır. Dünya genelinde 600’ün üzerinde çalışanımızla Türkiye’de ve uluslararası arenada yüksek mühendislik metotları içeren prestijli projelerin önde gelen aktörü olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.”

Altunkum, nitelikli iş gücünü tamamlayan ekipman parkını genişletip güçlendirirken sektöre ilişkin küresel gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.

Yoğun bir ilgiyle sonuçlanan halka arzdan aldıkları destekle markalarına değer katacak yeni yatırımlar sayesinde sektör için global bir oyuncu olarak varlıklarını daha da güçlendirmeyi amaçladıklarını dile getiren Altunkum, “Yatırımcılarımızdan aldığımız güçle Hareket Proje olarak sektörümüzün ihtiyaçlarına cevap verip, yüksek mühendislik altyapımızla kilit nitelikteki projeleri hayata geçirmeye devam ederken borsaya ‘hareket’ getireceğimize olan inancımızın da tam olduğunu vurgulamak isterim.” dedi.

“İnovasyon ve mükemmellik yolculuğumuzu sürdüreceğiz”

Hareket Proje Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Abdullah Altunkum da milli bir değer olarak gördükleri şirketi halka arzla bir dünya markası haline getireceklerini ifade etti.

Altunkum, “Halka arz sürecinde gösterdiğiniz sabır, anlayış ve destek için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu başarı, sizlerin şirketimize olan inancınız ve güveniniz sayesinde mümkün oldu. Her birinizin katkısı, bu tarihi anın mimarı oldu. Sizlerle birlikte şirketimizi daha da ileriye taşıyacak, inovasyon ve mükemmellik yolculuğumuzu sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Muhabir: Selcan Bedirhanoğlu

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu