Boydak’ın 5 şirketine kayyum, 6 tutuklama, 1 tahliye..

FETÖ yapılanması çerçevesinde Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 3 gündür görülen davada mahkeme heyeti, 482inci ara kararını açıkladı.Karara göre mahkeme heyeti tutuklu sanıklardan Bekir Boydak’ın tahliyesine karar verdi.

Öte yandan GSM hatlarında örgütün kriptolu iletişim programı ‘ByLock’ olduğu belirlenen tutuksuz sanıklar Birol Çelebi, Şaban Çınar, Mahmut Göncü, Metin Gök, Bünyamin Aksoy ve Adem Çelik’in tutuklanmasına karar verildi. Diğer tutuklu sanıkların ise adli kontrol kararırının yeterli olmayacağı nedeniyle tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Ayrıca mahkeme heyeti, Boydakların diğer 5 şirketine de hisse büyüklükleri nedeniyle kayyum atanmasına, olaylara göre de bazı sanıkların dosyalarının tefrik edilerek bu dosyadan ayrılmasına karar verildi.

68 sanıklı davada mahkeme heyeti eylem birlikteliklerine göre 7 dosyayı tefrik (dosyaları ayırma) ederek ana davanın Hacı, Erol, Memduh, Şükrü, Bekir, Mustafa, İlyas Boydak ve Halit Gazezoğlu, Ahmet Türkmen, Hamdi Kınaş, Mehmet Filiz, Mehmet Fındık ve Murat Bozdağ yönünden devam etmesine, yargılamanın ise 6 Şubat 2018’e ertelemesine karar verdi.

Jurnalci.com