GüncelGündem

Bozdağ: Doğu Akdeniz göçmen mezarlığına dönmüş durumda

Paylaş:

Bakan Bozdağ, Ankara Ticaret Odası (ATO) Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Temel Hak ve Özgürlüklerin Daha Aktif Korunması Programı’na katıldı.

Burada konuşan Bozdağ, temel hak ve hürriyetlerin daha aktif kullanılması için birçok düzenleme hayata geçirildiğini belirterek, bu kapsamda çok sayıda kurum ve heyetin oluşturulduğunu söyledi.

“YENİ ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI”

En değerli düzenlemelerden birinin Anayasa Mahkemesine ferdî müracaat yapılabilmesinin olduğunu vurgulayan Bozdağ, bu mevzuda bakanlık olarak yeni çalışmalar da başlattıklarını tabir ederek, “Bakanlık olarak çalıştığımız bahisler var. Bu mevzuları da vatandaşlarımızın lehine tahlile kavuşturacağımız halde çalışıyoruz. Şu anda Anayasa Mahkememizde kişisel müracaatta bulunan kimi belgelerin Adalet Bakanlığı Tazminat Komitesine aktarılması konusunda da hazırlığımız var. İnşallah en kısa vakitte Meclisimizin gündemine getirilecektir” diye konuştu.

“HER TARAFTA TERÖR VE SAVAŞ VAR”

Ardından ’10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü hatırlatan Bozdağ, insan haklarının yalnızca bir güne sığacak, sığdırılacak haklar olmadığını belirterek şunları söyledi;

*Ama ne gariptir ki milyarlarca yıl da sürse, asırlar da sürse sorun hala dipdiri yaşanıyor. Bugün dünyanın dört bir yanında temel hak ve hürriyetlerin aktif korunmadığını, tersine faal ihlal edildiğini söylersek abartmış olmayız. Her tarafta terör var, her tarafta savaş var, ayrımcılık var, hak ihlalleri var.

*Pek çok insan haklarıyla bağdaşmayan hadiseler var. Temelinde insanlık tarihi geldiği noktada, Birleşmiş Milletler Üniversal Beyannamesini imzalamış ve Birleşmiş Milletler’i insan hak ve hürriyetlerini muhafaza, hayat hakkı dahil pek çok memleketler arası haksızlığı tedbire konusunda önemli misyonlar yüklemiş.

*Türkiye’de bu muahedeye birinci imza koyan ülkeler ortasındadır. Ancak bugün şunu söylemek lazım; İnsan Hakları Kozmik Beyannamesi bugün bir kağıt kesiminden maalesef öte gidememiştir.

*Sadece yazılı bir evrak olarak ortada durmaktadır. Bırakın aktif uygulanmasını, yanlışsız dürüst müzakeresinin dahi yapılamadığı bir memleketler arası doküman durumundadır.

“DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA KAN VE GÖZYAŞI HAKİM”

*Bugün Doğu Akdeniz adeta büyük bir göçmen mezarlığına dönmüş durumdadır. Ege, Göçmen Mezarlığı’na dönmüş durumdadır. Milyonlarca insan yerinden, yurdundan edilmiştir. Pek birden fazla ailelerini kaybetmiş, ömür hakları ihlal edilmiştir. Aylan bebeğin kıyıya vuran o temiz vücudunu dünya görmedi.

*İnsan Hakları Beyannamesi görmedi. Bu beyannameyi savunanlar görmedi. Kimyasal silahlar Suriye’ye atıldığında yeniden görmediler. Terör, Aybüke öğretmeni vurduğunda, saf çocukları amaç aldığında görmediler.

*Avrupa’nın göbeğinde Bosna Hersek’te 7 bin 500’den fazla suçsuz insan Birleşmiş Milletler’in nezaret ve kontrolü altında olan bir yerde adeta soykırıma uğradığında soykırım bitene kadar kılını kıpırdatmadılar.

*Dünyanın dört bir yanında kan ve gözyaşı hakim durumdadır. Myanmar’da o denli, Afganistan’da o denli, işte birebir biçimde Irak’ta, Suriye’de pek çok yerde birebir durum var.

“SESİMİZİ YÜKSELTMEMİZ LAZIM”

*Bugün Avrupa’da ve pek çok ülkede kimileri ‘İslamafobi’ diyor. Fakat ben şahsen ‘İslam düşmanlığı’ diyorum. İslam düşmanlığı adeta toplumlar tarafından benimsenen bir anlayış haline getirilir, her gün beslenir ve büyütülürken; bunun karşısında sesini çıkarmayanlar, yabancı düşmanlığı karşısında sesini çıkarmayanlar, ayrımcılık karşısında sesini çıkarmayanlar, ırkçılık karşısında sesini çıkarmayanlar bir vakit sonra çok pişman olacaklar.

*Çünkü bu hastalıkların yaygınlaşması, insanların birlikte yaşamasını, birlikte memnun olmasını, birbirlerine ve birbirlerinin hak ve hürriyetlerine hürmet duyma anlayışını her geçen gün tahrip etmekte, zayıflatmakta, bir vakit sonra bu türlü devam ederse bu anlayış daha da sıkıntı yaşar hale gelecektir.

*Onun için sesimizi, insan hakları yerine insanların düşmanlığına hakikat yönelten anlayışlara karşı yükseltmemiz lazım. İnsanları ayıran, insanların kimlikleri, inançları, memleketleri, vatandaşlıkları üzerinden hürmete layık olup olmadığını pahalandıran ilkel anlayışlara karşıda yekvücut bir uğraş kaidedir.

*Sadece Türkiye’nin huzurlu olması yetmez. Etrafımızın da bir huzur ve memnunluk çemberi olması lazım ki Türkiye’deki herkes daha rahat etsin. Onun için dünyanın her açıdan âlâ olması, yeterli yaşaması son derece kıymetli.

*Ama görüyoruz ki bugün ‘Müslüman eşittir terörist’ lafını Avrupa’da, Amerikada pek çok yerde olağan bir kavram üzere kullanmaya devam ediyorlar. Fakat biz hiçbir yerde ‘Hristiyan’ tabirini kullanmadık.

“NEREDE BİR MAZLUM VARSA, ORADA TÜRKİYE VAR”

*Türkiye’de ve dünyanın her yerinde her türlü ayrımcılığa karşı, ırkçılığa karşı, insanların dinlerine, lisanlarına, öteki farklılıklarına karşı yapılan düşmanlığa karşı her yerde insan hakları diyenlerin lisanının bir olması, tavrının bir olması, tıpkı duruşu hayata geçirmesi son derece kıymet arz etmektedir.

*Biz Türkiye olarak memleketler arası alanda attığımız her imzanın gerisinde durduk. Nerede bir mazlum, nerede bir mağdur, nerede bir hak ihlali varsa orada Türkiye’nin olduğunu tüm dünya gördü.

*Kim mazlumsa, kim mağdursa onun yanında durmayı görev gören, hakça bir duruşu, insan hak ve hürriyetlerini temel alan insanın hukukunu yücelten bir duruşu Türkiye ortaya koydu, bundan sonra da ortaya koymaya devam edeceğiz. Yalnız kalsak da eleştirilsek de hakça tavrımızı sürdürmek, Türkiye’nin büyüklüğüne, Türk milletinin asaletine yakışan bir tavırdır.

*Her ne kadar vakit zaman bu tavrımız eleştirilse de biz biliyoruz ki bizim binlerce yıllık tarihimiz, süregelen tarihimiz ve ecdadımızın bize bıraktığı miras bu hususlarda bizim daha uygun davranmamızı, insani tavır almamızı, hakça yol yürümemizi bize emrediyor ve biz bu buyruğun gereğini yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu