“Bre ahlaksız bre kemiksiz sen kimsin”

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,“Artık sistem tartışmaları son bulmuştur.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,“Artık sistem tartışmaları son bulmuştur. Türkiye’nin ayağındaki prangalar sökülüp atılmıştır. 16 Nisan’da destan yazan Türk milleti ile iftihar ediyorum. 16 Nisan’ın kazananı Türk milletidir, Türkiye’dir. Kaybedenler kulübü ise oldukça kalabalık ve karmaşıktır. 16 Nisan’da FETÖ yerle bir olmuş, PKK hapı yutmuş, PYD-YPG kaybetmiş, HDP dağılmış, DHKP-C darbeyi yemiştir. CHP ise yine baltayı taşa vurmuştur. Türk düşmanlığında kuyruğa giren haçlı artıkları tümden duvara tosladılar, bozguna uğradılar. 16 Nisan demokrasi zaferi, milli bir uyanıştır. Bir kaşık suda fırtına koparıp 16 Nisan’ı hazmedemeyenler, iyi niyetten mahrum karanlık çevrelerdir. Kriz tetikçileri hemen harekete geçti. Halk oylamasında yüzde 50 artı bire ulaşan meşrudur.” dedi.

MHP seçmeninden ‘hayır’a kayma olduğu yönündeki eleştirilere de değinen Bahçeli “Sonuçların gelmesiyle beraber bir grup provokatör MHP’yi hedef almaya başladı.  Bizden gelen veya kaçan oyları üstün zekalarıyla yorumladılar. Evet veren vatandaşlarımızın hangi partiden olduğunu nasıl çıkardılar. Milliyet gazetesinde yazan birisi demiş ‘MHP seçmeni parti yönetimini dinlemedi’ diye. “Bre ahlaksız bre kemiksiz sen kimsin” dedi.

YSK’ya da ‘MHP oylarını tespit edin’ çağrısı yapan MHP lideri  “YSK acilen çalışma yapmalı. Eğer imkan varsa, evet ve hayır tercihi verenlerin partileri ortaya çıkarılmalı” diye konuştu. Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü; “Pensilvanyalı hainle kimler yanak yanağa ise bugün MHP’ye en çok saldıranlar da onlardır”