Bilim - Teknoloji

Brezilya’da devlet iPhone’lara el koydu!

Paylaş:

Brezilya ile Apple arasındaki şarj aleti polemiği hız kesmeden devam ediyor. ABD’li teknoloji devi Apple, iPhone 12 serisinin tanıtımıyla birlikte kutulardan şarj adaptörünü kaldırdı. Brezilya da hükümet, geçtiğimiz aylarda bu konuda büyük hamleler yaparak hem Apple’a ceza vermiş hem de ‘eksik ürün sattığı’ gerekçesiyle şirketin iPhone satışlarını durdurmuştu.

Webtekno’dan Gökay Uyan’ın haberine göre milyonlarca dolarlık cezaya rağmen Apple’ın hâlen bu gerekliliğe uymamaya devam ettiği bildirildi. Şirketin adaptör sunmayarak müşterilerine zarar verdiğini söyleyen hükümet de bu nedenle konuya ilişkin yeni bir adım atma kararı aldı.

Brezilya’daki yetkililer, Apple’ın şarj cihazı gereksinimini karşılamaya devam etmemesi nedeniyle perakende mağazalarda bulunan iPhone’lara el koymaya başladı. Technoblog tarafından yayınlanan bir raporda, tüketici koruma yetkililerin farklı mağazalarda bulunan yüzlerce telefona el koyduğu aktarıldı. Düzenleyicinin, bu hamleyle Apple’ın telefon kutularından şarj cihazı çıkmasını gerektiren yerel yasalara uymasını sağlamayı amaçladığı da belirtildi.

APPLE’DEN BREZİLYA’YA ÇAĞRI

Bunların dışında düzenleyicinin, kutusundan şarj cihazı çıkmayan iPhone’ların satılmasını yasaklama emrini verdiği de gelen bilgiler arasında yer aldı. Apple, kutuya şarj cihazı koymama sistemine iPhone 12’yle başlamış olsa da daha sonra bir güncellemeyle bu durumu iPhone 11’lere de getirmişti. Bu da Brezilya’da 3 yıl önce tanıtılan iPhone 11’in bile satışının engellenmek istendiğini gösterdi.

Apple Brezilya, iPhone’lara el koyulmasının ardından hükümete seslenerek, tartışma hakkında kesin bir karar verilene kadar satışlara izin verme çağrısında bulundu. Dev şirket, Technoblog’a yaptığı açıklamalarda da bu operasyona rağmen Brezilya’da telefonları satmaya devam edeceğini vurguladı.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu