Bu adi paylaşımın sahibi bir öğretmen ”bu maaşla hem evi görüyom hemde chp’li 2 karı var..”

Bursa Demirtaş paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İklimlendirme Teknolojisi Öğretmenliği yaptığı öğrenilen Metin Endes adlı vatandaşın sosyal medya platformu Twitter'dan yaptığı paylaşımlar büyük tepki çekti.

Bursa Demirtaş paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İklimlendirme Teknolojisi Öğretmenliği yaptığı öğrenilen Metin Endes adlı vatandaşın sosyal medya platformu Twitter’dan  yaptığı paylaşımlar büyük tepki çekti.

Metin Endes’in hesabından bir başka kullanıcı ile girdiği tartışmada kullandığı cümleler tepki çekti. Tepki çeken paylaşımlarla ilgili Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü acil koduyla soruşturma başlattı.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise skandal paylaşımlarla ilgili olarak Facebook hesabı üzerinden “Demirtaş paşa MTA Lisesi’nde kendisini öğretmen zanneden ahlaksızın paylaşımlarını görüşü ne olursa olsun insan olan kimsenin kabul edemeyeceğini biliyoruz. Bursa Valisi İzzettin Küçük’e durumu ilettim. Biraz önce İl Milli Eğitim Müdürü arayıp acil kodlu soruşturma başlattıklarını bildirdi. Bu ahlaksız görevden alınana kadar takipçisiyim. Başta Vali olmak üzere ilgililere teşekkür ederim.” diye yazdı.

 

ilgili haberler