Yaşam

Bu Keto Detoks Çorbası, Aç Hissetmeden Hızlı Kilo Vermeyi Kolaylaştırıyor

Paylaş:

Keto’nun milyonlarca insanın kilo vermesine yardımcı olduğu bir sır değil, ancak en sevdiğiniz rahatlatıcı yiyeceklerden bazılarından tamamen vazgeçme düşüncesi biraz fazla korkutucu görünüyorsa, size iyi haberlerimiz var: Doğal sağlık otoritesi Ann Louise Gittleman, diyetin kısa sürelerinin büyük sonuçlara yol açabileceğini söylüyor. Ve böylece keto kuralları konusunda endişelenerek saatler harcamanıza gerek kalmıyor, Gittleman keto detoks çorbasıyla stratejiyi basitleştirdi. “İstenmeyen yağların yok olması gerçekten ruhunuzu ısıtıyor ve moralinizi yükseltiyor” diyor. Keto detoks çorbasının arkasındaki bilimi, gerçek kadınların bunu kendileri için nasıl yaptığını ve keto detoks çorbasının kilo verirken sağlıklı olmanıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfetmek için okumaya devam edin.

Ketojenik diyet nedir?
Ketojenik diyet (kısaca keto), vücudu yakıt olarak karbonhidrat yerine yağ yakmaya yönlendiren yüksek yağlı, düşük karbonhidratlı bir beslenme tarzıdır. Vücudun enerji için yağa bağımlı olduğu durumlarda ketoz adı verilen bir durumda olduğu söylenir . Standart bir diyette vücut, kaslarımızdan beynimize kadar her şeyi beslemek için yediğimiz karbonhidratları kullanır. Ancak keto tarzı planlarda çok fazla yağ ve protein tüketirsiniz ve neredeyse hiç şeker ve nişasta tüketmezsiniz. Bu, temel olarak vücudunuzu yağdan enerji çıkarmaya ve onu keton adı verilen alternatif bir yakıta dönüştürmeye zorlar . Gittleman, “Ketonlar üretildikçe, çoğunlukla şeker yakmak yerine çoğunlukla yağ yakmaya geçiş yaparsınız” diye açıklıyor.

Daha hızlı yağ yakımı keto diyetlerinin tek faydası değildir. Araştırmalar, keton seviyenizi yükseltmenin bağışıklığı artırabildiğini , zihinsel berraklığı artırabildiğini ve enerjiyi artırabildiğini gösteriyor . Ayrıca keto diyetleri daha az artrit ağrısı , daha az astım semptomu ve diyabetin tersine çevrilmesiyle ilişkilendirilmiştir .

Kısa keto diyetleri kilo kaybını nasıl artırır?

Gittleman, uzun vadede karbonhidratlardan uzak durmanın gereksiz olduğunu ileri sürüyor. Yale Üniversitesi’nin araştırması da onu destekliyor ve kısa süreli ketonların metabolizmayı kalıcı olarak hızlandırdığını ve şekerle ilgili sağlık sorunlarına karşı koruma sağladığını gösteriyor. Gittleman, “Beş günden beş haftaya kadar herhangi bir süre boyunca sağlıklı bir keto planı kullanmanın sansasyonel sonuçlar elde ettiğini buldum” diye paylaşıyor. Araştırmalar, yalnızca 24 saatlik keto diyetinin bile deneklerin yaklaşık 300 kalori daha fazla yakmasına yardımcı olduğunu gösteriyor .

Sadece yağ yakımını hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda aşırı kan şekerinin kırılması vücudunuzun iyileşmesine ve hücrelerin yenilenmesine de yardımcı olur. Gittleman, “Yani daha sağlıklı karbonhidratları beslenmenize dahil etmeye başladığınızda, onları daha iyi idare eder ve kilo vermeye devam edersiniz” diyor. Peki neden keto çorbasını öneriyor ? Çünkü ketonun tüm faydalarını artırıyor ve kendimizi çok iyi hissetmemizi sağlıyor.

Keto detoks çorbası nedir?
Gittleman, “Hem stresle hem de kilo almayla mücadele eden pek çok kadınla konuştum ve bu bana ünlü çorba planımı geliştirme konusunda ilham verdi” diyor. Keto çorbası detoksu, keto diyetlerinin ve çorbanın en iyi yönlerini birleştiriyor. “Doğru şekilde yapılan Keto çorbası, rahatlatıcı yiyecekleri tamamen yeni bir seviyeye taşıyor” diyor.
Bir kase keto detoks çorbasıyla, yağ yakımını tetiklediği ve vücudun ketozise girmesini kolaylaştırdığı bilinen otlarla beslenen et, hindistancevizi sütü ve avokado gibi çorba malzemeleri formunda keto dostu yağlar alırsınız. Ayrıca baharatlar ve çeşniler sağlığınız için bir nimettir; bağırsak sağlığını iyileştirmekten kan basıncını düşürmeye kadar her şeyi yapar . Kabak ve mantar gibi lif ve besin açısından zengin sebzeler, kolajen açısından zengin kemik suyu gibi saatlerce tok kalmanıza yardımcı olur.
Gittleman, planında çorbayı günde bir veya iki kez yemeyi öneriyor. “Başlamadan önce büyük bir tencere çorba yapacaksınız ve bu, öğle ve akşam yemeklerinde en sevdiğiniz öğün olacak” diyor. “Çorba sadece klasik, rahatlatıcı bir yemek değil, aynı zamanda son derece kullanışlı. Bir kez yemek pişirirsiniz ve birkaç kez ısıtıp yiyebilirsiniz. Keto detoks çorbasının kilo kaybını nasıl tetiklediğini ve çorbayı evde nasıl hazırlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Keto detoks çorbası neden kilo kaybı için işe yarıyor?
Keto detoks çorbası, diyet matematiğini denklemden çıkarır ve size stresi ve yağı ortadan kaldırmaya yardımcı olabilecek basit bir plan bırakır. Diyetinizi saymak veya takip etmek zorunda kalmamanın planınızı daha da kolaylaştırdığını ekleyen Gittleman, “Sadece çorbayı ve diğer basit yiyecekleri yersiniz” diyor.
Dahası, vücut ketozise ulaştığında, önemli ölçüde daha fazla yağ yakmaya başlar ve kilo vermeyi neredeyse zahmetsiz hale getirir. Ayrıca Stanford araştırması, en büyük kaybedenlerin keto diyetlerinde daha az kalori tüketen kişiler olduğunu gösteriyor ; çorba bunu başarmanıza yardımcı olabilir. Nasıl? Landmark Penn State araştırması, çorbanın sıcak et suyundaki benzersiz katı madde süspansiyonunun, vücudu , iştahı günde yaklaşık 400 kalori kadar azaltan özel hormonlar salmaya yönlendirdiğini buldu . Böylece atıştırma ve öğünlerde aşırıya kaçma dürtüsünden kurtulursunuz; ayrıca keto’yu daha az yemek, vücudunuzun yakıt için neredeyse tamamen depolanmış yağa bağımlı olduğu anlamına gelir.
Yağ yakma gücünü ekstra artırmak için Gittleman keto çorbasını köri tozuyla baharatlıyor. Baharat , kilo kaybını iki katına çıkarabilecek ve ruh halinizi yükseltebilecek bileşikler açısından zengindir .
Cleveland Clinic’ten Mark Hyman , düşük karbonhidratlı çorba yaklaşımını olumlu karşılıyor: “İştahınızı kesecek, metabolizmayı uyaracak, yağ hücrelerinden yağları serbest bırakacak ve genel refahınızı önemli ölçüde artıracaksınız!”

Kilo kaybı için keto çorbası tarifi
Tavuk, sebze ve köri tozuyla yapılan bir kase keto detoks çorbası
İçindekiler:
1¼ lbs. kıyma veya kümes hayvanları
2 çay kaşığı susam yağı
1 soğan, doğranmış
Biber, kabak ve mantar gibi 6 su bardağı dilimlenmiş sebzeler
2 çay kaşığı. kıyılmış sarımsak
14 oz. tam yağlı hindistan cevizi sütü
4 su bardağı et suyu veya kemik suyu
1-2 yemek kaşığı köri tozu
1 yemek kaşığı. misket limonu suyu
½ bardak taze otlar, doğranmış
Talimatlar:
Tencerede etleri yağda pişirin; kaldırmak. Tencerede soğanı ve sebzeleri yumuşayana kadar soteleyin. Sarımsağı karıştırın. Et, süt, et suyu ve köriyi ekleyin.
Ara sıra karıştırarak, yavaşça 20 dakika pişirin.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu