Siyaset

Bülent Arınç’tan canlı yayında İmamoğlu itirafı: Yapmayın diye yalvardım

Paylaş:

22’nci Periyot TBMM Lideri Bülent Arınç Habertürk TV’de gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı. Arınç, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu‘nun mahkumiyeti ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“BUNU YAPMAYIN DİYE YALVARDIM”

“İmamoğlu’na yönelik davayı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna karşılık veren Arınç “Damdan düşen halini damdan düşen bilir diyorlarsa Ekrem İmamoğlu ile öbür olaylar ortasında paralel kurmak çok mümkün. Ben 5 yıl ağır mahpusa mahkum oldum. 2 sene sonra beraat ettim. Akabinde milletvekili, Meclis Lideri, Başbakan yardımcısı oldum. Sayın Cumhurbaşkanı da mahpus yattı, Başbakan oldu, artık Cumhurbaşkanı. Bütün bunları yapan bir insanın ‘biz buna siyasi yasak getirelim, birileri getirsin’ derseniz, benim 3 sene önce konferanslara bakınız, bu kişiyi büyütürsünüz. Hiç de emeline ulaşamazsınız. Kimin önüne farklı hallerde geçerseniz o adamı büyütürsünüz. Bunu yapmayın diye yalvardım. Tahminen sakalım yok diye dinlemiyorlar lakin. Her şey aşikar, bu hakim şöyle demiş, o hakim ortaya girmiş vs. Hiçbir şey bilinmeyen kalmıyor. Bugün her şey ortada. Toplumsal medya bir taraftan, bir taraftan çıkan fotoğraflar. Sonuç itibariyle söylüyorum.” dedi.

HDP’NİN KAPATILMASI DAVASI

HDP’nin kapatılma davasıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Arınç “Milli Nizam Partisi kapatıldı, MSP kapatıldı. Arttan Refah Partisi birinci partiyken kapatıldı. Fazilet’i de kapattılar. Utanmadılar AK Parti’yi de kapatmak istediler. Aklımız fikrimiz niyetimiz ne yaptık da bizi kapatmak istediler. Hukuken karşılığı yok. Lakin muvaffak olamadılar. 1 oy farkıyla kapatılmaktan para cezasıyla kurtulduk. Bu kadar partisi kapatılmış bir insan parti kapatmaya sıcak bakabilir mi, bakmaz. Bu şu demek değil; biz 2010 referandumda Cumhurbaşkanımızın hoş fikriyle artık bundan sonra Türkiye parti kapatmak ayıbından kurtulsun diye teklif sunduk. O tarihte partinin ismi BDP’ydi. Girmediler, girselerdi oylanacak, kabul edilecek ve referanduma gidilecek.” dedi.

“HDP KAPATILIRSA BUNDAN BİR ŞEY KAYBETMEZ”

İddianameyi okuduğunu belirten Arınç “İlgililerle görüştüm. Bizim hakkımızda açılan davaya benzemiyor. AK Parti hakkına açılan dava yalnızca toplumsal medyada birkaç haberden ibaretti. Burada kanıtlı, ispatlı ve itiraflı birtakım hatalar anlatılmış. Bunların esasen bir kısmı cezaevinde. Yani bağırmışlar güya ‘gel beni kapat’ diye. Burada hukuken kapatılabilir. Bunların aslında korkusu yok. Bunlarda harf kalmadı. Değerli olan o tabanı sahiplenebilmek. O taban onları sahiplendiği surece bu türlü bir parti siyasette devam edecek demektir. AYM elbette hukuken düşünecek. Birileri sonraki gün kapatılsın, ikinci gün kapatılsın diyor. AYM bunlara uymadı. Bunların hepsinin belirli süreci var. Siyasi olarak kapatıldığı vakit HDP bundan bir şey kaybetmez. Yedek partileri hazırdır. Artık Türkiye bunu kaldıramaz. Hayır kapatılır diyenlere, yanlışsız kapatılabilir fakat AYM bu kararda kimi şeyleri dikkate alır diye düşünüyorum. HDP’yi çok sevdiğimden, savunduğumdan değil. Siyasi sonuçları itibariyle bir yarar sağlamayacak diye düşünüyorum. AK Parti olarak bizim de partimize el konulmuştu. Bu kapatılacağı manasına gelmez.” diye konuştu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu