Burak Erdoğan talep etti İnce’nin sözlerinin yer aldığı haberlere erişim engeli geldi

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Yalova’da dershane yöneticiliği yaptığı yıllarda öğretmenlerin sigorta primini yatırmadığını söylemişti.

Bunun üzerine Muharrem İnce, Elazığ’da yaptığı mitingde Erdoğan’a sert yanıt vermişti:

“Her gün bir şeyler söylüyor. Tam 20 sene öncesine gitmişler. Dershanelerde iki türlü öğretmen çalışır. Emekliler için prim ödenir ama hiçbir faydası yoktur onun. Emekliler o paranın kendisine verilmesini isterler. Erdoğan eski defterleri açma bak açarım altında kalırsın. Dershanede 20 sene önce ceza kesilmiş. E ne olmuş? Sonra ödenmiş. İstersen gel bir de Sevim Tanürek cinayetini araştıralım. Açtırma ağzımı.”

Ses sanatçısı Sevim Tanürek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan’ın kullandığı otomobilin çarpması sonucunda hayatını kaybetmişti.

Haber siteleri Muharrem İnce’nin bu sözlerini haberleştirdi. İnce’nin açıklamalarının ardından Sevim Tanürek cinayeti yeniden gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan mahkemeye başvurarak İnce’nin açıklamalarının yer aldığı haberlere erişim engeli getirilmesini talep etti.

İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği de Burak Erdoğan’ın talebi üzerine İnce’nin sözlerinin yer aldığı haberlere erişim engeli getirdi.

İŞTE MAHKEMENİN  KARARI

Jurnalci.com