GüncelGündem

Büyük vurgunda kim kazandı, kim kaybetti?

Paylaş:

Bankacı Seçil Erzan’ın ‘çok karlı bâtın fon’ ismi altında kurduğu “ponzi” sistemine para yatıran futbolcu ve iş insanları ile ilgili hazırladığı kar ziyan tablosunda TL ve dolar olarak para aldığı ve ödeme yaptığı 2 farklı liste iddianamenin ek klasörlerine girdi. Erzan’ın yaptığı iki listeye nazaran toplam 45 bireyden 55 milyon 633 bin dolar aldı. Yine listeye nazaran bu paranın 45 milyon dolarını geri ödedi. Lakin Erzan birtakım şahıslara aldığı paranın kat kat fazlasını ödemiş. Erzan’ın listesine nazaran yüksek kar hissesi dağıtılanlar bireyler şöyle:

KAZANANLAR

■ Süleyman Aslan: 1 milyon 350 bin dolara karşılık 3 milyon 650 bin geri ödeme alarak 2 milyon 300 bin dolar kar etti. 10 milyon lira veren Aslan 14 milyon lira aldı.

■ Eski futbolcu Semih Kaya: 3 milyon 200 bin dolarına karşılık 2 milyon dolar karla 5 milyon 200 bin dolar geri aldı.

■ Çetin Burak: 1 milyon 250 bin dolar karşılığında 900 bin dolar karla 2 milyon 150 bin dolar geri aldı.

■ Çorlu Belediyesi’nin AKP’li Meclis Üyesi Nuri Köşkdere: 500 bin doların karşılığında bir buçuk milyon dolar geri aldı. Karı 1 milyon dolar.

■ Umut Aslan: 1 milyon dolar verip 2 milyon dolar aldı.

■ Eski futbolcu Ayhan Akman:
1 milyon 500 bin dolar yatırıp 1 milyon 750 bin dolar karla 3 milyon 250 bin dolar geri aldı.

■ Atilla Baltaş: 2 milyon 50 bin dolar karşılığında bir milyon 190 bin dolar karla, 3 milyon 240 bin geri aldı.

■ Umut Aslan: 1 milyon dolar verip 2 milyon dolar aldı.

■ Fatih Terim: 700 bin dolar karşılığında bir buçuk milyon dolar ödeme aldı.

■ Merve Yılmaz: 50 bin dolar ziyan ederken 5 milyon 810 bin TL karşılığında 7 milyon 400 bin TL karla 13 milyon 210 bin TL geri aldı.

■ Semih Kaya’nın menajeri Fırat Özdemir:
5 milyon dolar yatırdıktan sonra 750 bin dolar karla parasını geri aldı.

■ Ali Yörük: 300 bin dolar karla parasını alırken 5 milyon TL’sine karşılık 7 buçuk milyon TL geri aldı.

KAYBEDENLER

Erzan’ın listesine nazaran en çok ziyan edenler ise şöyle:
Emre Belözoğlu: 4 milyon 200 bin dolar

Emre Çolak: 3 milyon 200 bin dolar

Arda Turan: 2 milyon 700 bin dolar

Fernando Muslera: 500 bin dolar

İbrahim Çağlar: 2 milyon 905 bin dolar

Bülent Çeviker: 2 milyon 200 bin dolar

Selçuk İnan: 1 milyon 550 bin dolar ziyan etti.

Fatih Terim’in eski avukatı o gece neler yaşandığını anlattı

Candaş Gürol, “Galatasaray topluluğunda Seçil Erzan’ı herkes tanıyordu. Önemli bir ilgimiz vardı” dedi.

Parasını geri alabilen az sayıdaki isimlerden biri olan eski futbolcu Semih Kaya’ya verilen çantada müşteki iş insanı Atilla Baltaş’a ilişkin pozisyon tespitine yarayan GPS bulundu. Kaya, çantadan GPS çıkmasını sözünde şöyle anlattı: “Bir defasında Seçil Erzan’dan 200 bin dolar fon getirisi olduğunu bildiğim bir parayı teslim almıştım. Parayı mavi bir çanta içerisinde Levent’teki odasında teslim etti. Parayı alıp bankadaki hesabıma yatırdım. Vezneye o çantayla gitmiştim. Seçil müdür, ‘Çanta sende kalsın’ dedi. Ben de boş çantayı alıp aracıma koydum. Seyir halindeyken çantadan ses geldiğini duydum. Çantanın içini denetim ettiğimde GPS’yi gördüm. Seçil’in Levent’teki ofisine gidip bu durumun ne olduğunu sordum. Zira çantada GPS olduğunu görünce çok korktum, beni takip ettiklerini düşündüm. Seçil bana GPS’in Atilla Baltaş’a ilişkin olduğunu, eski sevgilisi olduğunu, ayrıldıklarını ancak kendisini hala takip ettirdiğini söyledi. Karakola gidip şikayetçi olacağımı söyledim. 10 dakika sonra Baltaş, Seçil’in odasına geldi. Bana çantasının çalınmasından kaygı edip GPS aygıtı koyduğunu söyledi. Çantayı Baltaş’a teslim ettim.”

GPS’yi görünce korktum

Semih Kaya

Parasını geri alabilen az sayıdaki isimlerden biri olan eski futbolcu Semih Kaya’ya verilen çantada müşteki iş insanı Atilla Baltaş’a ilişkin pozisyon tespitine yarayan GPS bulundu. Kaya, çantadan GPS çıkmasını tabirinde şöyle anlattı: “Bir seferinde Seçil Erzan’dan 200 bin dolar fon getirisi olduğunu bildiğim bir parayı teslim almıştım. Parayı mavi bir çanta içerisinde Levent’teki odasında teslim etti. Parayı alıp bankadaki hesabıma yatırdım. Vezneye o çantayla gitmiştim. Seçil müdür, ‘Çanta sende kalsın’ dedi. Ben de boş çantayı alıp aracıma koydum. Seyir halindeyken çantadan ses geldiğini duydum. Çantanın içini denetim ettiğimde GPS’yi gördüm. Seçil’in Levent’teki ofisine gidip bu durumun ne olduğunu sordum. Zira çantada GPS olduğunu görünce çok korktum, beni takip ettiklerini düşündüm. Seçil bana GPS’in Atilla Baltaş’a ilişkin olduğunu, eski sevgilisi olduğunu, ayrıldıklarını ancak kendisini hala takip ettirdiğini söyledi. Karakola gidip şikayetçi olacağımı söyledim. 10 dakika sonra Baltaş, Seçil’in odasına geldi. Bana çantasının çalınmasından telaş edip GPS aygıtı koyduğunu söyledi. Çantayı Baltaş’a teslim ettim.”

Erzan, Terim’in 20 milyon dolar kazandığını söyledi

Davanın müştekilerinden iş insanı İsmail İbrahim Çağlar, Seçil Erzan’ın kendisini Terim’in 20 milyon dolar kazandığını söyleyerek ikna ettiğini söyledi. T24’ün haberine nazaran Çağlar, Erzan’ın, fonu Fatih Terim Fonu olarak andığını belirtti. Çağlar, bu kelamlar üzerine çabucak o sırada Terim’i aramak istediğini lakin Erzan’ın gizli/kapalı bir fonla ilgili aranmaktan rahatsızlık duyacağını söyleyerek kendisine mahzur olduğunu tez etti. Çağlar sözünde şöyle dedi: “Sonuç olarak, şüpheliye, yurt dışındaki şirketimin satışından kaynaklı 3 milyon dolar kadar bir paramın olduğunu, bununla fona giriş yapabileceğimi söyledim ve getirimin ne kadar olacağını sordum. Kuşkulu, eğer 3 milyon dolar yatırırsam mayıs ayında bana 3 milyon 500 bin dolar ödeme yapılabileceğini söyledi. Bu görüşmenin Denizbank A.Ş. Büyükdere Şubesi’nde şube müdürünün odasında gerçekleştiğini değerle söz etmek isterim. Sonuç itibariyle, bu fona katılmaya karar verdim.”

Arda Turan, Erden Timur’dan aldığı borç parayı da kaptırmış

Seçil Erzan’a en fazla para kaptıran isim olan Arda Turan’ın Galatasaray Başkanvekili Erden Timur’a borçlandığı ortaya çıktı. Turan, Erzan’a toplam 13 milyon 500 bin dolar verdi. 6.4 milyon dolarını geri alan Turan, 7.5 milyon dolarını kaybetti. Halk TV’nin haberine nazaran, Erzan’a birinci olarak 3 milyon dolar veren Turan, para talepleri devam edince evvel SS Motors’un sahibi Sinan Kandemir’den 4 milyon dolar borç aldı, akabinde Eyüp Sütlüce’deki yerini 4 milyon dolara sattı. Turan bu süreçte Galatasaray Başkanvekili Erden Timur’dan da 700 bin dolar borç alıp Erzan’a teslim etti.

DenizBank’tan tezlere cevap

DenizBank’ta şube müdürlüğü vazifesini sürdürürken dolandırıcılık yaptığı ortaya çıkan Seçil Erzan ile ilgili yargılama devam ederken banka değerli bir açıklama yaptı. Erzan’ın banka tarafından alıkonduğu, baskı yapıldığı ve kanıt karartıldığı tezlerini yalanlayan DenizBank açıklamasında kamuoyunda tartışılan 20 soruya 20 cevap verdi. “Şikayetçilerin mağdur olduklarını tez ettikleri olaylar yaklaşık 1 yıl öncesine kadar gittiği halde 7 Nisan tarihine kadar hiç kimse tarafından bahis ile ilgili ne bankamıza, ne BDDK’ya ne de CİMER’e talep, ihbar yahut şikayet iletilmemiştir” denilen açıklamada şu sözler yer aldı:
■ Bankamız mağdurların ismini 8 Nisan günü öğrenmiştir.

■ Rastgele bir kanıtın karartılması kelam konusu olamaz.

■ Seçil Erzan tarafından teslim alındığı sav edilen paralara, bankamız kayıtlarında rastlanılmamıştır.

■ Şikayetçiler, bankacılık açısından hiçbir mana söz etmeyen kağıt kesimlerine istedikleri manası vermektedirler.

■ Olay kapsamında, şikayetçiler tarafından mahkemeye sunulan kağıtların hiçbirisi bankacılık sisteminde üretilmemiştir.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu