GüncelGündem

‘Çağlayan’da tabirlere ulaşıldı: Pınar benden ‘turist hat’ istedi

Paylaş:

İstanbul Adliyesi önündeki polis denetim noktasına yönelik terör saldırısına ait soruşturmada, nöbetçi sulh ceza hakimliğinin karar yazısına ulaşıldı.

İstanbul Adliyesi önündeki polis denetim noktasına 6 Şubat’ta silahla ateş açan 2 teröristin meyyit ele geçirildiği, Dilfiraz Karataş’ın hayatını kaybettiği, 3’ü polis 6 kişinin yaralandığı taarruza ait İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan, 48 şüphelinin tutuklandığı soruşturma devam ediyor.

Nöbetçi sulh ceza hakimliğinin karar yazısında birtakım şüphelilerin saldırganlarla olan irtibatlarını anlatması yer aldı.

AVUKATLARINA GÖZALTI

Karara nazaran, kuşkulu Didem Baydar Ünsal, sorgusunda saldırganlar Emrah Yayla ve Pınar Birkoç’un avukatı olduğunu, teröristlerin tutuklu olduğu süreçte onları cezaevinde ziyaret ettiğini aktardı. Yayla ve Birkoç’la ferdî arkadaşlıkları olmadığını öne süren kuşkulu, kendisinin de yargılandığı dava evrakı kapsamında 27 Kasım 2023’te tahliye edildiğini, avukatıyla görüşmek üzere gittiği hukuk ofisinde gözaltına alındığını kaydetti.

Şüpheli Şimal Deniz ise atağın olduğu gün İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesinde “silahlı terör örgütüne üye olmak” hatasından yargılaması olduğunu, bu evrak kapsamında avukatıyla duruşmadan evvel görüşmek üzere hukuk ofisine gittiğini, bu sırada ofiste gözaltına alındığını söyledi.

AÇIK ÇİZGİ İSTEDİ

Hakkında kanıt bulunamadığını öne süren kuşkulu Deniz, gözaltındayken emniyette yemek yememesinin sebebinin örgütsel hal olmadığını ve kendi içinde durumu protesto ettiğini savundu. Şüphelilerden Selaatin Bulut da telefon gereçleri satan dükkanı olduğunu, müşteri kararsız kaldığında onları mağazaya davet ettiklerini tabir etti.

Saldırgan Birkoç’u da bu halde iş yerine davet ettiğini öne süren kuşkulu, saldırganın mağazaya girdiğinde kendisinden “turist hat” olarak bilinen açık çizgi istediğini anlattı.

Bulut, hakimlik sorgusunda şunları lisana getirdi:

– Pınar, o gün bize değil öbür bir dükkana girseydi de bu çizgilerden alabilirdi. Polisler o gün dükkana geldiğinde kayıtları izlemek istedi. Manzaraları izlerken ben de durumu anlattım. Çizgi aradıklarını söylediler, biz de beklemelerini söyledik ve sınırları temin ederek verdik. Başka müşterilere yaptığımız rutin süreçler dışında yaptığımız bir şey olmamıştır. Sınırları ne yapacaklarını sorduğumda, öğrenci olduklarını, bir alışveriş sitesinde satış yaptığını, her numara için kota belirlendiğini, fazla sınır olursa daha fazla satış yapabileceğini söylemişti. O an kendisi ile çay içip sohbet ettiğim doğrudur. Kendisi ile uzun bir sohbetim olmamıştır. O sırada kardeşim de dükkanın etrafındaydı. Onun varlığından ötürü müşterimle uzun müddet oturmuş olabilirim. Hatasızım, hür bırakılmamı talep ederim.

Hakimlik kararında ayrıyeten 48 şüphelinin tutuklanmasına, 48 şüphelinin de isimli denetim önlemiyle hür bırakılmasına hükmedildiği kaydedildi.

ÇAĞLAYAN SALDIRISI

İstanbul Adliyesi önündeki polis denetim noktasına 6 Şubat’ta silahla ateş açan 2 terörist meyyit ele geçirilmiş, Dilfiraz Karataş hayatını kaybetmiş, 3’ü polis 6 kişi yaralanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 96 şüpheliden 14’ü “anayasal tertibi ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” ve “nitelikli taammüden öldürme”, 33’ü “silahlı terör örgütüne üye olma”, 1 kuşkulu ise “örgüte yardım etme” cürmünden tutuklanmıştı. 48 kuşkulu ise isimli denetim kuralıyla hür bırakılmıştı.

Saldırgan Pınar Birkoç’un, olay günü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde duruşmada yargılanan kardeşi Necmiye Birkoç hakkında da aksiyonla irtibatlı olduğu kıymetlendirilerek “anayasal tertibi ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” kabahatinden tutuklama kararı verilmişti.

Saldırı sonrasında toplumsal medya hesaplarından provokatif paylaşımlar yaptığı tespit edilenlerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 şüpheliden 5’i tutuklanmıştı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu