Cem Küçük suçlu edasıyla yazdı:”Hepimiz aynı gemideyiz, kazanamazsak tutuklayacaklar”

Yandaş yazarlardan Cem Küçük, 24 Haziran seçimlerinde sandıktan istedikleri sonuçların çıkmaması ve CHP’nin iktidarı durumunda bir ‘tutuklama’ dalgası yaşanacağını öne sürüp küskün AKP’lileri partilerine destek olmaya çağırdı.

İktidarın yayın organlarından Türkiye Gazetesi‘ndeki yazısında, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçimi kazanma şansının olmadığını, ancak yine de rehavete kapılınmaması gerektiğini belirten Küçük, “Evet, ikinci tura kalsa bile liderimiz yine bu seçimi kazanır ama o 2 hafta içinde düvel-i muazzama âdeta Türkiye’ye tüm gücüyle saldıracak ve AK Parti’ye gönül vermiş herkesten intikam almak için pusuda bekleyenleri destekleyecektir” dedi.

Yazısında AKP yönetimine mesafeli isimlerin toplandığı Karar Gazetesi’nin yazarları nezdinde AKP’nin ‘küskün’erine de seslenen Küçük, “Mevcut düzende bu arkadaşlarımız AK Parti’ye muhalefet edebiliyorlar ama eğer CHP zihniyeti iktidara gelirse onların da yeri hapishane olacaktır.” iddiasında bulundu.

CHP’nin iktidarı halinde sert bir “Eski Türkiye intikamı” dalgasının başlayacağını öne süren Küçük, “Ben bu intikam listesinde yokum ama bilin ki hepimiz aynı gemideyiz ve bu gemi batarsa hep birlikte bizi boğmak isteyeceklerdir.” derken, Ergenekon ve Balyoz davaları döneminde Cemaat’in canhıraş destekçiliğini yapan Yıldıray Oğur, Mehmet Ocaktan, Mustafa Karaalioğlu, Ethen Mahçupyan ve Ali Bayramoğlu gibi isimlerin tutuklanacağı iddia ederek AKP’ye destek toplamaya çalıştı.

Küçük yazısını şu ifadelerle tamamladı:

“CHP zihniyeti meşru seçim sonuçlarını tanımayıp zorba yollarla iktidarı almak isterse de bu millet tıpkı 15 Temmuz zamanında olduğu gibi yine direnecek ve kazanacaktır. Böyle bir gayrimeşru kalkışmada yerli ve millî devlet güçlerimiz de sonuna kadar demokrasinin yanında yer alacaktır. Fakat kendilerinin elit zanneden muhafazakâr küskünler de bilmeli ki, gariban muhafazakârlarla aynı gemidedirler ve CHP’nin intikam tugayları onlara da asla acımayacaktır…”

Jurnalci.com