GüncelGündem

Çerkezköy Devlet Hastanesi’ndeki geçersiz hekim tabirinde her şeyi anlattı

Paylaş:

Hastanede ameliyat masasında fotoğrafları ortaya çıkan Ayşe Özkiraz’ın, savcılıktaki sorgusunda yaşı da dahil olmak üzere söylediği birçok hususta etrafındakilere palavra söylediği anlaşıldı. Tabiplere 25 yaşında olduğunu, Çapa Tıp Fakültesi’nden birincilikle mezun olduğunu ve Tıpta Uzmanlık Sınavı’ndan (TUS) 81 aldığını söyleyen Özkiraz’ın gerçek yaşının da 20 olduğu saptandı.

“AİLEM TIP OKUMAMI İSTİYORDU”

Ayşe olan ismini, düzenlediği uydurma evraklarda Ayşem olarak yazdıran Özkiraz’ın doktorluk rolüne ailesine palavra söyleyerek başladığı da ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl Veliköy Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan, üniversite imtihanını kazanamamasına karşın ailesine Çapa Tıp Fakültesi’ni kazandığı palavrası söyleyen Özkiraz’ın tabirinde şunları söyledi:

* “Ortaokulu Çerkezköy 75inci Yıl Ortaokulunda okudum. Liseyi Veliköy Meslek Lisesinde okudum ve 2021 yılında mezun oldum. Ben lisede öğrenciyken ailem tıp fakültesinde okumamı istiyordu. Bana güvenip yüksek puan alacağımı düşünüyorlardı. Liseden mezun olurken üniversite imtihanına girdim. Lakin başarısız olduğum için tercih yapmadım. Ailemin güvenliğini sarsmamak için konutta sorun olmasın diye anneme, üvey babama ve üvey kardeşlerime Çapa Tıp Fakültesini kazandığımı söyledim. Ailem imtihan sonuç dokümanını görmek istediğinde de gerçek imtihan sonuç evrakım üzerinde telefonda oynama yaparak geçersiz bir imtihan sonuç dokümanı hazırlayıp aileme gösterdim.

“CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE KALDIM”

* Daha sonra yalnız olarak gittiği İstanbulda özel bir yurtta kendisini tıp fakültesi öğrencisi olarak tanıttığını anlatan Özkiraz, “Burada hem öğrenciler hem de çalışanlar kalıyordu. Birinci başta çalışan olarak kalmayı düşündüm. Sonra vazgeçip yurt yönetiminde misyonlu olan soy ismini bilmediğim N. isimli misyonlu bayana kendimi tıp fakültesi öğrencisi olarak tanıttım. Benden bir kadro resmi evraklar istediler. İstenilen dokümanlardan yalnızca öğrenci dokümanını daha sonra getireceğimi söyledim.

* Sonraki süreçte de daima olarak getireceğim diyerek bu bireyleri oyaladım. Yurdun masrafları için de ailemle görüştüm. Ailem esasen bu fakülteyi kazandığımı düşündüğü için bana para gönderiyordu. Yurda yerleştim soy ismini bilmediğim S. ve A. isimli Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencilerle birlikte kalmaya başladım. Bu öğrencilere Çapa Tıp Fakültesinde öğrenci olduğumu söyledim. Bu süreçte Çapa Tıp Fakültesinin bahçesine orta ara gittim. Burada öğrencilerle tanıştım. Bunlardan birinin ismi Hatice idi. Başkalarını hatırlamıyorum. Bu bireylerle hiçbir vakit samimi olmadım. Bende numaraları yoktur. Hiçbir formda derse girmedim.”

“PASAJDA ÖĞRENCİ KİMLİK KARTI BASTIRDIM”

Çapa Tıp Fakültesi’ne girebilmek için İstanbul Eminönü’nde bir pasajda öğrenci kimlik kartı bastırdığını söyleyen Özkiraz’ın “Bu kartların üzerine Ayşem Özkiraz yazdırdım. Aramada ele geçen kartlar bu öğrenci kartlarıdır. Okula girerken bu öğrenci kartlarını gösterip giriyordum. Bu sebeple kuşku duyulmuyordu. Okula gitmediğim vakitlerde da İstanbul’da part time farklı yerlerde çalıştım. Ayrıyeten tıpkı yerde Ankara Kent Hastanesi, Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi işçi kimlik kartlarını da bastırdım. Lakin bunları hiçbir yerde göstermedim. Plaketleri de Instagram’dan bir sayfa ile görüşerek yaptırdım” dediği öğrenildi.

Ayşe Özkiraz, yurtta kaldığı devirlerde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin yemekhanesine yurtta kalan öğrencilerle birlikte gittiğini anlatarak, “Kaldığımız yurda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi daha yakındı, ben etrafımdakilere Çapa Tıp Fakültesi öğrencisi olduğumu söylediğim için onların kartları üzerinden yemek alıyordum. Parasını onlara gönderiyordum. Hatta A.Ö. isimli Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisi kendi yemek kartını kullanmadığı için bana vermişti. Bir müddet de onun kartıyla yemek yedim. Ayrıyeten Instagram üzerinden S.U. ve F.G. isimli Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde hemşire ve işçi olan şahıslarla tanıştım. Bunlara kendimi hekim olarak tanıttım. Bunlarla vakitle arkadaş olduk” diye konuştu.

“ACİLDE DURUP VAKİT GEÇİRMEK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM”

Zaman vakit İstanbul’dan Çerkezköy’e geldiğini söyleyen Özkiraz, “2021 yılının Kasım ayı içerisinde annem hastalandı. Çerkezköy Devlet Hastanesine getirdik. Burada N.Ö. isimli acil tabibine kendimi hekim olarak tanıttım. Annemi muayene ettirdim. Sonra da birkaç sefer daha Çerkezköy Devlet Hastanesi acil kısmına geldim. Acilde durup vakit geçirmek istediğimi söyledim. F.Ç. isimli tabip bana müsaade verdi. Onun müsaadesiyle hastanede vakit geçirdim. Burada bulunduğum vakit zarfında tabip koltuğuna oturduğum olmuştur. Boynuma stetoskop da takmıştım. Bu stetoskopu medikalciden almıştım. Acilde bulunduğum vakit zarfında katiyen hasta muayene etmedim, lakin muayeneleri izledim. Tabir ettiğim üzere yalnızca birkaç kere acil kısmına geldim” tabirlerini kullandı.

“KENDİMİ TABİP OLARAK TANITTIM”

Özkiraz, 2021 yılı eğitim devri bittikten sonra 2022 yılı haziran ayı içerisinde Çerkezköy’de ailesinin yanına geldiğini belirterek, “Çocuk cerrahı olmak istediğim için tek başıma hiç kimseyi referans göstermeden Çerkezköy Devlet Hastanesinde çocuk cerrahı olan Dr. M.K.’nın odasına gittim. Sekreteri ile görüşüp kendimi tıp fakültesinden mezun hekim olarak tanıtıp tabip M.K. ile görüşmek istediğimi söyledim. Sekreterinin ismi T.A. Bir müddet sonra hekim M.K. beni kabul etti, görüştük. Kendimi Çapa Tıp Fakültesi mezunu tabip olarak tanıttım. Ayrıyeten TUS imtihanında 81 puan aldığımı söyleyip TUS imtihan sonuç evrakı gösterdim. Bu belgeyi daha evvel yaptığım üzere Instagram üzerinden görmüş olduğum B.O. ismine hazırlanmış evrak üzerinde telefonda oynama yaparak oluşturmuştum. Çocuk cerrahisi kısmına ilgi duyduğumu, yanında vakit geçirmek istediğimi söyledim. Annemin öğretmen babamın ise besin mühendisi olduğunu, Ankara’da yaşadıklarını söyledim” dedi.

“AMELİYATTAN SONRA DİKİŞ YAPTIM”

Doktor M.K.’nın kendisine yanına gidip gelebileceğini söylediğini söz eden Özkiraz, “Bu halde Çocuk Cerrahisi kısmına gidip gelmeye başladım. Burada muayenelere katıldım. Tabip M.K. kurmuş olduğum bağa istinaden Çerkezköy Devlet Hastanesindeki tüm cerrahi branşların tabipleriyle irtibat kurdum, muhabbet ettim. Birçok sefer ameliyatlara izleyici olarak katıldım. Tabip M.K.’nın hastalarını ameliyattan sonra yapılan dikiş sürecini şahsen kendim yaptım. Bunları yaptığımdan hekim M.K.’nın haberi vardı. Kendisi bana müsaade etti. Hatta benim kolumdan tutup beni ittirip çocuğum diksin diyordu. Yalnızca Dr. M.K.nın ameliyatlarına katılmadım. Öteki cerrahların da ameliyatlarına katıldım. Lakin bu öteki hekimlerin ameliyatlarında rastgele bir tıbbi süreç yapmadım. Yalnızca gözlemci oldum. Bu ameliyatlara daima hekimlerin isteğiyle girdim. Hastanede beni herkes sevmişti. Hemşireler, genel cerrah daima görüştüm. Burada bulunduğum vakit zarfında vakit zaman önlük, forma giyip, stetoskop takıyordum. Birçok kere muayene ve ameliyata katıldım” diye konuştu.

“AİLEMİN BASKISINDAN KORKTUĞUM İÇİN YAPTIĞIMI SÖYLEDİM”

Evinde bulunan hastanede çekilen fotoğrafları da anlatan Ayşe Özkiraz, “O fotoğraftakiler Çerkezköy Devlet Hastanesinde farklı kısımlarda çalışan hekim, hemşire ve farklı kısımlarda çalışan çalışanlardır. Muayenelere gidip geldikçe etrafımdakiler ile bağlantım ilerledi, sekreter T., bana tabip M.’nin odasının anahtarını verdi. 12 Kasım 2022 tarihinde sekreter T., beni hastaneye çağırdı. Hastanede bana gerçek adımı, ne iş yaptığımı, ailemin nerede yaşadığını sordu. Ben palavra söylediğimi anladıklarını fark ettim. Sonra da hekim M.K. ile görüştüm. Onlara her şeyin palavra olduğunu, tabip olmadığımı, gerçek ismimin Ayşem değil Ayşe olduğunu, ailemin baskısından korktuğum için bu türlü bir şey yaptığımı söyledim” dediği öğrenildi.

AMELİYATHANEDE FOTOĞRAF

Sahte hekim rolüne bürünen Ayşe Özkiraz’ın meskeninde yapılan aramalarda ameliyathanede çektirdiği fotoğraflar, ismine düzenlenen düzmece Ankara Kent Hastanesi işçi kimlik kartı, Çerkezköy Devlet Hastanesi işçi kimlik kartı ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci kimlik kartı, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi intörn tabip kimlik kartı, İstanbul Tıp Fakültesi’ni birincilikle bitirdiği belirtilen bir plaket de bulundu. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu